به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ یکی از بهترین رازهای نگهداری شده در جعبه‌ابزارهای نفوذگران Google Dorking است. این ابزار می‌تواند برای این استفاده شود تا سامانه‌های آسیب‌پذیر را یافته و آن را تا مناطق خاصی از اینترنت ردیابی کند؛ اما پرسش‌هایی که در رابطه با آن مطرح هستند: این ابزار چگونه کار می‌کند؟ چه خطراتی با آن در ارتباط هستند و چگونه سازمان‌ها می‌توانند خطرات ناشی از آن را کاهش دهند؟

در اجلاس مدیریت خطر و امنیت گارتنز که در هفته‌ی گذشته در...

۱۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۶/تير
Bart باج افزار سارق
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ پس از بازگشت بات‌نت Necurs و Locky، کارشناسان امنیتی، باج افزار جدید spews که Bart نامیده می‌شود را شناسایی کرده‌اند. فعالیت باج افزار بارت بر این اساس است که فایل‌های موردنظر را پس از در دسترس گرفتن قفل می‌کند. این اقدام صورت گرفته، چیزی پیچیده‌تر از فعالیت باج افزار Locky نیست.
بررسی‌ها نشان می‌دهد زیرساخت‌های نوشته‌شده باج افزار، بیشتر شبیه به باج افزار Locky است. همچنین محققان بر این باورند که گروه هکری که باج افزار لاکی را طراحی کرده است امکان دارد که طراح...

۱۶:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش  واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کسپرسکی تأکید کرد: این موضوع حقیقت دارد که گوگل صداها را ضبط می‌کند اما این کار را فقط برای شناسایی صدا انجام می‌دهد و اپل هم دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد. در هر دو مورد، ضبط صدا به‌منظور کمک به برنامه‌های اختصاصی خودشان OK Google و Siri ذخیره می‌شود؛ یعنی مکالمات شمارا ضبط می‌کند و از آن برای شناسایی بهتر در این دو اپلیکیشن استفاده می‌کند.

نکته قابل‌توجه این است که...

۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درحالی‌که بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی به‌سرعت در حال افزایش است، مایکروسافت اخیراً تیم توسعه‌دهنده اپلیکیشن پیام‌رسان وند لبز (wand labs) را برای سرعت بخشیدن به بخش تکنولوژی مربوط به هوش مصنوعی، خریداری کرده است.

فناوری wand labs شامل یک روبات چت است که می‌تواند با هوش مصنوعی برای حل کردن مشکلات، بدون نیاز به نیروی انسانی با دیگر انسان‌ها ارتباط برقرار نماید...

۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تا به حال کاربران گوشی های نکسوس برای دریافت پشتیبانی از گوگل مجبور به مراجعه به سایت های مختلف با گپ زدن از طریق مرورگر با کارکنان واحد خدمات پشتیبانی این شرکت بوده اند. اما با طراحی یک برنامه جدید به اشتراک گذاری محتوای نمایشگر گوشی با کارکنان مذکور به منظور تنظیم سریع گوشی و رفع مشکلات موجود ساده تر می شود.

برنامه مذکور به متخصصان امکان می دهد به گوشی هر کاربر دسترسی بصری داشته باشند و بتوانند به سرعت مشکلات احتمالی را برطرف و...

۱۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دو منبع مطلع مدعی شده‌اند که استفاده از ابزار یادشده برای پاک کردن ویدئوهای یادشده از سایت‌های وابسته به این دو شرکت مدتی است که آغازشده است.

بسیاری از دولت‌های جهان این دو شرکت را متهم به اهمال و عدم همکاری برای پاک کردن مطالب و ویدئوهای افراطی و مروج تروریسم کرده بودند. تعدادی از بستگان قربانیان حملات تروریستی در نقاط مختلف جهان و ازجمله پاریس هم شکایاتی را از فیس‌بوک و برخی شبکه‌های اجتماعی دیگر تقدیم دادگاه کرده بودند.

...
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات بزرگ آلمانی قصد دارند، از دستاوردهای دیجیتالی دنیای اینترنت اشیا به‌منظور ارتقای خدمات و تولیدات خود استفاده کنند.

نتایج بررسی‌های BCG که از طریق مصاحبه با بیش از 300 مدیر ارشد در آلمان و آمریکا به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که بسیاری از آن‌ها برای استفاده از قابلیت‌های اینترنت اشیا در محصولات تولیدی خود در حال برنامه‌ریزی هستند و آلمانی‌ها در بسیاری از زمینه‌ها از آمریکایی‌ها پیشی گرفته‌اند...

۱۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هنوز مایکروسافت در این زمینه موضع‌گیری رسمی نکرده، اما علاوه بر تبلت سرفیس 3، عرضه ساعت هوشمند این شرکت موسوم به باند 2 هم متوقف‌شده است.

برخی منابع مطلع از احتمال به‌روزرسانی سخت‌افزاری اساسی تبلت‌های ساخت مایکروسافت خبر می‌دهند. این تبلت ها فعلاً با پردازنده‌های اتم عرضه می‌شوند. امکان دارد که تبلت جدید این شرکت در بهار سال 2017 در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد.

تبلت سرفیس 3 اولین بار درمی سال 2015 به قیمت 499 دلار...

۱۶:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) گزارشی را با عنوان راهکار رفع آسیب‌پذیری Installatian در پورتال DotNetNuke منتشر کرده که در آن به چرایی هک شدن برخی سایت‌های کشور پرداخته‌شده است.

پلیس فتا در این بیانیه به گزارش مرکز ماهر وزارت ارتباطات استناد و دلیل هک شدن برخی پورتال‌های داخلی را در جریان عملیات سایبری اخیر عنوان کرده است.

...

۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۶/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس مرکز ملی فضایی ایران منوچهر منطقی، افزود: امروزه در دنیا ساخت و استفاده ازاین‌گونه ماهواره‌ها موردتوجه قرارگرفته است و بیشتر کشورها در این حوزه فعالیت می‌کنند و در ایران نیز چندین دانشگاه فعال در طراحی و ساخت ماهواره‌های 25 تا 50 کیلوگرم، به فناوری ماهواره‌های کوچک نیز دست‌یافته‌اند.

وی بیان کرد: در حوزه ساخت ماهواره دانشگاهی در کشور سه محصول پایه موردتوجه قرارگرفته است، ماهواره‌های زیر 15 کیلوگرم، 70...

۱۵:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۶/تير