به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به اينكه دریکی از جدیدترین شیوه‌های کلاه‌برداری، شاهد راه‌اندازی سایت‌هایی هستیم که ادعا دارند نرم‌افزارهای امنیتی می‌فروشند؛ اما برخی از این نرم‌افزارها جعلی است و  عملکرد جاسوسی دارند.

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا ضمن تشريح اين خبر اظهار داشت: کاربران برای نصب هرگونه نرم‌افزار بر روی سیستم‌های خود چه گوشی‌های هوشمند و چه لپ‌تاپ، تبلت یا سیستم...

۱۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: مجوزهایی که برای فعالیت‌های رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی می‌دهیم مانند مجوز سایر رسانه‌ها و با وزارت ارشاد است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی روز گذشته اشاره‌ای به برنامه‌های این نهاد برای ساماندهی فعالیت‌های حوزه رسانه‌ای در عرصه مجازی داشت و اظهار کرد: کسانیکه در شبکه‌های اجتماعی فعالیت رسانه‌ای دارند باید خود را برای اخذ مجوز از این شورا آماده کنند.

...
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پروژه ژاکارد که واحد پروژه‌ها و فناوری‌های پیشرفته برای تولید پوشاک (متصل) است، اخیراً از همکاری با شرکت تولیدکننده لباس پزشکی سینتاس (Cintas) در ساخت پوشاک تعاملی برای خدمات بهداشتی و ایمنی خبر داده است.

این پروژه پیش‌ازاین به نمایش یک کت هوشمند جدید پرداخته بود که رانندگان می‌توانستند با لمس آستین‌های خود به کنترل تلفن همراهشان بپردازند. این کت قرار است در بهار سال آینده وارد بازار شود...

۱۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا طرح جدیدی را برای ثبت توسط دولت فدرال این کشور پیشنهاد داد که به‌موجب آن افرادی که وارد آمریکا می‌شوند باید شناسه حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف را اعلام کرده و در فرم ویژه‌ای وارد کنند.

اگرچه این طرح هنوز تصویب نشده و واردکردن این اطلاعات هم داوطلبانه دانسته شده، اما این کار فرصت ویژه‌ای برای کنترل داده‌ها و بررسی زندگی آنلاین کاربران در اختیار دولت آمریکا قرار می‌دهد. تابه‌حال از افرادی...

۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان موسسه پژوهشی گارتنر می‌گویند تا سال 2020 زیرساخت‌های دنیای رایانه تا بدان حد تغییر می‌کند که اجرای نرم‌افزارها در محیط کلود به گزینه اولیه و پیش‌فرض آن‌ها مبدل می‌شود.

علت این تغییر سهولت دسترسی به نرم‌افزارها و امکانات مختلف آن‌ها از یکسو و همین‌طور تغییر در شیوه‌های مورداستفاده برای دسترسی به اینترنت و قابلیت‌های نرم‌افزارهای گوناگون است.

جفری‌مان معاون واحد تحقیق موسسه گارتنر در این مورد می‌گوید: حتی نرم‌...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ قاب یادشده موسوم به iXpand Memory دارای حافظه فلاش است و با استفاده از پرت Lightning به گوشی متصل می‌شود و ظرفیت حافظه آیفون را بدون نیاز به خرید ابزار جانبی ارتقا می‌دهد.

با این کار به‌راحتی می‌توان فایل‌ها، ویدئوها و عکس‌های ذخیره‌شده در آیفون را منتقل کرد. همچنین می‌توان با صرف 40 دلار اضافی یک بسته باتری 1900 میلی‌آمپری را به قاب یادشده متصل کرد...

۱۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۸/تير
اطلاعات نظامی آمریکا در دستان Ghost Squad
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروه هکری Ghost Squad، چند ماه پیش، دو حمله اختلال سرویس توزیع شده علیه وبگاه گروه طرفدار نژاد پرستی Ku Klux Klan و گروه ضد نژادپرستی Black Lives Matter انجام داد و موفق شد در پی این حمله، دسترسی‌هایی را بر روی وبگاه‌های مذکور ایجاد کنند. بعد از آن نیز، این گروه حملاتی را علیه برخی مؤسسات و نهادهای بانکی انجام داد که حکایت از سطح متوسط حملات این گروه داشت؛ اما به اعتقاد کارشناسان امنیتی، حملات اخیر این گروه هکری، نشان‌دهنده این است که سطح حملات آن‌ها، به کلی تغییر...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ پلیس فدرال آمریکا یک حکم قضایی دریافت کرده که بر مبنای آن می‌تواند رایانه‌های شهروندان آمریکا را بدون دریافت مجوز از دادگاه هک کند. این تصمیم به معنای تسهیل جاسوسی‌های سایبری کاخ سفید است.

صدور چنین حکمی راه را برای جاسوسی از کاربرانی که از نرم‌افزارهای مخفی کننده هویت مانند مرورگر تور استفاده می‌کنند، نیز باز می‌کند. بسیاری از کاربران اینترنت در امریکا برای مقابله با جاسوسی‌های دولت امریکا در اینترنت از برنامه‌هایی مانند مرورگر...

۱۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ابوالحسن فیروزآبادی با بیان اینکه تلاش می‌شود فعالیت رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ضابطه‌مند شود، اظهار کرد: کسانی که در این شبکه‌ها فعالیت رسانه‌ای دارند، باید به‌زودی خود را برای دریافت مجوز آماده کنند.

وی رعایت الزامات دینی، اخلاقی و قانونی را برای فعالیت شبکه‌های اجتماعی ضروری دانست و خاطرنشان کرد: رسانه‌های داخلی چه در بخش مکتوب و چه در بخش صوتی و تصویری تاکنون پایبندی خود را به این الزامات نشان داده‌اند.

دبیر...

۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مایکروسافت ماه گذشته مجبور به پرداخت جریمه ده هزار دلاری به یک زن اهل ایالت کالیفرنیا شد؛ زیرا وی با طرح شکایتی در دادگاه مدعی شده بود مجبور به نصب ویندوز 10 شده و این کار رایانه‌اش را مختل کرده است.

تری گلداشتاین که در یک آژانس خدمات مسافرتی کار می‌کند، می‌گوید وی علاقه‌ای به مهاجرت به ویندوز 10 و حذف ویندوز 7 نداشته است؛ اما مایکروسافت با دست‌کاری تنظیمات مربوط به پیام ارتقا به ویندوز 10 که بر روی رایانه افراد مختلف به نمایش درمی‌...

۱۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۸/تير