به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ برخی از آسیب‌پذیری‌های برطرف شده موجب ازکارافتادن مکرر فایرفاکس می‌شد و حالا این مشکلات در فایرفاکس 47 رفع شده‌اند.

پشتیبانی قدرتمندتر از HTML5 ازجمله مزایای فایرفاکس 47 است که اجرای روان فایل‌های چندرسانه‌ای بدون قفل‌کردن یا گیرکردن مرورگر مذکور را امکان‌پذیر می‌کند.

تعداد دیگری از آسیب‌پذیری‌های برطرف شده در فایرفاکس توسط 14 محقق و جامعه امنیتی گزارش‌شده‌اند و خطرناک‌ترین آن‌ها اجرای کدهای مخرب را از...

۱۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  مهرماه سال 94 بود که بانک مرکزی با مصوبه‌ای تنها امکان خرید شارژ تلفن همراه و پرداخت قبوض تا سقف 200 هزار تومان به‌وسیله کدهای USSD را باز گذاشت و سایر خریدهای غیرضروری روی این بستر را مسدود کرد.

*به دلیل دخالت اپراتور، USSD محدود شد

علت این تصمیم آینده‌اندیشی درباره عدم امنیت کافی بسترهای USSD اعلام شد.

همان زمان یک ارائه‌دهنده راه...

۱۷:۲۵ - ۱۳۹۵/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نسل آینده نقل‌وانتقال بی‌سیم به نام بلوتوث 5 از روز 16 ژوئن رسماً وارد فضای کسب‌وکار دیجیتال می‌شود.

به گفته مارک پاول مدیر اجرایی SIG، رنج ارسال و دریافت دو برابر و سرعت نقل‌وانتقال نیز 5 برابر استاندارد موجود در کنار مصرف کم انرژی /LE Transmision خواهد شد.

ویژگی جدید ارتباط بین سرویس‌های مکانی و نویگیشن سیستم نیز به بلوتوث 5...

۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بخش تکنولوژی اطلاعات و الکترونیک هند نیز با تائید یک حمله سایبری بزرگ به این کشور از ارائه جزئیات این حمله به دلیل ادامه تحقیقات خودداری کرد.

یک مقام دولتی هند با اشاره به نفوذ هکرها به تعدادی از رایانه‌ها در دبیرخانه دولت خاطرنشان کرد این حمله دفع شده و اقدامات لازم برای جلوگیری از این حمله‌ها صورت گرفته است.

(التاف هالد) مدیر بخش آسیای شرکت کسپر اسکی در بمبئی گفت: ما در حال ردیابی یک بدافزار هستیم که از آن برای سرقت...

۱۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بیش از 32 میلیون حساب کاربری، رمز عبور و آدرس ایمیل کاربران توییتر هک شده و توسط وب سایت LeakedSource، این اطلاعات تایید شده است. هکر مورد نظر ظاهرا کاربران روسی را هدف قرار داده است.

توییتر در یک پست وبلاگ اعلام کرد که به نظر نمی‌رسد که این نفوذ از طریق سرورهای این شرکت صورت گرفته باشد، اما در عوض به احتمال زیاد کاربران شخصی با نرم‌افزارهای مخربی که نام کاربری و کلمه عبور آنها را به سرقت می‌...

۱۴:۳۱ - ۱۳۹۵/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت اینترنتی «رپید 7» آمریکا، در آخرین گزارش خود در مورد آسیب‌پذیرترین کشورهای دنیا در برابر حملات هکرها تاجیکستان را در مقام دوم قرارداد.

این شرکت که به بررسی مسائل امنیتی سایبری در جهان مشغول است، این هفته با انتشار آخرین نتایج پژوهش خود، بلژیک، تاجیکستان و «ساموا» را 3 کشور آسیب‌پذیر جهان در مقابل حمله هکرها عنوان کرد.

بنا به نتایج تحقیقات «رپید7» که تحت عنوان «شاخص آسیب‌پذیری کشورها» منتشرشده است، تقریباً 70 درصد شبکه‌های...

۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۲۱/خرداد
آسیب‌پذیری SIMATIC WinCC زیمنس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت آلمانی زیمنس تولیدکننده محصول آسیب‌پذیر SIMATIC WinCC است که این محصول بر روی سیستم‌های کامپیوتری یا کامپیوترهای زیمنس قرار دارد. استفاده این محصول در زیرساخت‌های شیمیایی، انرژی، غذا و کشاورزی و سیستم‌های آب و فاضلاب مورداستفاده قرار می‌گیرد.

محققان آسیب‌پذیری را در سیستم حفاظتی SIMATIC WinCC کشف کرده‌اند که بسیار قابل‌تغییر و انعطاف‌پذیر است....

۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت آلفابت از راه‌اندازی خدماتی در آینده خبر داد که اتصال بی‌سیم منازل به اینترنت را ممکن می‌کند، برای این کار از فناوری خاصی استفاده خواهد شد که ارزان‌قیمت‌تر از فناوری کابلی است.

 اریک اشمیث مدیرعامل آلفابت که گوگل از زیرمجموعه‌های آن است در نشست سالانه سهام‌داران این شرکت اظهار داشت: تحول تراشه‌های رایانه‌ای و افزایش دقت سیگنال‌های بی‌سیم ارتباط نقطه‌به‌نقطه بی‌سیم با اینترنت را ممکن کرده و این کار بسیار ارزان‌تر از هزینه کندن...

۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوشی یادشده که بر مبنای طرح تانگوی گوگل طراحی و عرضه‌شده، دارای نمایشگر بزرگ 6.4 اینچی است و وزنی به‌اندازه 230 گرم دارد.

در این گوشی از دو دوربین بسیار بزرگ برای ردگیری حرکات و درک عمق صحنه و همین‌طور نرم‌افزاری برای فهم ویژگی‌های محیط اطراف استفاده‌شده است. دوربین سوم واصلی این گوشی هم 16 مگا پیکسلی است و از فیلم‌برداری 4K پشتیبانی می‌کند. حسگر اثرانگشت از دیگر امکانات این گوشی است.

پردازنده...

۱۳:۳۷ - ۱۳۹۵/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در جریان عملیات سایبری هکرهای عربستان سعودی به سایت‌های دولتی ایران، این بار درگاه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به آدرس www.ecommerce.gov.ir هک شد.

طبق اساسنامه، این مرکز به‌منظور نظارت بر حسن اجرای قانون تجارت الکترونیکی (مصوب 1382) استقرار، پیاده‌سازی و توسعه تجارت الکترونیکی در کشور با استفاده از ابزارها و استانداردهای ملی و بین‌المللی و با عنایت به...

۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۲۱/خرداد