DDoS Attacks Become More Sophisticated
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیت اینترنت آکامای (Akamai) گزارشی منتشر کرده که نشان می‌دهد، تعداد حملات عظیم اختلال سرویس توزیع‌شده (Mega-DDoS) در سه‌ماهه اول 2016 نسبت به سه ماه آخر 2015 دو برابر شده است.

بر اساس گزارش آکامای، فناوری جدید به هکرها اجازه می‌دهد تا به راحتی و با کمترین دانش و هزینه حملات DDoS را راه‌اندازی کنند. رشد فناوری، به پیچیدگی هر چه بیشتر حملات DDoS...

۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۲۳/خرداد
RansomWeb Attacks Are Five Times More Common in 2016
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیت سایبری «های‌تک بریج» (High-Tech Bridge)، گزارش سال 2016 خود از وضعیت امنیت فضای وب را منتشر کرده که نشان می‌دهد، نوع جدیدی از باج‌افزار به نام «باج‌افزار وب» رشد 5 برابری در سال 2016 نسبت به سال پیش از آن داشته است.

باج‌افزار ها به رایانه‌های شخصی و شبکه‌های رایانه‌ای سازمان‌ها نفوذ کرده و با قفل کردن محتوای دیجیتال رایانه و شبکه‌ها، امکان دسترسی کاربر به آن‌ها را سلب می‌کنند و در صورت دریافت مبلغی، فایل‌های...

۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل در چند سال اخیر به خاطر داشتن پروژه‌های اسرارآمیز و عجیب شهرت جهانی داشته است.

در چند سال گذشته خبرهای مختلفی در خصوص پروژه‌های بلند پروازانه گوگل مانند روباتی شبیه به انسان، سیستم ردیابی نگاه کاربر، تاتوی الکترونیکی روی پوست، خودروهای خودران و... منتشرشده است.

حالا جدیدترین خبرها در این خصوص حکایت از این دارد که این شرکت به شکل مخفیانه در حال کار روی پروژه «خودروی...

۱۷:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی ابوالحسن فیروزآبادی اظهار کرد: در حال حاضر تعرفه اینترنت در حال بازنگری است و طبق تصمیماتی که اخیراً گرفته‌شده هزینه دسترسی به محتوای داخلی تا حدود یک‌دوم کاهش‌یافته است.

وی همچنین متذکر شد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش بر آن است که این روند تا پایان سال ادامه یافته و در فاز دوم این تعرفه‌ها به حدود یک‌چهارم برسد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در بخش دیگری از صحبت‌...

۱۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه جهانی اینترنت مجموعه‌ای از شبکه‌های رایانه‌ای است که با استفاده از قوانین و پروتکل‌های خاصی که به آن TCP.IP می‌گویند و از طریق خطوط تلفنی، ماهواره‌ای و غیره به یکدیگر وصل شده‌اند، تا اطلاعات و داده‌ها بتواند به‌سرعت از یک رایانه به رایانه دیگر در هرکجای گیتی انتقال یابد.

با تحولات اساسی و رشد بی‌نظیر که طی دهه اخیر به وقوع پیوسته است، در حال حاضر اینترنت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین...

۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۲۳/خرداد
خودروی هوشمند بی ام دبلیو + ویدئو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هارولد کروگر مدیر اجرایی بی ام دبلیو، اخیراً در میان سهامداران این شرکت اعلام کرد خودروی تمام کامپیوتری مبتنی بر هوش مصنوعی این خودروساز، سال 2021 وارد بازار خواهد شد. این محصول که فعلاً «i Next» نام‌گذاری شده، دارای ویژگی‌های چون سیستم خودگردان، اتصالات دیجیتالی و اینترنتی، طراحی سبک و هوشمند و ساختار داخلی متفاوت است.
هم‌اینک شما بیننده محترم می‌توانید ویدئوی ((خودروی هوشمند بی ام دبلیو)) را...

۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با شروع ۱۰ ژوئن بسیاری از مردم برنامه خود را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند تا بتوانند در مسابقات قهرمانی فوتبال یورو ۲۰۱۶ حضور داشته باشند.

یورو ۲۰۱۶ هم دقیقا مثل رویدادهای بزرگ ورزشی دیگر(جام جهانی یا المپیک) تنها در بین هواداران و تماشاگرانش محبوب نیست بلکه مجرمان سایبری هم طرفدار این مسابقات هستند.

مجرمان می‌دانند که شور و هیجان ناشی از مسابقات در افراد می‌تواند آنها را به عمل...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۳/خرداد
جرائم سایبری، فصل مشترک همکاری هند و قطر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ دو کشور هند و قطر در جدیدترین توافق خود، متعهد شدند تا با یکدیگر در زمینه‌های مختلف مقابله با تروریست، همکاری کنند. یکی از موارد توافق، همکاری در زمینه مقابله با تبلیغات منفی گروه‌های تروریستی در اینترنت و جلوگیری از گسترش تفکرات افراط‌گرایانه، با استفاده از این ابزار ارتباط‌جمعی است.
مودی که به دعوت امیر قطر، به این کشور سفر کرده بود در زمینه‌های مختلف امنیتی با مسئولین این کشور به گفتگو پرداخت. در بیانیه مشترکی که توسط دو کشور صادر شد، آمده است: «دو طرف...

۱۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت مستقر در «شین زن» که درآمد سالانه‌اش بیش از 102 میلیارد دلار گزارش‌شده، در حال مذاکره با کمپانی فنلاندی «سوپرسل» است تا بتواند بازی محبوب را از آن خود کند.
بلومبرگ گزارش داد که چشم تنسنت به سهام سافت بنک است که سال گذشته از 51 به 73 درصد افزایش پیداکرده است.

این در حالی است که کلش در سال 2013 فقط 770 میلیون دلار فروخته شد.

این اولین...

۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد پنتاگون بیش از هزار هکر را به خدمت گرفته است.

اشتون کارتر تعداد این هکرها را حدود هزار و 400 نفر عنوان کرد و مدعی شد که این افراد در برنامه‌ای فعالیت دارند که هدف از آن یافتن شکاف‌های امنیتی در رایانه‌های وزارت دفاع است.

وی افزود: پنتاگون در حال تکمیل برنامه‌ای است که در آن (هکرهای مورد اعتماد) مشارکت دارند و هدف از آن آزمودن امنیت رایانه‌های وزارت...

۱۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۲۳/خرداد