به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ یک آسیب‌پذیری iOS وصله نشده می‌تواند موجب جایگزینی نرم‌افزارهای قانونی با یک نسخه‌ی تقلبی شود و به نفوذگران اجازه دهد تا به داده‌های حساس بدون ایجاد هیچ سوءظنی دسترسی داشته باشند. 

ساخت و توسعه‌ی بدافزارهایی که به سامانه عامل iOS اپل حمله می‌کنند، کار آسانی نیست. پیش از هر چیز همه‌ی نرم‌افزارهایی که برای iOS طراحی‌شده‌اند در یک جعبه شنی اجرا می‌شوند که موجب می‌شود سایر...

۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان یک نرم‌افزار جعلی متعلق به یک بانک روسی را کشف کرده‌اند که می‌تواند با تغییر رمز عبور دستگاه در هنگام حذف آن توسط قربانی، از شناسایی شدن فرار کند. 

به گفته‌ی شرکت‌ترند میکرو پست این نرم‌افزار مخرب، Fanta SDK طوری به نظر می‌رسد که گویی یک بهروزرسانی برای نرم‌افزار بانکی روسی Sberbank است. این نرمافزار مجوز مدیریت را درخواست می‌کند و بعدازاینکه...

۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به گفته‌ی رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ۳۵ درصد از جرائمی که در پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (پلیس فتا) بررسی می‌شود مربوط به تلگرام است.

براساس گزارش سردار کمال هادیانفر، فضای مجازی در عین فرصت‌هایی که برای کشورها می‌سازد تهدیدها و آسیب‌هایی نیز برای آن‌ها در بردارد. در کشور ما نیز رشد استفاده از ابزارها و تجهیزات بالا است؛ به‌خصوص شبکه تلگرام که استقبال مردم از آن بسیار زیاد است و تاکنون کشور نتوانسته سرورهای اصلی...

۱۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت Symantec مدارکی یافته است که نشان می‌‌دهد بانکی در فیلیپین نیز موردحمله‌ی همان گروهی قرارگرفته که ۸۱ میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش به سرقت برد و سعی کرد که ۱ میلیون دلار نیز از بانک Tien Phong در ویتنام نیز به سرقت ببرد.

بدافزار مورداستفاده توسط این گروه در حملات هدف‌داری علیه بانکی در فیلیپین نیز به‌کاررفته‌ است. علاوه بر این، ابزارهای مورداستفاده در این حمله، شباهت‌هایی با بدافزاری...

۱۸:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محسن قادری مدیرعامل شرکت شاپرک در دیدار  با رئیس پلیس فتا ضمن معرفی پروژههای جاری و در دست اقدام، بابیان تلاش‏‌های شرکت شاپرک برای ارتقای سطح استانداردها، الزامات و مقررات امنیتی حاکم بر شبکه پرداخت، نقشه راه شاپرک را برای به‌روز شدن و بومی‌سازی تمامی این استانداردها، الزامات و مقررات ارائه کرد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور (فتا)، در بازدید از شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت «شاپرک...

۱۷:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ عضو شورای عالی فضای مجازی بابیان این‌که باید در داخل کشور شبکه ملی اطلاعات قوی داشته باشیم گفت: طراحی شبکه ملی اطلاعات هنوز به شورای عالی فضای مجازی ارائه نشده است.

محمدحسن انتظاری عضو شورای عالی فضای مجازی بابیان اینکه باید در داخل کشور شبکه ملی اطلاعات قوی داشته باشیم و وعده‌ها در این زمینه عملی نشده است گفت: تاکنون طراحی این شبکه به شورای عالی فضای مجازی ارائه نشده است.

...
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در کشور 6 پیام‌رسان برخط داخلی که بین 200 هزارتا 2 و نیم میلیون کاربر دارند، فعال است.

عضو شواری عالی فضای مجازی افزود: شبکه‌های پیام‌رسان خارجی در کشور امکاناتی دارند که در اختیار شبکه‌های پیام‌رسان داخلی نیست.

وی گفت:‌شبکه پیام‌رسان تلگرام گفته می‌شود 20 تا 40 درصد پهنای اینترنت بین‌الملل را که وارد ایران می‌شود در اختیار دارد اما بخش خصوصی کشورمان برای راه‌اندازی پیام‌رسان باید پهنای باند...

۱۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیتی کسپرسکی با هشدار در مورد خطرات امنیتی هنگام شارژ تلفن همراه با پورت USB اعلام کرد: ممکن است تلفن همراه هرکدام از ما در حالت بحران بی شارژی و خاموشی قرار گیرد و از شانس در همان زمان باید به تلفن، پیام کوتاه و یا ایمیلی مهم پاسخ دهیم. این کاملاً طبیعی است که در این زمان هر منبع برقی برایمان گران‌بها شود، حتی اگر این منبع برق، پورت USB باشد.

اما واقعاً این منبع امن...

۱۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پردازنده جدید ساخت این شرکت Cortex-A73 نام دارد که قرار است در نمایشگاه کامپیوتکس تایوان در معرض دید علاقه‌مندان قرار بگیرد. اگرچه سرعت این تراشه بالاتر از نمونه‌های قبلی است، اما نکته اساسی کار آیی بالای Cortex-A73 و ذخیره میزان قابل‌توجهی از انرژی با استفاده از تراشه‌های مذکور است.

ساخت تراشه‌هایی که باعث کاهش مصرف باتری شوند، امروزه از اهمیت فراوان برخوردارند، زیرا گوشی‌های امروزی با...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ توییتر گروه تجارت و بازرگانی خود را منحل کرده و افرادی که در بخش‌های مختلف به این کار اشتغال داشته‌اند، مرخص شدند.

این ابتکار عمل که توسط دیک کاستتولو مدیر قبلی توییتر آغاز شد، شامل اقداماتی همچون افزودن دکمه خرید به پست‌های توییتری بود تا کاربران بتوانند به‌طور مستقیم از این شبکه اجتماعی خرید کنند.

اما مسئله این است که کاربران توییتر را شبکه‌ای اجتماعی برای تبادل اخبار و اطلاعات می‌دانند و نه ابزاری برای خرید کالا و...

۱۶:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/خرداد