وجود آسیب‌پذیری‌های متعدد در امنیتی‌ترین کشور آسیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیت سایبری ESET، در آخرین گزارش خود در مورد اوضاع امنیت سایبری ژاپن، به این موضوع اشاره کرده است که باوجود میزان بالای آگاهی مردم در مورد حملات سایبری، هنوز هم راه‌هایی وجود دارد که ژاپنی‌ها باید در زمینه اطمینان کامل از مقاوم بودن در برابر حملات سایبری طی کنند.
در این گزارش، بر این موضوع نیز تأکید شده است که با وجود اینکه بیش از 70 درصد مردمی که در این نظرسنجی شرکت کردند، تحصیلات رسمی و آکادمیکی در زمینه امنیت سایبری نداشتند، اما حداقل 4 نفر از هر 5 نفر،...

۱۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، برخی از حملاتی که در ماه مارس توسط عوامل تهدیدی که انگیزه مالی داشته‌اند علیه سازمان‌های آمریکای شمالی رخ‌داده است که شامل آسیب‌پذیری روز-صفرم در افزایش سطح دسترسی بوده و بر سیستمعامل ویندوز تأثیر می‌گذارد. 

به گفته شرکت فایرآی، این گروه پیچیده سایبری، به بیش از ۱۰۰ شرکت حمله کرده است که اکثر آنها از شرکت‌های خرده‌فروشی، هتلداری و رستوران‌ها هستند. 

مهاجمان از رایانامه‌های...

۱۷:۳۷ - ۱۳۹۵/۲۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این آسیب‌پذیری در قابلیتهای سامانه‌های کارگزار نرم‌افزار جاوای SAP NetWeaver (بستر جاوای SAP) وجود داشته و در سال ۲۰۱۰ وصله شده است. به گفته شرکت اناپسیس مستقر در بوستون، شواهدی مبنی بر بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری علیه ۳۶ شرکت بزرگ بین‌المللی در سطحی وسیع در جهان وجود دارد. 

اناپسیس از معرفی این سازمان‌های آسیب‌دیده خودداری کرد اما اشاره کرد که آنها...

۱۷:۲۴ - ۱۳۹۵/۲۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در این راستا برای نخستین بار در ایران، با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات، تست IPv6 بر بستر موبایل توسط اپراتور دوم با موفقیت انجام شد.

آدرس IP یا Internet Protocol Address شناسه‌ای است که پروتکل به‌وسیله آن می‌فهمد که داده‌ها یا درخواست‌ها به کدام کامپیوتر فرستاده یا از کدام‌یک دریافت خواهند شد. پروتکل IPv4...

۱۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نشریه آمریکایی «ترامپت» در گزارشی پیرامون «توانایی‌های ایران در حوزه سایبری» نوشت: بعد از ماجرای شیوع بدافزار «استاکس‌نت» در تأسیسات هسته‌ای ایران در نطنز در اواسط سال 2009  و از طریق یک «یو.‌اس.بی» و متعاقب آن کند شدن سانتریفیوژهای ایران، دانشمندان این کشور تحت‌فشارهای فزاینده قرار گرفتند. آن‌ها در اواسط سال 2010 قادر به مقابله با این ویروس شدند.

اما بعداً موردی دیگر رخداد که ابداع‌کنندگان بدافزار استاکس‌نت برنامه‌...

۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۲۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: کلاهبردارن در پی ارسال پیامک یا تماس تلفنی با شهروندان آنان را به سمت سایت‌های فیشینگ هدایت می‌کنند.

سرهنگ دوم علیرضا آذردرخش در خصوص شگرد این مجرمان اظهار کرد: این مجرمان در پی تماس تلفنی با شهروندان و ادعای اینکه با توجه به اطلاعات مالی شما و درآمدتان، از دریافت یارانه حذف می‌شوید و اگر فکر می‌کنید که اطلاعات ثبت‌شده در سیستم درست نیست به سایت معرفی‌شده مراجع کرده و...

۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۲۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ رئیس بانک مرکزی ویتنام از تلاش هکرها برای حمله به سیستم بانک «تین فونگ» به‌ارزش 1.2 میلیون یورو خبر داد. وی اعلام کرد که این حمله خنثی شده است.

تین فونگ بانک (TPBank) با استفاده از سیستم پیام‌رسان «سوئیفت» (SWIFT) به‌دنبال انتقال 1،200،000 یورویی، (1.36 میلیون دلاری) به یک بانک اسلوونیایی بود که مورد حمله هکرها قرار گرفت.«مان هونگ»Le Manh Hung، رئیس...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۲۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مقامات ضدانحصار در قاره اروپا قصد دارند جریمه بسیار سنگینی را در هفته‌های آینده برای گوگل در نظر بگیرند، زیرا معتقدند این شرکت از تسلط جستجوگر اینترنتی‌اش بر فضای مجازی برای عقب زدن رقبا سوءاستفاده کرده است.

کمیسیون اروپایی در حال برنامه‌ریزی برای جریمه گوگل است و منابع مطلع میزان این جریمه را ۳ میلیارد یورو که معادل ۳.۴ میلیارد دلار است برآورد می‌کنند. بیشترین رقم جریمه اعمال‌شده برای یک شرکت فناوری به علت...

۱۶:۱۵ - ۱۳۹۵/۲۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون وزیر ارتباطات گفت: بخشنامه پرداخت حقوق کارکنان دولت از طریق الکترونیکی نیز در دستور کار قرارگرفته است.

هم‌زمان با روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، مهدی راسخ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در نشست ذی‌حسابان دستگاه‌های اجرایی که با میزبانی وزارت ارتباطات و در عمارت کلاه‌فرنگی برگزار شد، افتتاح درگاه دولت الکترونیک را نویدبخش الکترونیکی شدن تعاملات مالی در دستگاه...

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نرم‌افزار پیام‌رسان لاین چندی پیش یک‌باره موردتوجه کاربران ایرانی قرار گرفت که اخیراً در رقابت شدید پیام‌رسان‌ها در ایران اقبال این پیام‌رسان کمتر شده است.

با بازتر شدن فضای اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران پس از برجام، علاقه شرکت‌های فناوری برای حضور در این بازار 70 میلیونی نیز بیشتر شده است.

اخیراً نیز صاحبان ژاپنی این پیام‌رسان تجارت جدیدی را در ایران آغاز کرده‌اند.

کسب‌وکار جدید صاحبان لاین در ایران...

۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۲۸/ارديبهشت