به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ مشتریان آمازون مورد هدف حمله‌ی بزرگ فیشینگ قرار گرفتند که در آن دریافت‌کنندگان، اسناد مایکروسافت Word را به همراه یک ماکرو در درون آن به‌عنوان ضمیمه رایانامه دریافت می‌کردند و درنتیجه‌ی باج‌افزار Locky بر روی دستگاه آنها نصب می‌شد. محققان آزمایشگاه تحقیقات تهدید کومودو می‌گویند که این‌یکی از بزرگ‌ترین حملات فیشینگ باج‌افزار امسال بوده است. 

فاتح اورهان مدیر فناوری شرکت...

۱۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: احتمالاً برخی از این شرکت‌ها، بتوانند تا آخر سال سرویس ارائه کنند.

صادق عباسی شاهکوه در مورد آخرین وضعیت طرح ورود اپراتورهای مجازی به بازار تلفن همراه کشور اظهار داشت: تاکنون به ۱۶ متقاضی، موافقت‌نامه اصولی ارائه‌شده است و این شرکت‌ها در حال رایزنی برای توافق با اپراتورهای فعلی تلفن همراه کشور هستند تا بتوانند از امکانات شبکه این اپراتورها استفاده کنند...

۱۸:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هنگامی‌که کاربر از مرورگر کروم استفاده می‌کند و قصد دارد به صفحه قبلی وب‌باز گردد، با فشار دادن دکمه backspace این عمل را انجام می‌دهد؛ اما این کار در مواقعی منجر به دردسر  افتادن کاربر می‌شود. برای مثال زمانی که به‌طور ناخواسته یا به‌اشتباه دست او بر روی این کلید می‌رود، ممکن است تمامی اطلاعاتی را که در صفحه وب تنظیم کرده بود را از دست دهد.

ازاین‌رو مهندسین گوگل برنامه‌ای را برای این...

۱۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش گروه امنیت سایبربان؛ براساس بررسی که توسط شرکت KPMG انجام‌شده نزدیک به 70 درصد از مدیران فناوری اطلاعات معتقدند جرائم سازمان‌یافته سایبری بزرگ‌ترین تهدید برای کسب‌وکارهای مختلف محسوب می‌شوند.

بعدازاین تهدید هکرهای غیرحرفه‌ای با 48 درصد در رتبه دوم و مهاجمان طراح کدهای مخرب با 40 درصد در رتبه سوم هستند. هرزنامه نویسان با 37 درصد، قدرت‌های خارجی با 27 درصد و شرکت‌های رقیب با 16 درصد دیگر تهدیدهای موجود محسوب می‌شوند.

براساس...

۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ علی رستگار امروز در جمع خبرنگاران در خصوص نتایج شکایت بانک ملت برای دریافت غرامت از وزارت خزانه‌داری انگلیس بابت تحریم‌های ناعادلانه، اظهار داشت: بانک ملت به‌شدت این موضوع را پیگیری می‌کند.

وی افزود: این هفته جلسه‌ای با حضور وکلای بانک برگزار می‌کنیم و آخرین مدارک را در اختیار آن‌ها قرار خواهیم داد تا بتوانیم حقانیت خود را که قبلاً ثابت کرده‌ایم، در بخش خسارت هم ثابت کنیم و بتوانیم در چند ماه آینده موفقیت‌هایی را در...

۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

با گزارش واحد امنیت سایبربان؛ گوگل برنامه‌ای در سر دارد و آن برنامه «حذف نیاز به رمز عبور» است و ما احتمالاً تا چند ماه دیگر می‌توانیم شاهد عملی شدن این برنامه باشیم.

این شرکت در کنفرانس گوگل I/O در هفته اخیر تأیید کرد که پروژه‌ای بانام Abacus درراه است و سعی آن پروژه ساخت یک API قابل‌اعتماد است و در حال حاضر توسط مؤسسات مالی بزرگی مورد آزمایش قرارگرفته است....

۱۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با کلیک روی یک لینک، باز کردن ضمیمه یک ایمیل یا حتی گاهی تنها با حضور در فضای شبکه اینترنتی، ممکن است که سیستم شما هک شود یا آلوده به یک نوعی از بدافزار شود.

در این مطلب، مراحلی را که شما باید پس از هک شدن سیستم تان یا آلودگی به بدافزار انجام دهید را به شما نشان دهیم.

پاک‌سازی سیستم آلوده:

قبل از اینکه هر صدمه جدیدی به سیستم و داده‌های شما وارد شود، شما نیاز دارید تا به‌طور کامل، ارتباط...

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ رئیس پلیس فتا گفت: حمله به سایت‌های عربستانی اقدام احساسی هکرها بوده است و هیچ حمله سازمان‌یافته‌ای از سوی کشورمان رخ نداده است.

سردار کمال هادیان‌فر ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره حمله هکرهای عربستانی به سایت‌های ایرانی در تشریح پیگیری‌های پلیس اظهار کرد: در تاریخ 4 خرداد امسال حمله سایبری از سوی سه کشور با محوریت هکرهای عربستانی به سایت‌های ایرانی توسط پلیس فتا رصد شد که در این حملات سایت مرکز آمار مورد هدف قرار...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد
آغاز به کار رسمی مرکز امنیت سایبر ملی انگلستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس جزئیات طرح اعلام شده از سوی دولت، اهداف این سازمان، کشف آسیب‌پذیری‌های سازمان یافته، کاهش خطرات، پاسخ به وقایع و تهدیدات و پرورش توانایی‌های امنیت سایبری ملی عنوان شده است. دولت در این طرح، نحوه عملکرد سازمان ملی امنیت سایبری (NCSC) و همچنین چگونگی همکاری این سازمان با سایر نهادهای دولتی و خصوصی را تشریح کرد.
سازمان ملی امنیت سایبری، در اکتبر 2016، و در لندن شروع به کار خواهد کرد و مدیریت آن را کیارن مارتین (Ciaran Martin) بر عهده خواهد داشت. مارتین پیش از...

۱۶:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سرهنگ حسین رمضانی معاون حقوقی و امور بین‌الملل پلیس فتا گفت: نخستین سایتی که خبر هک شدن آن به گوش رسید، سایت مرکز آمار ایران بود که شامگاه سه‌شنبه چهارم خردادماه از دسترس خارج‌شده و کاربران برای مدتی نتوانستند به هیچ‌یک از بخش‌های این سایت دسترسی پیدا کنند و در آن زمان مسئولان مرکز آمار ایران درباره علت از دسترس خارج شدن این سایت و شبهات مربوط به هک شدن آن، توضیحی ارائه نکردند.

این مقام ارشد انتظامی با تأکید بر اینکه عربستان باید درباره هک...

۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد