کشف یک حفره امنیتی خطرناک در تلگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این رسانه در خبر جدیدی، از صادق احمد زادگان و امید غفاری نیا، به عنوان دو محقق امنیتی نام برد که به تازگی موفق به کشف یک حفره امنیتی در تلگرام شده‌اند. این حفره امنیتی به هکرها اجازه می‌دهد تا محدودیت کاراکتر را در پیام‌رسان تلگرام، دور بزنند. همچنین این آسیب‌پذیری، به هکرها اجازه می‌دهد تا پیام‌های نامرئی (بدون هشدار) و با سایزهای نامتعارف را در این شبکه اجتماعی ارسال کنند.
به ادعای رسانه منتشر کننده این خبر، این محققان ایرانی اعلام کرده‌اند که به دلیل عدم دسترسی...

۱۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ محققان شرکت F-Secure دریافتند برخی مجرمان فضای مجازی در تلاش‌اند اطلاعات شخصی کاربران سوئیسی و همچنین دیگر مسافرانی که در پی گرفتن ویزا برای رفتن به آمریکا هستند را موردحمله قرار دهند.

فردریک ویلا، از مسئولان شرکت F-Secure در وبگاه این شرکت اعلام کرد مجرمان برای رسیدن به اهداف خود از یک بدافزار به نام QRAT یا Qarallax استفاده می‌کنند. در یک فرآیند...

۱۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس مرکز ملی فضای مجازی ابوالحسن فیروزآبادی با اشاره به اینکه سند باند پهن کشور در حال تهیه شدن است، اظهار کرد: در حال حاضر این موضوع به قطعیت و تصویب نهایی در شورای عالی فضای مجازی نرسیده است.

وی اضافه کرد: الزامات و اصول حاکم بر شبکه باند پهن ملی در شبکه ملی اطلاعات را استخراج کردیم و به‌زودی جهت تصویب در شورای عالی فضای مجازی مطرح می‌شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ پارس آنلاین اعلام کرده است، اختلال یک‌ساعته به وجود آمده دیروز مورخ 24/03/1395 در برخی از سرویس‌های شرکت پارس آنلاین، به علت حمله‌ای سایبری از داخل کشور بوده که توسط کارشناسان فنی شرکت شناسایی و دفع گردید. پارس آنلاین ضمن پوزش و عذرخواهی از اختلال به وجود آمده، همواره خود را مکلف به اطلاع‌رسانی شفاف به مشترکین خود می‌داند.

۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‏‌روزرسانی جدید تلگرام در قالب نسخه ۳.۱۰ قابلیت‌‏های تازه‏ای را به همراه داشته تا این نرم‏‌افزار پیام‏‌رسان، بیش از پیش به مشخصه‌‏های کاربردی مجهز شود.

بر این اساس، به‏‌کارگیری شمارنده جدید برای پیام‏های خوانده نشده در دستگاه‏های اندرویدی مشابه با نمونه موجود در iOS از جمله قابلیت‏هایی است که در قسمت گفت‌وگوهای معمولی، گفت‌وگوهای خصوصی، گروه‌‏ها و کانال‏‌ها پیش روی کاربران قرار خواهد...

۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا سرهنگ علیرضا آذردرخش اعلام کرد: متأسفانه برخی از مجرمان سایبری با سوءاستفاده از مناسبت‌های مختلف به‌خصوص مناسبت‌های مذهبی به دنبال برانگیختن احساسات هم‌وطنان و سوءاستفاده از آن‌ها هستند.

او اضافه کرد: «یکی از اقدامات مجرمانه این افراد ارائه فایل‌ها و ادعیه‌های مذهبی برای دانلود است. برخی از این برنامه‌ها و فایل‌ها آلوده به بدافزار است که به هنگام دانلود به دستگاه فرد قربانی...

۱۶:۰۸ - ۱۳۹۵/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش هک و نفوذ سایبربان؛ سرهنگ جواد جهانشیری  در خصوص دریافت پیامک‌های انبوه و فریبنده تحت عنوان قطع رایانه هشدار داد و گفت: این مجرمان با ارسال پیامک و گاهی با تماس تلفنی عنوان می‌کنند که با توجه به اطلاعات مالی و درآمدتان؛ به‌زودی یارانه شما قطع می‌شود و اگر فکر می‌کنید که اطلاعات ثبت‌شده در سیستم درست نیست به سایت معرفی‌شده مراجعه و اطلاعات کامل خود را وارد کنید.

وی افزود: کلاه‌بردار در این روش، طعمه خود را به وب‌سایت جعلی که شبیه درگاه‌های...

۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ توییتر اخیراً پس از اخبار قرار گرفتن نام‌های کاربری و کلمه‌های عبورشان در وب تاریک، اعلام موضع کرده و راهکارهایی ارائه داد.

گزارش‌ها حاکی از آن بود که بیش از ۳۲ میلیون حساب کاربری این شبکه اجماعی در وب تاریک (بخشی از اینترنتی که در اختیار عموم نیست و بیشتر اهداف غیرقانونی دارد) برای فروش گذاشته‌شده است. این اخبار از نشت اطلاعات کاربری، توییتر را پس از مای‌اسپیس و لینکداین، در لیست پلتفرم‌هایی قرارداد که مورد نفوذ...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۶/خرداد
آسیب‌پذیری Adobe فلش پلیر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت ادوبی، برای رفع آسیب‌پذیری صفر روزه به وجود آمده در نرم‌افزار فلش پلیر خود، وصله بروز رسانی جدیدی را ارائه کرد. محققان بر این باورند که مهاجمان از این آسیب‌پذیری، در حملات هدفمند استفاده می‌کنند. اصطلاح حملات هدفمند، به این معنی است که گروهی از تهدیدات مخرب در برابر مجموعه‌ای از افراد معمولی قرار می‌گیرند. به اعتقاد کارشناسان امنیتی، امثال چنین بهره‌برداری‌هایی از جاسوسی‌های سایبری، در سازمان‌های دولتی و خصوصی شناسایی‌شده است.

 

جاسوسی...

۱۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بسیاری از کاربران در سراسر جهان قادر به باز کردن فروشگاه اپلیکیشن ویندوز نیستند و با پیام خطا مواجه می‌شوند.

بسیاری از کارشناسان ادغام ایکس باکس که امروز صبح به وقوع پیوست را عامل اصلی ازکارافتادن فروشگاه ویندوز می‌دانند.
سال گذشته نیز هنگام ادغام ویندوز 8.1 دسکتاپ با 8.1 ویندوز فون قبل از ورود ویندوز 10 اتفاق مشابهی رخ داد و باعث عصبانیت کاربران شد.

...
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۶/خرداد