به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ برخی اخبار حاکی از آن است که هکرهای موسوم به داعس، به وبگاه سامانه درخواست گواهی الکترونیکی نفت ایران حمله کرده و آن را از دسترس خارج کرده‌اند. صفحه این وبگاه همچنان از دسترس خارج است. شایان ذکر است این هکرها به وبگاه‌های تامین سرمایه بانک ملت، خانه طبیعت گردی ایران و میزاث فرهنگی نیز حمله کرده بودند. وبگاه خانه طبیعت گردی هنوز از دسترس خارج است.

...

۲۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۴/خرداد
آینده انسان به دست ماشین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ توماس رید، استاد دانشگاه کینگ لندن، در اجلاس جنگ سایبری ناتو، درباره‌ی کتاب خود به نام «طلوع ماشین ها» صحبت کرد. وی خاطرنشان کرد با پیشرفت جوامع و اتصال بیشتر آن‌ها، وقوع جنگ سایبری، حتمی است.

توماس رید اظهار داشت: «سه نکته‌ی اصلی در سایبرنتیک وجود دارد. اول اینکه ما به این سمت گرایش داریم که به ماشین به عنوان تجربه‌ای انسانی نگاه کنیم. ماشین‌ها باید مانند انسان‌ها فکر کنند. دوم، تصمیم‌گیری برای آینده‌ی انسان‌ها به وسیله‌ی ماشین و سوم...

۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۴/خرداد
برگزاری اجلاس جنگ سایبری ناتو (4)
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ میکو هیپونن (Mikko Hypponen)، رییس شرکت امنیت سایبری فنلاندی «F-Secure»، در جریان اجلاس جنگ سایبری ناتو، اینترنت را پدیده‌ای بدون مرز عنوان کرد و افزود: «با گسترش اینترنت، بشر یک روش جدید برای برپایی جنگ، پیدا کرد؛ جنگ سایبری. این اصطلاح هرچند اغلب به صورت دقیق مورداستفاده قرار نمی‌گیرد، اما شامل حملاتی به منظور جاسوسی یا سرقت می‌شود.»

وی درباره‌ی استفاده‌ی کشورها از سلاح های بهتر به جنگ جهانی...

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۴/خرداد