به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نماینده WSA در ایران با اعلام این خبر افزود: مطابق زمان‌بندی رسمی دفتر جهانی WSA، ثبت‌نام APP ها برای حضور در رقابت‌های 2016 WSA در ایران نیز آغازشده است و تا پانزدهم تیرماه ادامه خواهد داشت.

جشنواره جهانی WSA، زیر نظر سازمان ملل متحد برگزار می‌شود.

امسال نیز ثبت‌نام آثار مستقیماً در سامانه اصلی و به‌صورت...

۱۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این شرکت می‌گوید از اوایل سال میلادی ۲۰۱۶، چندین کمپین فیشینگ شناسه و کلمات‌ عبور کاربران اپل را در چین و انگلستان هدف قرار داده‌اند.

شناسه اپل که با نام Apple ID شناخته می‌شود به همه مشتریان این شرکت داده‌ می‌شود. این شناسه برای کاربران امکان دسترسی به سرویس‌هایی ازجمله iCloud، iTunes و فروشگاه اپل‌ (App Store) را فراهم می‌کند. به گفته...

۱۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کارشناس امنیتی برایان کربس، شرکت‌های فیسبوک و نت‌فلیکس در نظر دارند اطلاعات ورود کاربرانی را که نام‌ کاربری، رایانامه و کلمات‌ عبورشان در داده‌های رخنه یافته منتشرشده‌ است بازنشانی کنند.

کربس می‌گوید از سوی شرکت نت‌فلیکس رایانامه‌ای دریافت کرده‌ است که می‌گوید: «فقط برای امنیت بیش‌تر و به‌منظور پیش‌گیری، کلمه‌ عبورتان را بازنشانی  کرده‌ایم؛ چراکه معتقدیم اطلاعات ورود به‌حساب ‌کاربری نت‌فلیکس‌تان در میان آدرس‌های رایانه...

۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۲۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در ميان گروه داوطلبان ۱۸ تا ۲۴ ساله، ۲۸ درصد شبكه‌هاي اجتماعي را به‌عنوان منبع اصلي دسترسي به اخبار اعلام كرده‌اند درحالی‌که تنها ۲۴ درصد تلويزيون را به‌عنوان منبع دسترسي به خبرهاي روز معرفي كرده‌اند. اين پژوهش همچنين نشان مي‌دهد ۵۱ درصد از افراد آنلاين از شبكه‌هاي اجتماعي به‌عنوان منبع خبري استفاده مي‌كنند.

با توجه به اين روند و همچنين افزايش ميزان استفاده از گوشي‌هاي موبايل براي دسترسي به اخبار به نظر مي‌آيد...

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بنیان‌گذار شبکه اجتماعی فیس‌بوک معتقد است به اشتراک‌گذاری آنلاین اطلاعات، درنهایت، فراتر از ویدیو و واقعیت مجازی می‌رود و به‌جایی می‌رسد که کاربران، احساسات و افکار خام خود را مستقیماً در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

مارک زوکربرگ در یک جلسه پرسش و پاسخ در این رابطه گفت: «فکر می‌کنم ما به‌جایی می‌رسیم که فراتر از واقعیت مجازی است، دنیایی که در آن چیزی بیش از رخدادهای در حال وقوع ثبت می‌شود، من فکر می‌کنم...

۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۲۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ مقامات آمریکایی یک تبعه چینی به نام ژو جیاکیانگ را که پیش‌ازاین در شرکت آی‌بی‌ام مشغول به کار بود، به سه مورد جاسوسی تجاری و سرقت کد منبع برنامه‌های متعلق به کارفرمای آمریکایی خود، متهم کردند.

وزارت دادگستری آمریکا نام کارفرمای متبوع جیاکیانگ را فاش نکرده است، اما به نقل از منابع خبری مختلف، در زمان وقوع جاسوسی، شرکت آی‌بی‌ام کارفرمای وی بود.

به گفته مقامات آمریکایی، جیاکیانگ...

۱۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۲۷/خرداد
فضای سایبری؛ میدان جنگی جدید ناتو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ دبیر کل ناتو در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی، مدعی شد که از اعضای ناتو، از این پس، این انتظار وجود دارد که فضای سایبری را به عنوان یک میدان جنگی قلمداد کنند. وی در بخش‌هایی از صحبت خود گفت: «یک حمله سایبری سنگین، همانند سایر تهدیدات برای ناتو قلمداد می‌شود و ناتو می‌تواند و باید به این حملات، واکنش نشان دهد. گرچه این موضوع، به شدت حمله صورت گرفته نیز بستگی دارد.»
به تازگی، ناتو در آخرین نشست خود، فضای مجازی به عنوان یک فضای جنگی را به رسمیت شناخته است و این...

۱۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۷/خرداد
لطفاً پنتاگون را هک کنید!
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ وزارت دفاع آمریکا، با برگزاری مسابقه‌ای با عنوان "پنتاگون را هک کنید"، از هکرهای کلاه سفید در این کشور دعوت کرد تا به کشف آسیب‌پذیری‌های موجود بپردازند.
پنتاگون از این مسابقه به عنوان اولین مسابقه کشف آسیب‌پذیری سایبری در تاریخ دولت فدرال یاد کرد و به این وسیله از هکرها خواست تا حفره‌های امنیتی در شبکه‌های داخلی پنتاگون و وبگاه‌های رسمی و عمومی که تحت نظر وزارت دفاع فعالیت می‌کنند را پیدا کرده و گزارش کنند.
اشتون کارتر در صحبت‌هایی دراین‌باره گفت: «در حدود...

۱۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۲۷/خرداد
اجلاس اپل 2016؛ امکان حذف برنامه‌های پیش‌فرض از iOS
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اپل تا پیش از معرفی iOS 10، در زمان برگزاری اجلاس توسعه‌دهندگان 2016 (WWDC 2016) امکان حذف برنامه‌های پیش‌فرض را در سیستم‌عامل خود قرار نداده بود و کاربران مجبور به استفاده از آن‌ها بودند.

عده‌ای از توسعه‌دهندگان در حاشیه برگزاری اجلاس مذکور و هم‌زمان با معرفی iOS 10، متوجه شدند که تعداد زیادی از برنامه‌های پیش‌فرض این سیستم...

۰۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۲۷/خرداد