به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ هرکسی با داشتن نام کاربری و رمز ذخیره‌شده (هارد-کد) می‌تواند به اطلاعات حیاتی بیمارانی که بیشتر آنها در صف عمل جراحی بوده و یا جدیداً جراحی‌شده‌اند، دسترسی داشته و آنها را تغییر دهد.

به‌منظور کمک به گروههای پزشکی در مدیریت بیماران قبل از عملهای پزشکی، یک مجموعه برنامه طراحی‌شده است که شامل یک نام کاربری و رمز مخفی است و می‌توان از این نام کاربری و...

۲۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ در آمستردام کنفرانس Hack In the Box، محققان نشان داده‌اند که مهاجمان از راه دور بی‌سیم می‌توانند زمان را در کارگزار پروتکل زمان شبکه (NTP) با استفاده از دستگاه‌های ارزان قیمت از مسافت‌های طولانی تغییر دهند. 

پروتکل NTP یک پروتکل شبکه است که برای همگام‌سازی زمان میان رایانه‌ها به کار می‌رود. NTP از یک سامانه‌ی سلسله مراتبی منابع زمان استفاده می‌کند که...

۲۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارد که اپل درصدد تکامل آیفون به‌جای عرضه‌ی یک محصول انقلابی است؛ حال‌آنکه آخرین شنیده‌ها گویای افزایش چرخه به‌روزرسانی آیفون به سه سال دارد.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، اپل در نظر دارد چرخه‌ی به‌روزرسانی آیفون‌های خود را به‌جای پیروی از یک الگوی دوساله، به سه سال افزایش دهد.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط روزنامه‌ی Nikkei Newspaper ...

۲۱:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل و لوی استراوس (levi's) ژاکتی طراحی کردند که با پوشیدن آن به‌راحتی قادر به پاسخگویی به تلفن همراه، کنترل مسیر، نقشه‌یابی، شنیدن موسیقی و خیلی موارد دیگر هستید.

منطقه خراسان و به نقل از زی دی نت، بر اساس اظهارات این شرکت‌ها این ژاکت هوشمند تا بهار 2017 به بازار عرضه می‌شود، البته نسخه بتا آن در پاییز 2016 در دسترس خواهد بود.

کارایی این ژاکت...

۲۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بعد از شروع به کار سایتی جعلی جهت دریافت اطلاعات بانکی مردم برای ثبت‌نام در طرح واریز یارانه، پست‌بانک ایران اطلاعیه‌ای مهم درباره سوءاستفاده‌های احتمالی از آرم و لوگوی این بانک منتشر کرد.

پست‌بانک ایران طی اطلاعیه‌ای مهم به دارندگان کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب درباره سوءاستفاده‌های احتمالی سودجویان از کارت‌های بانکی با آرم و لوگوی این بانک در فضای اینترنتی هشدار داد.

این بانک با...

۲۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ طرح تدوین‌شده برای تصمیم‌گیری نهایی از سوی وزارت توسعه اقتصادی روسیه به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری این کشور ارائه‌شده است.

روزنامه کامرسانت با اعلام فهرست ممنوعه پیشنهادی پیام‌رسان‌های خارجی، نوشته است: در طرح ارائه‌شده به رئیس‌جمهوری روسیه، لزوم اقدام برای خرید برنامه‌های رایانه‌ای و تجهیزات مربوطه باهدف راه‌اندازی سامانه پیام‌رسان در داخل مورداشاره قرارگرفته است.

بر اساس این...

۲۰:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بعد از اعطای پروانه‌های ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP)، سرشماره جدیدی نیز برای ارائه خدمات تلفنی به شرکت‌های دارنده این پروانه تخصیص داد.

چارچوب پروانه‌های مذکور «ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت» است تا شرکت‌های دارای این لایسنس در آینده نزدیک بتوانند شبکه مستقل خود را در رقابت با مخابرات ایران ایجاد کنند و مورد بهره‌برداری قرار دهند...

۲۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت سامسونگ هارد ۵۱۲ گیگابایتی را تولید کرده که وزن آن‌یک گرم است و در حال حاضر تولید انبوه آن را آغاز کرده است.

به گفته مسئولین شرکت سامسونگ از این هارد می‌توان برای ذخیره اطلاعات در رایانه‌های شخصی استفاده کرد و فناوری بکار رفته در آن به‌گونه‌ای است که دسترسی به اطلاعات را در سرعت بالایی مهیا می‌کند و می‌توان ظرف مدت ۳ ثانیه یک فیلم «فول اچ دی» را دانلود کرد.

شرکت...

۱۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ Tama Electric سه آداپتور جایگزین هدفون طراحی کرده که دوتای آن‌ها دارای پورت micro USB برای شارژ کردن گوشی هم هستند.

گفته می‌شود اپل در زمان عرضه آیفون 7 هم جک‌های هدفون را به‌طور کامل حذف می‌کند و فناوری جدیدی را برای گوش کردن به موسیقی از طریق گوشی جایگزین خواهد کرد تا بتواند آیفون را به شکلی باریک‌تر طراحی کند. لذا برخی ناظران بازار معتقدند شاید روش جایگزین اپل استفاده از همین آداپتورها...

۱۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ داوود زارعیان یک مقام مسئول در شرکت مخابرات با اشاره به برنامه اجرای مجدد طرح رجیستری در کشور، اظهار داشت: با جدی شدن تصمیم اجرای دوباره طرح رجیستری در کشور، هماهنگی‌های لازم برای آغاز طرح از سال گذشته آغازشده و جلسات برای رفع ایرادات قبلی با اپراتورها ادامه دارد.

این مقام مسئول در شرکت مخابرات ایران افزود: اگرچه این طرح قرار بود از 15 مهرماه سال گذشته آغاز شود و به تأخیر افتاد اما طبق اعلام ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز این...

۱۹:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/خرداد