به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ این حفره‌ به‌وسیله‌ی محققان شرکت امنیتی اینترنت اشیاء سنریو، به‌عنوان بخشی از تجزیه‌وتحلیل‌های آن‌ها در مورد آسیب‌پذیری‌های دستگاه‌های تجاری و غیرتجاری، کشف‌شده است و در دوربین‌های وای‌فای DCS-930L دی‌لینک که برای نظارت تصویری خانگی طراحی‌شده‌اند، وجود دارد.

 این حفره‌ی امنیتی یک سرریز پشته در خدماتی است که برای پردازش دستورهای از راه دور طراحی‌شده است. درحالی‌که کارشناسان...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۵/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ باج‌افزارها در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات سایبری هستند که هم بر افراد و هم بر شرکت‌ها تأثیر منفی خود را باقی می‌گذارند اما درهرحال مجرمان سایبری که در پشت این حملات قرار دارند نیز اشتباهات فاحشی مرتکب می‌شوند. 

اخیراً محققان شرکت‌ترند میکرو به یک باج‌افزار به نام SNSLocker برخوردهاند که به دلیل شیوه عملکرد و رابط کاربری خود حضور چندان چشمگیری نداشته است؛ اما بااین‌حال این باج‌افزار توجه...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه ۱۶۳ سال ۱۳۹۲ خود در راستای اجرای سیاست‌‌های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ابلاغ‌شده توسط مقام معظم رهبری و به‌منظور ارزیابی و نظارت بر عملکرد اپراتورها در رعایت استفاده حداکثری از منابع ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، آیین‌نامه اجرایی حمایت از صاحبان صنایع و مهارت‌‌های داخلی کشور را تصویب کرد.

ناصر علی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با...

۱۶:۲۹ - ۱۳۹۵/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌تازگی دانشمندان موفق شده‌اند تا یک یافته باستان‌شناسی متعلق به ابتدای قرن بیستم را با فناوری‌های پیشرفته اسکن کرده و دریابند که این شی‌ء در حقیقت یک کامپیوتر ۲۰۰۰ ساله است.

گروهی از باستان شناسان در سال ۱۹۰۱ میلادی در جزیره آنتیکیترا در کشور یونان موفق به کشف بقایای یک کشتی قدیمی شدند.

این یافته شامل یک سری چرخ‌دنده برنزی به هم متصل نیز بود که کشف کاربرد آن تقریباً ۱۱۵...

۱۶:۱۵ - ۱۳۹۵/۳۰/خرداد
سیاست‌های سایبری ناتو، زیر ذره‌بین کارشناسان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کشورهای عضو ناتو، به‌تازگی تصمیم گرفته‌اند تا ازاین‌پس فضای سایبری را به‌عنوان یک قلمرو نظامی محسوب کنند و این بدان معنا است که آغاز یک جنگ تسلیحاتی در برابر یک حمله سایبری به اعضای ناتو، رسمیت پیدا می‌کند. به علاوه، ناتو با انتشار چنین خبری، رسماً اعلام کرد که نیروهای سایبری، به‌عنوان یکی از ارکان اصلی، در کنار نیروی زمینی، دریایی، هوایی و فضایی اعضای این پیمان، حضور خواهند داشت.
اما برخی کارشناسان، نظر متفاوتی در این رابطه دارند و مدعی هستند که ناتو، برخلاف...

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۵/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اینستاگرام، شبکه اجتماعی با 400 میلیون کاربر در سراسر جهان جزو محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود؛ اما طبق گزارش تحلیل گران شرکت Quintly، باوجود افزایش کاربران، تعاملات اجتماعی در این شبکه رو به کاهش است. این تحقیق از کاهش 33 درصدی خبر می‌دهد.

طبق گزارش Quintly، کامنت ها و لایک ها 33 درصد کاهش‌یافته‌اند که البته این موضوع را افرادی می‌توانند درک کنند که تعداد...

۱۵:۵۴ - ۱۳۹۵/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این برنامه که Cosmic Watch  نام دارد، گذشته سیستم‌های خورشیدی را در هر برهه‌ای از زمان به کاربران نشان داده و حتی می‌تواند تصوری از وقایع آینده مانند یک خورشیدگرفتگی را برای آن‌ها ترسیم کند.

این برنامه نمایش زنده‌ای از جهان هستی و چگونگی گذر زمان در منظومه شمسی را به کاربران نشان می‌دهد.

محققان داده‌های حرکت و اطلاعات  سیارات،  گرانش، اندازه سیارات و مسیرهای مداری آن‌ها را از ناسا و سایر سازمان‌...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۵/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی شب گذشته در برنامه چشمه معرفت که از شبکه دو سیما پخش شد در ادامه تفسیر دعای مکارم اخلاق امام سجاد (ع) اظهار کرد: افراد جنایتکار خلق نمی‌شوند و همه انسان‌ها پاک آفریده‌شده و ریشه‌های صفات اخلاقی در درون آن‌ها نهفته است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه شورای فضای مجازی تشکیل‌شده است خاطرنشان کرد: این شوراها باید به خطوط قرمز توجه داشته و تا جایی که می‌توانند اقدام عملی داشته...

۱۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یکی از شایعات رایج در مورد سری جدید گوشی‌های شرکت اپل یعنی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس، حذف جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری است تا از شکل باریک‌تری برخوردار باشد.

اما براساس انتشار تصاویری جدید از گوشی‌های آیفون ۷،  جک هدفون در این گوشی‌ها تعبیه خواهد شد ضمن اینکه تصویر دیگری از آیفون ۷ حاکی از پشتیبانی دو سیم‌کارت توسط این گوشی است.

درصورتی‌که این امر تحقق یابد، شرکت اپل برای اولین بار...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ احتمال افزوده شدن قابلیت‌های متعدد به این ساعت برای افزایش سازگاری آن با آیفون 7 که در اواخر تابستان عرضه می‌شود ازجمله اخباری است که این روزها به گوش می‌رسد.

گفته می‌شود با توجه به عدم استقبال گسترده از نسل اول ساعت اپل، این شرکت بازنگری اساسی در نسل دوم ساعت یادشده به عمل‌آورده و به‌خصوص آن را ازنظر سخت‌افزاری تقویت کرده است.

احتمال می‌رود که Apple Watch 2 در سه‌ماهه چهارم سال جاری میلادی عرضه...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۳۰/خرداد