حمله اسپای چت به اهداف نظامی و امنیتی در عربستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بدافزار اندرویدی جدیدی به نام اسپای چت (SpyChat)، موفق شده است به اهداف نظامی و امنیتی در عربستان سعودی حمله کند. کارشناسان امنیتی سعودی و کسانی که در مشاغل نظامی در این کشور فعالیت دارند، به صورت ناخواسته، این بدافزار را بر روی دستگاه‌های اندرویدی خود نصب کرده‌اند.
به ادعای کارشناسان، این بدافزار، هیچ‌گونه رابط عملیاتی ندارد و به همین خاطر می‌تواند به سرعت، بعد از پایان عملیات نصب خود را پنهان کند. همچنین بعد از اتمام نصب، این بدافزار، اقدام به جمع‌آوری...

۱۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ محصولات «ماژول تجزیه‌وتحلیل شبکه‌ی سیسکو» (NAM) بخشی از مدیریت فضای ابری و سامانها‌ی است که این شرکت ارائه می‌کند. این ویژگیها مدیران را قادر می‌سازد تا منابع شبکه را بهینه‌سازی کنند و نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات و نرم‌افزارها را بهبود بخشند. 

 در این محصولات دو آسیب‌پذیری یافت شده که بااهمیت «بسیار زیاد» درجه‌بندی‌شده‌اند. یکی از آنها که با شناسه...

۱۷:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به نظر می‌رسد که شرکت ARM قصد دارد تا نسل بعدی پردازنده‌های همراه خود را بر پایه واقعیت مجازی طراحی کرده و در حقیقت تلفن‌های همراه هوشمند را یک گام روبه‌جلو هدایت کنند.

در حال حاضر در دنیای پردازنده‌های همراه شاهد رقابت بزرگ دو شرکت ARM و کوالکام به‌عنوان اصلی‌ترین تولیدکنندگان هستیم.

البته شرکت‌های سامسونگ و اینتل نیز بخشی از...

۱۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت سامسونگ قصد دارد تا پایان سال آینده میلادی از گوشی هوشمندی رونمایی کند که دارای صفحه نمایشگر انعطاف‌پذیر است.

درواقع این گوشی جدید دارای صفحه نمایشگر OLED انعطاف‌پذیر خواهد بود. این گوشی باخم شدن شبیه به جعبه کوچک می‌شود و با باز کردن به گوشی هوشمندی با صفحه تقریباً ۸ اینچی تبدیل می‌شود.

نام پروژه ساخت این گوشی هوشمند  Project...

۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۸/خرداد
ادعای ریتیون در مورد کشورهای حوزه خلیج‌فارس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس، در سال‌های اخیر برای در پناه ماندن از موج عظیم حملات سایبری، دست به دامن کشورهایی نظیر آمریکا شده‌اند و شرکت‌های امنیتی آمریکایی نیز از فرصت به وجود آمده بهترین بهره را برده‌اند.
در این میان، شرکت ریتیون که از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده تجهیزات دفاعی در آمریکا است، در آخرین گزارش خود در مورد کشورهای حوزه خلیج‌فارس، به تعریف از این کشورها پرداخته و آن‌ها را جزو پیشتازان به‌کارگیری سامانه‌های دفاعی مدیریت شده و خدمات دفاعی...

۱۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بعد از حملات سایبری گسترده به پایگاه‌های دولتی و رسمی کشور طی هفته‌های اخیر و سکوت کامل مرکز ماهر متعلق وزارت ارتباطات،  با عنوان بی‌مهارتی ماهر  در برابر حملات سایبری به ایران منتشر کرد.

علی‌رغم تمامی اظهارنظرت کارشناسان و مسئولان ذی‌ربط در این حوزه و با تمامی تأکیدات سازمان فناوری اطلاعات بر ایجاد، به‌روزرسانی و نگهداری پورتال مرکز امداد و هماهنگی رایانه‌ای در جهت اطلاع‌رسانی و هماهنگی، هیچ خبر و گزارشی پیرامون...

۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمدرضا کریمی از برگزاری مزایده فرکانس LTE (نسل چهارم) خبر داد.

رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: 3 فرکانس 2.3، 2.6 و 3.5 گیگاهرتز به مزایده گذاشته شد که برای 2 فرکانس 2.3 و 2.6 متقاضی وجود داشت.

وی گفت: فرکانس 3.5 متقاضی نداشت. به نظر می‌رسد فرکانس 3.5 باقیمت پایه 70 میلیارد تومان جذاب لازم را نداشته است.

این مدیرعامل اپراتور ارتباطات ثابت گفت:...

۱۶:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بدافزارهای باج‌گیر به یکی از مشکل‌سازترین و شایع‌ترین بدافزارها  تبدیل‌شده‌اند.

کاربر در هنگام کار با رایانه خود یک پنجره مشاهده می‌کند به این معنی که «کامپیوتر شما قفل‌شده است. این مبلغ را به‌حساب پرداخت کنید و ما قفل کامپیوتر شمارا بازخواهیم کرد.»

کاربر قربانی یک باج افزار به نام قفل کننده شده است. این نرم‌افزار مخرب، دسترسی به اطلاعاتتان را بلوک می‌کند یا معمولاً کامپیوتر شمارا غیرفعال می‌کند. این افراد برای برگرداندن سیستم...

۱۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ مالکان این خودرو می‌توانند برای بازوبسته کردن قفل، مدیریت سیستم تهویه مطبوع و برخی امور دیگر از برنامه تلفن همراه مربوطه استفاده کنند و حتی زمان شارژ این خودروی هیبریدی که با برق هم کار می‌کند را برنامه‌ریزی کنند.

کاربران برای استفاده از این برنامه همراه باید گوشی خود را به شبکه وای‌فای خودروی یادشده متصل کنند. این در حالی است که در برنامه‌های مشابه از قابلیت شبکه‌های مخابراتی استفاده می‌شود. این روش عجیب و ناایمن امکان سوءاستفاده هکرها را...

۱۶:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۸/خرداد
سایبربان,امنیت سایبری,تهدیدات امنیتی,صنایع هوایی,هک,امنیت اطلاعات,cyberbannews,cyber security,security threats,aviation industry,hacking,information security
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با شدت گرفتن حملات سایبری به خطوط هوایی و صنایع هوافضا، شرکت‌های فعال در این زمینه به فکر مقابله با تهدیدات گسترده این حوزه افتاده‌اند. تونی تایلر1، مدیر ارشد انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، عنوان کرد مقابله با حملات سایبری به چالشی بزرگ در صنایع هوایی تبدیل شده است.
متخصصان تخمین زده‌اند که نشت اطلاعات امنیت سایبری در سال 2015 نزدیک به 500 میلیون دلار ارزش داشته است. همچنین برآورد شده است که 94 درصد از شرکت‌ها در جهان با یکی از انواع حملات سایبری...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۸/خرداد