به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، طراحان بدافزار اندرویدی با تغییر شناسه پین تلفن همراه قربانی و قفل‌کردن آن، کاربر را سرگرم باز کردن قفل می‌کند، درحالی‌که حساب بانکی وی را خالی می‌کند.

اولین نمونه از این بدافزار در اواخر سال 2015 میلادی مشاهده شد، اما به دلیل حمله به تعداد کمی از کاربران، جدی گرفته نشد. پس‌ازاین زمان، بدافزار فنتا اس.دی.کی (Fanta SDK) پیشرفت‌هایی داشته است اما در اصل همان بدافزار گذشته است.

بر اساس گزارش ترندمیکرو (...

۰۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ محققان هشدار می‌دهند که یک آسیب‌پذیری افزایش سطح دسترسی (EoP) در محیط اجرای امن Qualcomm بر روی حدود ۶۰ درصد از دستگاه‌های اندروید باوجودی که وصله شده است، تأثیر می‌گذارد.  

مقصر یک حفره‌ی EoP در نرم‌افزار Widevine QSEE TrustZone است که با شناسه CVE-2015-6639 مشخص‌شده و ماه ژانویه هنگامی‌که گوگل به ارائه‌ی...

۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ تاکنون بارها درباره‌ی روش‌ ناشناس ماندن در اینترنت و روش‌هایی که سازمان‌های اطلاعاتی و مجریان قانونی انجام می‌دهند تا کاربران را شناسایی کنند صحبت شده است.

بیشتر کاربران تصور می‌کنند که تنها مسدود کردن اسکریپت‌ها و تبلیغات برای جلوگیری از ردیابی شدن کافی است، اما این تصور اشتباه است. برخی وب‌گاه‌ها با استفاده از روش‌های انگشتنگاری مبتنی بر HTML Canvass API و IP محلی...

۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رسانه‌های آمریکایی خبر دادند که ارتش این کشور هنوز هم برای هماهنگ کردن عملیات هسته‌ای خود، از فلاپی‌های ۲۰ سانتی‌متری متعلق به دهه‌های گذشته استفاده می‌کند.

خبر رسیده که ارتش آمریکا برای هماهنگی عملیات مربوط به نیروهای هسته‌ای خود همچنان از سیستم رایانه‌های آی‌بی‌ام دهه 1970 و فلاپی‌های چند دهه گذشته استفاده می‌کند.

پایگاه سی ان بی سی گزارش داد که «ارتش آمریکا از فلاپی‌های 8 اینچی (20 سانتیمتری) برای هماهنگی عملیات‌...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این ربات‌ها برای انجام امور تکراری و به‌خصوص جایگذاری قطعات در آیفون و... به کار می‌رود و انسان‌ها نیز برای انجام امور پیچیده‌تر در خط تولید به کار گرفته خواهند شد.

فاکس‌کان یکی از مهم‌ترین شرکای حرفه‌ای اپل و بزرگ‌ترین پیمانکار این شرکت در خارج از آمریکا محسوب می‌شود و اخیراً قراردادی برای خرید واحد تولید تلفن همراه مایکروسافت به ارزش 350 میلیون دلار منعقد کرده است.

این شرکت فرایند حذف کارگران از خط تولید خود را آغاز...

۱۷:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به استفاده روزافزون از تبلت‌ها و آی‌پدها خصوصاً توسط کودکان و نوجوانان گفت: ضرورت دارد تا خانواده‌ها نسبت به استفاده صحیح از این تکنولوژی‌ها موارد ایمنی ساده را به فرزندان آموزش داده و مراقب باشند تا سیستم‌های موجود در اختیار فرزندان وسیله سوءاستفاده مجرمان نگردد.

سرهنگ علیرضا آذردرخش در تشريح اين خبر اظهار داشت:  ضرورت دارد تا خانواده‌ها نسبت به تصویربرداری...

۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات محمود واعظی از برنامه ساماندهی محتوای شبکه‌های مجازی توسط وزارت فرهنگ و شورای عالی فضای مجازی خبر داد.

وزیر ارتباطات گفت: اکنون همه مردم به فضای مجازی دسترسی دارند و این موضوع دارای جنبه‌های خوب و بد است.

وی توضیح داد: ازجمله اینکه درگذشته همه خبرها شناسنامه‌ داشت اما امروز سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی متعددی اقدام به انتشار اخبار می‌کنند که این اخبار منبع و شناسنامه ندارد و این از بدی‌های فضای مجازی است...

۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دو شرکت مخابراتی بریتیش تله کام و هواوی با همکاری یکدیگر رکورد سرعت انتقال داده از طریق خطوط فیبر نوری را شکستند.

دستیابی به رکورد انتقال داده با سرعت 5.6 ترابیت در ثانیه از طریق برقراری ارتباط با خطوط فیبرنوری میان آزمایشگاه بریتیش تله کام در پارک آداسترال و برج این شرکت در لندن صورت گرفت.

بیشترین سرعتی که در جریان ارتباطات فیبرنوری به دست آمده مربوط به سال 2014 است. در این سال داده‌ها با سرعت 3 ترابیت در ثانیه منتقل...

۱۶:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اگرچه ردیت هک شدن سایت یادشده را تکذیب می‌کند، اما نگران فعالیت های ویروس نویسان و هرزنامه پراکنانی است که مشغول سوءاستفاده از ظرفیت‌های سایت یادشده هستند.

مدیران ردیت بخشی از این مشکل را ناشی از استفاده برخی کاربران از کلمات عبور یکسان برای ورود به سایت‌های مختلف می‌دانند. این کار باعث می‌شود با هک شدن حساب کاربری یک فرد در سایتی خاص، امکان ورود به دیگر سایت‌هایی که وی در آن‌ها عضویت دارد هم فراهم شود.

کریستوفر اسلو در این...

۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۸/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اگرچه در روزها و سال‌های ابتدایی شکل‌گیری اینترنت تنها دامنه‌هایی با پسوندهایی همچون.com،.net،.org موجود و قابل‌استفاده بودند، اما سازمان آیکان در چند سال اخیر با توجه به اشباع بازار دامنه‌های اولیه اینترنتی، استفاده از دامنه‌هایی با پسوندهای جدید را ممکن کرده است.

پنج شرکت درخواست مدیریت امور مربوط به ثبت دامنه با پسوند جدید .game را مطرح کرده...

۱۵:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۸/خرداد