به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، قطعاً مشاجرات طولانی میان اپل و سامسونگ را از یاد نبرده‌اید. سال‌ها به طول انجامید تا این دو شرکت بزرگ درزمینه استفاده از پتنت ها به تفاهم برسند و ضرر و زیان‌های یکدیگر را بپردازند، اما حالا وزارت دادگستری آمریکا دستور داده تا پرونده یک‌بار دیگر گشوده شده و برای تحقیقات بیشتر به دادگاه بازگردد.

در سال 2015، دادگاه تجدیدنظر، مبلغ بدهی سامسونگ به اپل را بابت استفاده غیرقانونی از پتنت ها، به 548 میلیون دلار کاهش داد. در...

۱۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل سال ۲۰۱۴ استاندارد طراحی متریال دیزاین Material Design را معرفی کرد که بر اساس گزارش این شرکت، نتیجه‌ی آن نوعی طراحی است که در همه‌ی دستگاه‌ها از گوشی‌های هوشمند تا کامپیوترهای شخصی، زیبا و کاربردی خواهد بود. به‌تازگی خبرهایی مبنی بر تصمیم گوگل برای استفاده از متریال دیزاین در نسخه‌ی دسکتاپ موتور جستجویش نیز منتشرشده است.

متریال دیزاین (Material Design) نوعی استاندارد طراحی است که در...

۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۲۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی، اظهار داشت: در دولت یازدهم مصوبات شورای عالی فضای مجازی به مرحله اجرا درآمد، که مهم‌ترین آن شبکه ملی اطلاعات بود.

در دیدار دکتر حسن روحانی با اعضای شوراهای عالی کشور که شامگاه چهارشنبه انجام شد، رئیس‌جمهور به ایراد سخنانی در خصوص برجام پرداخت.

در این دیدار، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، رییس سازمان ملی استاندارد و...

۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۲۰/خرداد
گام‌به‌گام تا یک واحد مستقل نظامی (بخش دوم)
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ فرماندهی سایبری آمریکا، تلاش برای ایجاد تمرینات تیم محور یا همان رزمایش‌ها با محوریت تمرکز بر سناریوهای دنیای واقعی را، راهی برای ترکیب تاکتیک‌های سایبری با توانایی‌های سنتی دانسته و مجموع این دو موضوع را روشی مؤثر در ارتقاء جایگاه فرماندهی سایبری آمریکا قلمداد می‌کند.
مایکل راجرز، فرمانده سایبری آمریکا دراین‌باره معتقد است که ایجاد و ارتقاء امکانات آموزشی، یک نگرانی عمده ماست. راجرز، در صحبت‌هایی که با کنگره آمریکا در این رابطه انجام داده،...

۱۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۰/خرداد
چرخش "ناشناس‌ها" به سمت بازار بورس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ OpIcarus، نام عملیاتی که است که گروه هکری "ناشناس"، علیه سامانه‌های بانکی آغاز کردند و به ادعای کارشناسان امنیتی، این عملیات وارد فاز سوم خود شده است و حالا با نام OpMayhem شناخته می‌شود. ظاهراً و بر اساس ادعای شرکت‌های امنیتی، این عملیات، به جای هدف قرار دادن بانک‌ها و سامانه‌های بانکی، به سراغ بازارهای بورس و سرمایه رفته و عملیات اختلال سرویس توزیع شده خود را که پیش‌تر بانک‌ها را هدف قرار می‌داد، به این سمت هدایت کرده است.
بر اساس جدیدترین گزارشی که دراین‌...

۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۲۰/خرداد
ادامه تنش‌های سایبری بین هند و پاکستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت امنیت سایبری فایرآی، در جدیدترین گزارش خود مدعی شد موج جدیدی از بدافزارها را شناسایی کرده که ریشه‌ای پاکستانی دارد و مقامات دولتی هند را هدف قرار داده است. به ادعای فایرآی، این حملات جدید، مشابه عملیات Transparent Tribe یا C-Major است که پیش‌تر علیه هندی‌ها انجام شده بود و به مقامات پاکستانی نسبت داده شد.
در این گزارش آمده است که این حملات، تقریباً از 18 ماه می سال جاری آغاز شده و از آن تاریخ، مقامات دولتی هند، حجم بالایی از ایمیل‌هایی را دریافت می‌کنند...

۰۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۰/خرداد
Facing cyerb threat, NATO considers intel chief
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مسئولان نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی معتقدند، عدم به اشتراک‌گذاری اطلاعات بین اعضای ناتو، ضعف بزرگ این سازمان محسوب می‌شود و برای برطرف کردن این ضعف و مقابله با تهدیداتی از قبیل حملات سایبری، باید یک واحد برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات، در این سازمان تأسیس شود. اونا لانجسکو (Oana Lungescu)، سخنگوی ناتو، با اشاره به ارزش بالای اطلاعات، گفت: "اطلاعات برای مقابله با بسیاری از چالش‌های امنیتی از قبیل تروریسم، حملات سایبری یا حملات هیبریدی...

۰۴:۴۱ - ۱۳۹۵/۲۰/خرداد
Cyber-crime wave hits Africa
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت آمریکایی دیلویت گزارشی منتشر کرده که نشان می‌دهد، اکثر شرکت‌های قاره آفریقا نسبت امنیت سایبری شرکت‌های خود بی‌توجه هستند و هیچ‌گونه راهبرد و تغییر مدیریتی در این حوزه اتخاذ ننموده‌اند.

درک شردر (Derek Schraader)، مشاور امنیت سایبری شرکت دیلویت، با اشاره به اهمیت وجود یک راهبرد مناسب برای مقابله با حملات سایبری، گفت: "دلیل موفقیت اکثر حملات سایبری، عدم وجود یک راهبرد سایبری مناسب و یا به‌کارگیری نادرست چنین راهبردی...

۰۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۲۰/خرداد