به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این احتمال وجود دارد که برخی کارمندان سرکش بر فرایند نمایش روندهای خبری تأثیر گذاشته باشند.

پس از انتشار گزارشی که نشان می‌داد فیس‌بوک مانع از نمایش گسترده برخی از اخبار به نفع حزب جمهوری‌خواه در روندهای خبری خود می‌شود، انتقادهای گسترده‌ای از این شرکت به عمل آمد.

حال فیس‌بوک تحقیقاتی را در این زمینه به عمل‌آورده و اعلام کرده احتمال می‌دهد برخی اقدامات نادرست یا جهت‌گیری‌های ناخواسته در اجرای دستورالعمل‌ها یا سیاست‌...

۱۷:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به گفته‌ی دبیر شورای عالی فضای مجازی، تصویب طرح ساماندهی و نظارت بر پیام‌رسان‌ها در دستور کار جلسه هفته‌ی آینده شورای عالی فضای مجازی قرارگرفته است. در این طرح قوانینی برای پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی مطرح‌شده است.

تصویب طرح ساماندهی و نظارت بر پیام‌رسان‌ها در دستور کار جلسه هفته‌ی آینده شورای عالی فضای مجازی قرار گرفت.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در این رابطه گفت: ما در کمیسیون‌های وابسته به...

۱۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ مشاوره امنیتی به نام آرن سوینن، می‌گوید اینستاگرام حفره‌های احراز هویت brute force را که موجب سرقت ۲۰ میلیون حساب کاربری این شبکه اجتماعی می‌شد، وصله کرده است. 

این کارمند شرکت امنیت اطلاعات NVISCO گفته است که نبود کنترل‌کننده‌هایی برای احراز هویت به همراه آسیب‌پذیری مستقیم اشیاء ناامن موجب می‌شد که مهاجمان بتوانند حدود ۴ درصد از حساب‌های این شبکه را در وضعیت قفل موقت نگه‌دارند. 

...
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۵/خرداد
گزیده اخبار سایبربان در اردیبهشت‌ماه 1395+ویدئو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سر خط مهم‌ترین اخبار منتشر شده در این ویدئو به شرح زیر است:
گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون فضای مجازی
تمایل جمهوری خواهان امریکا به اعمال تحریم‌های جدید سایبری علیه ایران
اخذ مالیات از سازندگان بازی کلش آو کلنز در ایران
 و...
شما بیننده محترم می‌توانید ویدئوی ((گزیده اخبار سایبربان در اردیبهشت 1395)) را...

۱۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئيس پليس فتا فارس سرهنگ سید موسی حسيني در مورد شبکه‌های اجتماعي فضاي مجازي گفت: به‌طورکلی غالب کاربران عادي شبکه‌هاي اجتماعي براي پوشش دادن به بخشي از نيازهاي ارتباطي و رواني که در فضاي حقيقي و در جامعه بيروني از آن محروم‌اند و يا کمتر به آن دسترسي دارند مشتاق عضويت در اين شبکه‌ها هستند.

وي ادامه داد: افراد به دلايلي از قبيل ميل به نوجويي و هيجان خواهي، ميل به محبوبيت و خودشیفتگی، حفظ ارتباط با ديگران در عین تنهايي،...

۱۷:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اخیراً پیامی مبنی بر ارتقای اپلیکیشن واتس‌اپ برای کاربران ارسال می‌شود که کلاه‌برداری بوده و در صورت تأیید آپدیت، اطلاعات شما هک خواهد شد.

لینک درخواست آپدیت واتس‌اپ شامل بدافزارهای خطرناکی است که می‌تواند منجر به هک اطلاعات شما گردد. این سرویس جدید که (Gold) نام دارد، امکان هک اطلاعات شمارا ایجاد می‌کند.

اگر تاکنون پیام را بازکرده‌اید، آن را پاک‌کرده و...

۱۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هوآوی در دادخواست خود سرقت فناوری  4G و رابط کاربری به‌کاررفته در محصولات سامسونگ را نقض ثبت اختراع خود دانسته و سامسونگ را وارد فاز قضایی و پاسخگویی رسمی کرده است.

این اولین کمپانی چینی است که علیه گلکسی ساز معروف وارد میدان حقوقی شده است و این در حالی است که نبردهای حقوقی اپل و سامسونگ در دادگاه‌های آمریکایی و بین‌المللی تاکنون زبانزد بوده است.

...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در حال حاضر بیش از ۱.۶ میلیارد نفر در سراسر جهان کاربر شبکه اجتماعی فیس‌بوک به شمار می‌آیند. در این میان تنوع زبان و حتی گویش‌ها موجب شده تا مهندسان این شبکه اجتماعی به فکر راهکارهای جدی و کاربردی جهت بهره‌مندی همگان از قابلیت‌های فیس‌بوک باشند. به همین دلیل آن‌ها از الگوریتمهای یادگیری ماشینی پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند.

اکنون الن پارکر مدیر بخش زبان و مهندسی فیس‌بوک پرده از این عملکرد حیرت‌انگیز برداشته و نشان می‌دهد که این شبکه...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سعودی‌ها حمله‌ای کوچک به یکی از سایت‌های دست چندم ایرانی کرده‌اند، سؤال اینجاست که آیا این به معنای آغاز یک جنگ سایبری عربستان با ایران است و آیا سعودی‌ها توان دفاع از خود در مقابل حملات گسترده سایبری ایران در صورت آغاز این نبرد رادارند؟

صبح امروز چهارشنبه یک گروه با حمله سایبری به سایت مرکز آمار ایران، این سایت را برای مدت کوتاهی هک کرد و تصویری را روی صفحه اول این سایت قرارداد. گروهی که این اقدام را انجام داده، نام خود را (داعس) اعلام...

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۵/خرداد
ME countries biggest consumers of external security service providers' products
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اندیشکده آمریکایی پونمن (Ponemon)، به درخواست شرکت ریتیون (Raytheon) گزارشی از وضعیت امنیت سایبری کشورهای مختلف دنیا تهیه کرده که نشان می‌دهد کشورهای خاورمیانه و در راس آنها عربستان، قطر، امارات، کویت و عمان، در زمینه استفاده از خدمات دفاع سایبری پیشگیرانه، در دنیا پیشتاز هستند و برای استفاده از این خدمات، دست به دامان شرکت‌های آمریکایی و اروپایی شده و سامانه مدیریت دفاع سایبری خود را به آنها سپرده‌اند.
در گذشته، ابزار و امکاناتی مانند آنتی‌ویروس، دیواره آتش و...

۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/خرداد