آسیب‌پذیری سیستم‌های کنترل صنعتی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ با توجه به خبر قبلی که در بخش متخصصین به آن اشاره شد، محققان آسیب‌پذیری وصله نشده‌ای را در سامانه‌های کنترل صنعتی و نیروگاه‌های برق شناسایی کرده‌اند که مهاجم با استفاده از این آسیب‌پذیری توانایی دسترسی از راه دور به کنترل شبکه را دارد. تیم واکنش سریع کامپیوتری آمریکا پس از بررسی کدهای مخرب، برای هشدار به کاربران و صنایع حساس کدهای شناسایی شده را منتشر کردند.
محققان امنیتی بر این باورند آسیب‌پذیری CVE-2016-4502 که در کنترل اطلاعات زیست‌محیطی سیستم‌های کنترل صنعتی...

۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۶/خرداد
استاکس نت جدیدی در راه است
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ گرچه به اعتقاد برخی کارشناسان، بدافزار آیرون گیت (IRONGATE) هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد و حمله مخربی از جانب آن ثبت نشده است، اما می‌تواند آغازگر نسل جدیدی از حملات به سامانه‌های کنترل صنعتی در جهان باشد.
هدف این بدافزار، پنهان‌سازی اطلاعات در سامانه‌های کنترل صنعتی و ممانعت از نظارت دقیق بر سامانه‌های اسکادا عنوان شده است. به اعتقاد محققانی که موفق به کشف این بدافزار شده‌اند، بدافزار مذکور، کارکردی مشابه با بدافزار استاکس نت دارد. محققین شرکت امنیت سایبری...

۱۵:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۶/خرداد
سایبربان,امنیت سایبری,هک,رمز عبور,لینکدین,مایکروسافت,cyberbannews,cyber security,hacking,password,linked in,microsoft
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در پاسخ به حمله هکری که باعث افشای 117 میلیون اطلاعات کاربری که از سایت لینکدین در سال 2012 شد، مایکروسافت نگاه خود به رمز عبور را تغییر داد. بیشتر حساب‌های کاربری درخواست انتخاب رمز با شرایطی مانند تعداد کاراکتر کافی، خاص بودن کاراکتر و یا حساس بودن نسبت به بزرگ و کوچک بودن کاراکتر دارند ولی طبق تحقیقات انجام‌شده توسط یکی از مدیران برنامه‌نویسی شرکت مایکروسافت، کاربران در اغلب موارد مایل‌اند که به این درخواست‌ها به‌صورت قابل پیش‌بینی پاسخ دهند که در واقع آن‌ها را برای...

۱۵:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت هواوی با ورود به بازارهای مختلف جهان نظیر انگلیس، هند و کنیا به موفق‌ترین شرکت فعال در بخش تکنولوژی چین تبدیل شده است.

اما این شرکت وارد بازارهایی نظیر ایران و سوریه نیز شده که موجب شده مقامات آمریکایی محدودیت‌هایی بر فروش تکنولوژی‌های این شرکت اعمال کنند.

وزارت بازرگانی آمریکا از این شرکت چینی خواسته تا تمامی اطلاعات مربوط به صادرات یا صادرات مجدد تکنولوژی آمریکایی...

۱۵:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برچسب شارژ بی‌سیم تلفن همراه کاملاً نازک و کاربردی است و کاربران می‌توانند با نصب آن در پشت تلفن‌های معمولی و هوشمند از قابلیت شارژ بی‌سیم برخوردار شوند.

با استفاده از برچسب شارژ بی‌سیم یا استیکر energysquare به همراه پد شارژر یا فرستنده انرژی می‌توان به‌طور هم‌زمان چند وسیله الکترونیکی را شارژ کرد. سرعت شارژ با برچسب کاملاً مشابه شارژر معمولی است و با نصب برچسب شارژر هیچ اختلالی در عملکرد...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ هدف این همایش ایجاد محفل برجسته علمی و محیطی جهت تبادل‌نظر علمی، فنی و ارائه آخرین یافته‌های پژوهشی توسط پژوهشگران، دانشگاهیان، صنعت، اپراتورها، سازمان‌ها و شرکت‌ها در زمینه امنیت سامانه‌های هوشمند همراه است که برای نخستین بار در ایران برگزار خواهد شد.

امنیت سامانه‌های هوشمند همراه دارای مؤلفه‌هایی نظیر سامانه‌های هوشمند همراه (سخت‌افزار، نرم‌افزار، شبکه)، کاربران، توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی و بازارهای توزیع است...

۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سازمان امنیت فدرال روسیه از متلاشی شدن شبکه‌ای متشکل از حدود 50 هکر روسی که ده‌ها میلیون دلار از بانک‌ها و مؤسسات مالی این کشور را سرقت کرده بودند، خبر داد.

سازمان امنیت فدرال روسیه دراین‌باره اعلام کرد که مأموران این سازمان با همکاری گارد ملی، گروهی از هکرها را که در چندین منطقه حدود دو میلیارد روبل (نزدیک 30 میلیون دلار) موجودی بانک‌ها و مؤسسات مالی روسی را سرقت کرده بودند، بازداشت کردند....

۱۵:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مقاله‌ای جدید از محققان دانشگاه تل‌آویو نشان می‌دهد که این نظارت چقدر می‌تواند دست‌یافتی‌تر شده و حتی در چندم‌تری ما و جاسوسان رخ دهد.

همه ما از نوسانات جزئی در جریان الکتریکی در طول رمزگذاری روتین خبرداریم یا حتی صداهایی که توسط سیستم ساخته می‌شوند و این را هم‌میدانیم که کلیدهای به‌کاررفته در جریان بی‌سیم قابل‌برداشت است اما نیاز به تجهیزات بسیار گران و مدت‌زمان زیاد برای این کارداریم و این دقیقاً همان چیزی است که در...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نرم‌افزارهای شماره مجازی برای ایجاد حساب کاربری در برنامه تلگرام از سوی کاربران مورداستفاده قرار می‌گیرد که مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (مرکز ماهر) با اعلام هشدارهایی برای حفظ حریم خصوصی در فضای شبکه پیام‌رسان تلگرام، بر لزوم داشتن آگاهی در استفاده از این نرم‌افزارها تأکید کرد.

 کاربرد نرم‌افزارهای شماره مجازی

برای ایجاد حساب کاربری در برنامه تلگرام، شخص باید یک شماره تلفن...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اطلاع‌رسانی در مورد سرعت و میزان سازگاری این سایت‌ها با گوشی‌ها و ارائه راه‌حل‌های مشکلات موجود از امکانات این ابزار است.

ابزار یادشده به مالکان وب‌سایت‌ها امکان می‌دهد تا تنها با تایپ کردن آدرس سایتشان در محیط این ابزار از میزان کارایی آن مطلع شوند.

خدمات یادشده از آدرس https://testmysite.thinkwithgoogle.com در دسترس است و البته کاربران...

۱۴:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۶/خرداد