Emerging Cyber Threats Demand Effective Leadership
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ متخصصان امنیت سایبری معتقدند، افزایش آگاهی مدیران در زمینه امنیت سایبری، کلید مقابله با حملات دیجیتال است. راب پاتر (Rob Potter) معاون شرکت امنیت سایبری سیمنتک، با اشاره به ضرورت پاسخگویی سریع به حملات سایبری، گفت: "با توجه به اینکه شکل حملات و تهدیدات سایبری هر روز تغییر می‌کند و مهاجمان هرگز متوقف نمی‌شوند؛ مدیریت سایبری نیز برای دفاع از داده‌ها و سامانه‌های حیاتی، باید به‌سرعت و درلحظه با این تهدیدات رو به تکامل مقابله کند."
پاتر در ادامه افزود: "چالش‌های امنیت...

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۴/خرداد
  US Navy Training a Group of Ethical Hacking Sailors
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نیروی دریایی آمریکا یک دوره امنیت سایبری برای ملوانان خود برگزار می‌کند که دور اول آن از 6 تا 10 ژوئن در سن‌دیگوی ایالت کالیفرنیا برگزار خواهد شد. مسئولان نیروی دریایی مدعی هستند، اصول و فنون اساسی حمله سایبری را به کارکنان خود آموزش خواهند داد و هدف آنها از این کار آموزش نیروهایی برای شناسایی اهداف و نیات هکرهای خارجی است.
نیروی دریایی در توضیح دوره آموزشی موردنظر خود آورده است:
"دوره آموزش امنیت سایبری نیروی دریایی، «هکرهای اخلاقی تأییدشده» نام دارد....

۱۵:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۴/خرداد
آسیب‌پذیری ماژول EN100 شرکت زیمنس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ محصول آسیب‌پذیر SIPROTEC 4 و SIPROTEC از تجهیزات متراکم شرکت زیمنس به شمار می‌رود. محصول نام‌برده ماژول EN100 در حال حاضر در بخش‌های انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت زیمنس برآورد می‌کند که محصولاتش به‌صورت جهانی مورداستفاده قرار می‌گیرند.
محققان امنیتی شرکت کسپرسکی آسیب‌پذیری را در SIPROTEC 4 و SIPROTEC شرکت زیمنس شناسایی کردند. در این بین شرکت زیمنس برای به حداقل رساندن آسیب‌پذیری سفت افزار «firmware» محصولات خود را به جدیدترین نسخه به‌روزرسانی کرد.
...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/خرداد
استفاده از بلاک‌چین در فناوری‌های نظامی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان‌های دارپا (DARPA) و ناتو (NATO) به طور مشترک، درخواست تولید برنامه‌ای نظامی با استفاده از فناوری بلاک‌چین (BlockChain) را ارائه داده‌اند.
دارپا می‌خواهد برای ایجاد یک سامانه‌ی پیام‌رسان امن از قدرت فناوری بلاک‌چین استفاده کند. طرح اولیه‌ی این پیام‌رسان «بستر پیام‌رسان امن» (Secure Messaging Platform) نام گرفته و بخشی از برنامه‌ی «تحقیقات نوآوری کسب‌وکار کوچک1» (SBIR) به حساب می‌آید. هدف این پروژه ایجاد پیام‌رسانی برای...

۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/خرداد
همکاری مشترک در مبارزه با جرائم سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ایران و هند تفاهم‌نامه‌های مشترکی در زمینه‌های مختلف، از جمله مبارزه با جرائم سایبری با یکدیگر امضا کردند. نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند در رابطه با عقد چنین قراردادهایی با همتای ایرانی خود گفت: «ما توافق کردیم که به صورت نزدیکی با یکدیگر بر سر مبارزه با مسائلی نظیر تروریسم و جرائم سایبری، همکاری کنیم.»
همچنین بر اساس توافق‌نامه‌های جداگانه‌ای، مقرر گردید که دو کشور در زمینه‌های مختلف دفاعی، امنیت دریایی و تبادلات نهادهای امنیتی، با یکدیگر همکاری داشته باشند و...

۱۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/خرداد
cyber Czech cyberbannews
به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ مرکز تعالی همکاری‌های دفاع سایبری ناتو، سندی را درباره‌ی ساختار سایبری و راهبرد امنیت سایبری جمهوری چک منتشر کرده است. این کشور، اخیراً شروع به همکاری با اسراییل کرده است و اسراییل، اولین شعبه‌ی اروپایی شرکت سایبرجیم را در جمهوری چک، راه‌اندازی کرده است. شرکت سایبرجیم، یکی از شرکت‌های مهم رژیم صهیونیستی است که زیر نظر شرکت برق این رژیم فعالیت می‌کند و مسئولیت آموزش نیروهای سایبری را بر عهده دارد. درنتیجه نگاهی به راهبرد امنیت سایبری چک، ضروری به نظر می‌رسد. به تازگی نیز دولت...

۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اپل با یک شکایت عجیب و جالب در زمینه نقض حق اختراع و حقوق مالکیت معنوی یکی از شرکت‌های فناوری به نام Corydoras Technologies مواجه شده که مربوط به نحوه برقراری تماس تلفنی با آیفون است.

شرکت یادشده که به علت شکایت‌های متعدد از دیگر مؤسسات فناوری تجاری شهرت دارد، شکایت خود را تقدیم دادگاهی در تگزاس کرده است.

بر طبق این شکایت فناوری مورداستفاده اپل برای...

۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ Project Abacus یا طرح چرتکه تازه‌ترین برنامه گوگل در این زمینه است که طی هفته‌های آینده به‌طور آزمایشی اجرا می‌شود تا تعدادی از مؤسسات مالی بتوانند به‌طور آزمایشی خدمات خود را بدون نیاز به کلمات عبور ارائه دهند.

بر اساس برنامه‌ریزی گوگل این طرح تا قبل از پایان سال 2016 تکمیل می‌شود تا کاربران دیگر برای باز کردن برنامه‌های مختلف نیازمند واردکردن کلمات عبور یا استفاده از اثرانگشت و سیستم‌های...

۱۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ آسیبپذیری‌های وردپرس همانند آهنربایی، مهاجمانی که با کیت‌های سوءاستفاده کار می‌کنند را جذب کرده و در ماه فوریه باعث حملات باجافزاری شده‌ است.

وردپرس امسال سه بهروزرسانی امنیتی منتشر کرده است که آخرین آن‌ها برای سامانه مدیریت محتوا بود که جمعه گذشته منتشر شد و وردپرس فعلی را به نسخه ۴.۵.۲ ارتقاء داد....

۱۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ یک محقق، مبلغ پنج هزار دلار جایزه از فیس‌بوک دریافت کرد، چراکه دو آسیب‌پذیری را یافته که به نفوذگران اجازه می‌داد حمله‌ی جست‌وجوی فراگیر علیه رمزهای عبور حساب اینستاگرام انجام دهند. 

آرن سوینن محقق شکارچی حفره متوجه شد که عوامل مخرب می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار رسمی اندروید و صفحه ثبت‌نام instagram.com علیه حساب‌های اینستاگرام حمله‌ی جست‌وجوی فراگیر انجام دهند. 

اولین آسیب‌پذیری که سوینن به فیس‌...

۱۱:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/خرداد