برگزاری اجلاس جنگ سایبری ناتو (3)
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌‌الملل سایبربان؛ رییس جمهور استونی طی ده سال دوران ریاستش تاکنون از امنیت سایبر به عنوان یکی از آرمان‌های این کشور نام برده است. وی در آغاز اجلاس جنگ سایبری ناتو به این مطلب اشاره کرد که کشورهای دموکراتیک باید سازمانی برای امنیت دیجیتال تأسیس کنند که مرز جغرافیایی نداشته باشد و همه کشورها بتوانند به عضویت آن درآیند. رییس جمهور استونی افزود این سازمان باید به گونه‌ای باشد که حداقل استانداردهای امنیتی را بین کشورها به اشتراک بگذارد.

هندریک تصریح کرد که...

۱۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گفته می‌شود سرقت اطلاعات ۳۶۰ میلیون حساب کاربری سایت مای اسپیس بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ انجام‌شده و شصت میلیون حساب کاربری سایت تامبلر در سال ۲۰۱۳ هک شده‌اند.

مای اسپیس با انتشار بیانیه اعلام کرد که تمام پسوردهای حساب‌های کاربری که پیش از ۱۱ ژوئن سال ۲۰۱۳ ساخته‌شده‌اند را باطل کرده است.

این هکر تمام این اطلاعات شامل ایمیل، پسورد و نام کاربری را به قیمت ۶ بیت کوین، معادل ۲۸۰۰...

۱۶:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ یک کارشناس مسائل منطقه‌ای گفت: داعش برای جذب نیرو از داخل ایران روی شبکه اجتماعی تلگرام تمرکز کرده و به دنبال آن است شمار نیروهای جذب‌شده از این طریق را بالا ببرد.

این کارشناس که نخواست نامش فاش شود گفت: داعشی‌ها در ارسال ایمیل بر بستر جیمیل هم فعال هستند.

وی افزود: 18 نفر از مدیران اصلی داعش در کانال‌های تلگرامی در داخل کشور شناسایی و بازداشت‌شده‌اند. برخی از این افراد چندین...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ وصله یک آسیبپذیری OpenSSL اوایل ماه می با نسخه‌های ۱.۰.۲h و ۱.۰.۱ منتشر شد، اما این آسیبپذیری هنوز در بسیاری از وب‌گاه‌ها با بیشترین آمار بازدید، وصله نشده است و ترافیک‌های حساس را در معرض حملات مردمیانی (MitM) قرار می‌دهد.

 هفته گذشته، شرکت امنیتی High-Tech Bridge از برنامه‌ی رایگان آزمایش...

۱۵:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ این آسیب‌پذیری توسط محققان شرکت چک پوینت کشف شد که بعد از وصله شدن آنها توسط سازنده، این مشکلات را افشاء کرد. شایان‌ذکر است که شرکت ال‌‌جی حدود ده درصد سهم بازار گوشی‌های هوشمند در آمریکا را در اختیار دارد. 

گوگل بهروزرسانی‌های امنیتی اندروید را هرماه منتشر می‌کند، اما ازآنجایی‌که هرکدام از سازندگان تجهیزات اصلی (OEM) خود در سیستم‌عامل به دست‌کاری می‌پردازند، برخی از آسیب...

۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ کد بهره‌برداری این آسیب‌پذیری منتشر شد و تیم پاسخ اضطراری رایانه‌ای آمریکا را وادار کرد تا این قضیه را هشدار دهند. 

ماکسیم روپ به‌عنوان یک محقق مستقل این حفره (CVE-2016-4502) را در کنترلکننده داده‌های محیطی سامانه‌های 8832 (ESC) برای نسخه‌های ۳.۰۲ و قدیمی‌تر از آن گزارش کرده است. این‌یک آسیب‌پذیری با درجه اهمیت بسیار شدید است...

۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وضعیت شرکت مخابرات کشور در سال‌های آینده بهتر خواهد شد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت مخابرات حمایت می‌کند.

محمود واعظی در آیین بهره‌برداری از افتتاح ۵۲۷ طرح مخابراتی به‌صورت هم‌زمان بابیان اینکه با توجه به تغییر و تحول در ترکیب مدیریتی شرکت مخابرات باید منتظر تغییر در حوزه خدمت‌رسانی و بهتر شدن وضعیت مخابراتی کشور بود افزود: نقش شرکت مخابرات در توسعه ارتباطات کشور...

۱۴:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دو شرکت مایکروسافت و فیس‌بوک همکاری‌هایی را با یکدیگر آغاز کردند تا به‌موجب آن سریع‌ترین خطوط کابلی زیردریایی برای انتقال اطلاعات اینترنتی را راه‌اندازی کنند و از این طریق بتوانند خدمات پردازش ابری را ارتقاء دهند.

کابل ساخته‌شده توسط دو شرکت مذکور به‌صورت آزمایشی در فاصله‌ای به طول ۴۱۰۰ مایل راه‌اندازی شده است و این کابل بانام Marea شناخته می‌شود. کابل پرسرعت زیردریایی مایکروسافت و ساحل...

۱۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این ربات که زنبو نام‌گرفته یک دستیار شخصی است که می‌تواند از افراد کهن‌سال مراقبت کند یا برای بچه‌ها داستان بخواند.

این ربات شصت سانتیمتری با چرخ‌هایی که دارد، به‌راحتی به اطراف حرکت می‌کند و نمایشگری دارد که قادر به نشان دادن چهره‌ای خندان و برقراری تماس‌های ویدئویی و همین‌طور نمایش فیلم و فایل‌های ویدئویی است.

جانی شین رئیس شرکت ایسوس با نمایش این ربات در جریان برگزاری...

۱۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۳/خرداد
حمله گروه روسی به اهداف فنلاندی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شواهد جدیدی توسط شرکت ترند میکرو ژاپن پیدا شده است که نشان دهنده حمله هکرهای روسی، به اهدافی در فنلاند است. این گروه روسی که با نام‌های سوفیسی (Sofacy) و طوفان گردوخاک (Pawn Storm) شناخته می‌شود، متهم است که حملاتی را علیه شرکت رسانه‌های گروهی فنلاند به نام سانوما (Sanoma) انجام داده است.
سانوما، مسئولیت چاپ و انتشار بسیاری از روزنامه‌های فنلاندی را بر عهده دارد. اخبار مربوط به این حمله، توسط شرکت امنیت سایبری ژاپنی ترند میکرو منتشر شده است و این شرکت امنیتی...

۱۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۳/خرداد