حمله به وبگاه نیروی هوایی کره جنوبی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وبگاه نیروی هوایی کره جنوبی، پس از یک تهاجم سایبری سنگین به سرورهایش، از دسترس خارج شده است. کارشناسان امنیتی مدعی هستند که موفق به کشف کدهای بسیار مخربی شده‌اند که سبب شده است تا این وبگاه از دسترس خارج شود. ظاهراً به غیر از حمله مذکور، یک ایمیل حاوی فایل مخرب نیز برای یکی از پیمانکاران دفاعی این کشور ارسال شده است.

به اعتقاد کارشناسان، احتمالاً ایمیل مذکور، حاوی فایلی بوده که از آن برای انجام حمله فیشینگ علیه تجهیزات دفاعی کره جنوبی...

۲۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۷/خرداد
بازگشت سارقان سونی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت سیمنتک در گزارشی مدعی شده است هکرهایی که چند هفته پیش موفق شده بودند با حمله به شبکه جهانی سوئیفت، 81 میلیون دلار را از آن سرقت کنند، در حقیقت همان‌هایی هستند که حمله به شرکت سونی در سال 2014 را انجام داده‌اند. سوئیفت، در عرصه جهانی چند وقتی است که خبرساز شده است و همین موضوع سبب بروز ابهام در آینده کاری این شبکه تجارت جهانی شده است.

در صورتی که حمله اخیر به این شبکه که از طریق بانک‌های فیلیپین صورت پذیرفته است، مورد تائید قرار گیرد،...

۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ استفاده از پروندههای اسکریپت ویندوز (WSF) ها این عملیات را از نمونه‌های قبلی متفاوت می‌کند.

 (WSF) ها با wscript.exe ویندوز قابل‌اجرا هستند و از هر موتور اسکریپت نویسی در یک پرونده به دست می‌آید. پس از اجرای موفق پرونده، باجافزار cerber روی سامانه‌ی قربانی بارگیری خواهد شد.

...
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت خدمات پرداخت اینترنتی پی‌پال می‌گوید تا حدود یک ماه دیگر یعنی 30 ژوئن ارائه خدمات از طریق برنامه‌های همراه خود که برای سیستم‌عامل‌های ویندوز فون، بلاک بری و فایر او اس آمازون طراحی‌شده‌اند را متوقف می‌کند.

علت این تصمیم تعداد اندک کاربرانی است که از سیستم‌عامل‌های همراه یادشده برای دسترسی به خدمات پی‌پال استفاده می‌کنند. به‌بیان‌دیگر اکثریت مطلق مشترکان پی‌پال کاربر اندروید و آی او اس هستند.

اگرچه این تصمیم‌گیری...

۱۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مطالعه جدیدی که توسط موسسه تحقیقاتی پیو انجام‌شده نشان می‌دهد ۶۲ درصد از افراد بالغ در آمریکا از شبکه‌های اجتماعی برای دریافت اخبار استفاده می‌کنند و ۱۸ درصد این افراد هم این کار را اغلب انجام می‌دهند.

 مهم‌ترین شبکه اجتماعی که آمریکایی‌ها از آن برای دریافت اخبار و اطلاعات مربوط به رویدادهای روز استفاده می‌کنند، فیس‌بوک است.

بر اساس این بررسی دوسوم کاربران فیس‌بوک از این شبکه اجتماعی برای مطالعه اخبار استفاده می‌کنند...

۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل برای آنکه شرکت‌های سازنده تبلت و گوشی‌های اندرویدی را به نصب تازه‌ترین نسخه اندروید مجبور کند، از نظام رتبه‌بندی خاصی استفاده می‌کند که یکی از شاخص‌های مهم آن میزان به‌روز بودن اندروید و تعداد وصله‌های امنیتی اضافه‌شده به آن‌هاست.

این شرکت قصد ندارد فهرست‌های یادشده را مخفی نگه دارد و به‌منظور شرمنده کردن شرکای خود که از اندروید استفاده می‌کنند اصرار دارد این فهرست‌ها را عمومی کند تا آن‌ها مجبور شوند اقدامات بیشتری برای پشتیبانی...

۱۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، توسعه‌دهندگان باج‌افزار دی.ام.اِی (DMA)، باج‌افزار خود را ارتقاء داده‌اند به‌طوری‌که در برابر سامانه‌های امنیتی بهتر عمل می‌کند.

باج‌افزار دی.ام.اِی، اولین بار در سال میلادی جاری شناسایی شد و در بررسی آن، ضعف‌های عمیق و ناپایداری این باج‌افزار آشکار بود. حتی این باج‌افزار دارای قابلیت گسترش خودکار نبود و هکرها با استفاده از قابلیت ریموت دسکتاپ (Remote Desktop ) سامانه‌ها را آلوده می‌کردند.

...
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۷/خرداد