قطعی تلفن و اینترنت در غرب تهران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در پی انفجار مهیب صبح امروز در منطقه کوهسار تهران، ساکنان منطقه از قطعی گاز، آب، برق و تلفن منطقه خبر دادند. این در حالی است که پس از گذشت بیش از 7 ساعت از این سانحه، برق و گاز منطقه وصل شده اما قطعی آب و تلفن در منطقه کماکان ادامه دارد.

اخبار به دست آمده در خصوص چرایی وقوع این حادثه حاکی از آن است که به دنبال انجام عملیات عمرانی مترو در خیابان کوهسار، لوله گاز اصلی منطقه دچار آسیب شده و در ساعت 4:30 بامداد انفجار مهیبی...

۱۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوی اطلاعات سایببان؛ شرکت اپل در زمان برگزاری اجلاس توسعه‌دهندگان 2016 (WWDC 2016) ویژگی‌های جدید پیام‌رسان آی. مسیج (iMessage) را معرفی کرد. یکی از ویژگی‌های این پیام‌رسان، پشتیبانی از اپلیکیشن‌های مختلف اپل و امکان دسترسی به آن‌ها بدون خروج از پیام‌رسان بود. این ویژگی برنامه‌های موجود در پیام‌رسان را به یک برنامه‌ی محلی1 و مستقل برای آن تبدیل خواهد کرد.

اپل در...

۱۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت اپل یک ویژگی اجباری و جدید به نام «اپلیکیشن امنیت انتقال1» (ATS) را معرفی و ادعا کرد برنامه‌های iOS که با سرور ارتباط برقرار می‌کنند از امنیت بالاتری برخوردار هستند. این پروتکل به‌صورت پیش‌فرض روی iOS9 و macOS 10.11 قرار دارد.

اپل بیان می‌کند تا پایان سال 2016، برنامه‌هایی که در فروشگاه اپل قرار دارند باید از این پروتکل استفاده...

۱۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۲۸/خرداد
آموزش برنامه‌نویسی در زمین بازی اپل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اپل در زمان برگزاری اجلاس توسعه‌دهندگان 2016 (WWDC 2016)، اعلام کرد یک برنامه به نام سوییفت پلی‌گراند (Swift Playgrounds app) را برای آموزش برنامه‌نویسی زبان سوییفت1 به کودکان از طریق آیپد ایجاد کرده است.

کاربر در برنامه‌ی مذکور در نقش شخصیتی به نام بایت (Byte) قرارگرفته و باید از درون یک زمین‌بازی تودرتو جواهرات...

۰۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۲۸/خرداد