به گزارش سایبربان

به گزارش  واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تلفن همراه اطلاعات زیادی از ما دارد. روزانه، ماهانه و سال‌هاست که با روش و شخصیت ما آشناست؛ به گوشی خود دقت کنید.

یکی از این موارد قفل‌کردن گوشی است که بسیار ساده است. اگر دقت کنید خواهید دید روش انتخابی شما با دیگران متفاوت است. پنج روش متفاوت برای قفل‌کردن وجود دارد که فاش کننده شخصیت است. به موارد ذیل توجه کنید.

 

کشیدن انگشت روی صفحه از سمت راست:...

۱۸:۲۵ - ۱۳۹۵/۲۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌تازگی شرکت اپل پرونده دادگاهی دیگری را پشت سر گذاشته است که این بار پیش از اعلام دادگاه موفق شده تا نظر طرف محاکمه را با پرداخت رقمی نزدیک به ۲۵ میلیون دلار به خود جلب کند.

شاید اگر بخواهیم بگوییم که شرکت اپل در کنار نام خود چه کلماتی را بیش از سایر موارد مشاهده کرده است، کلمات سامسونگ و دادگاه در صدر قرار خواهند گرفت.

به‌تازگی اپل یک دادگاه دیگر را در پرونده کاری خود...

۱۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ همیشه اخبار مربوط به خلاف‌های اینترنتی در بین عموم پیچیده است. یک نمونه از این ماجرا‌ها مربوط به وب‌سایت جاده‌ی ابریشم در سال ۲۰۱۳ بود که مدت‌ها تیر اخبار روزنامه‌ها شده بود. بااین‌حال بازهم نگرانی درباره‌ی وب عمیق آن‌طور که بایدوشاید، جدی گرفته نشده است.

وب عمیق چیست؟

اصطلاح وب...

۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۲۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ چند روز پیش بود کاربری به نام (جیمز پینکستون) با گذاشتن پستی در شبکه‌های اجتماعی جنجالی به پا کرد.

وی عنوان کرده بود: (کلیه اطلاعات موجود در نرم‌افزار آیتونزاش که حجمی بالغ‌بر 122 گیگابایت داشته، به‌یک‌باره پاک‌شده است).

گفتنی است؛ شرکت اپل تأیید کرده است که ممکن است این مشکل برای خیلی از کاربران به وجود بیایید که در حال به‌روزرسانی برای آیتونز می‌باشند.

...

۱۷:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم روز جهانی ارتباطات با تأکید بر لزوم دسترسی ارزان‌تر و راحت‌تر مردم به محتوا اظهار داشت: در حوزه تولید محتوا و کپی‌رایت کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد: باید مدل‌های اقتصادی برای جریان یافتن اطلاعات ترسیم شود که این مدل‌ها در شبکه ملی اطلاعات تحقق می‌یابند.

وی گفت: قرار بود شبکه ملی اطلاعات در چارچوب مرزهای مجازی کشور اجرا شود که امروز یک...

۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به مناسبت روز جهانی ارتباطات راه‌اندازی شد.

این درگاه باهدف استانداردسازی و مدیریت یکپارچه و ارائه خدمات به مردم و حرکت به سمت معماری سرویس گرا و خدمات محور ایجادشده است.

درگاه ملی جایی است که شناسنامه خدمات مورد تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به همراه اطلاعات، شرایط، کانال‌ها و شیوه دریافت آن‌ها به شهروندان ارائه می‌شود.

درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس...

۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۲۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این محصول که تنها یک دکمه کوچک بر رویش تعبیه‌شده و قرار است بر روی بسیاری از لوازم‌خانگی و کالاهای مختلف نصب شود، سال قبل به‌طور آزمایشی عرضه شد و برای سفارش دادن بسیاری از اقلام خانگی از سایت آمازون قابل‌استفاده است.

به‌عنوان‌مثال اگر خواستار خرید پودر لباسشویی هستید تنها باید بر روی دکمه Dash نصب‌شده بر روی ماشین لباسشویی ضربه بزنید تا خرید پودر موردنظر را سفارش بدهید. این ابزار هوشمند بعد از نصب و راه‌اندازی...

۱۶:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این روزها تعداد افرادی که نگران امنیت آنلاینشان هستند روزبه‌روز در حال افزایش است و بررسی انجام‌شده با استفاده از نظرات حدود 41 هزار خانوار آمریکایی نشان می‌دهد که یک‌پنجم این عده قربانی رویدادهایی همچون سرقت اطلاعات، سرقت هویت و... بوده‌اند.

این تحقیق ثابت می‌کند بسیاری از آمریکایی‌ها در مورد حفظ امنیت و حریم شخصی‌شان نگرانی‌های جدی دارند و همین امر موجب کاهش برخی فعالیت‌های آن‌ها در محیط مجازی شده است. به‌عنوان نمونه 45 درصد پاسخ‌دهندگان...

۱۶:۳۵ - ۱۳۹۵/۲۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ بولتن ارتش آمریکا می‌نویسد: اگر در حال حاضر پهپادهای ایرانی در حال مجهز شدن به (جی‌پی‌اس) باشد، به‌زودی شاهد پیشرفت توانایی‌های ایران در زمینه‌های دیگر خواهیم بود.

بولتن «دیده‌بان محیط عملیاتی» (OE Watch) متعلق به دفتر مطالعات خارجی نظامی ارتش آمریکا در جدیدترین شماره خود در بخش رصد ایران به سه موضوع پیوستن ایران به باشگاه پهپادهای مسلح با هدایت ماهواره‌ای، تولید قایق‌های تندرو توسط ایران و...

۱۶:۲۳ - ۱۳۹۵/۲۶/ارديبهشت
سایبربان, امنیت سایبری, اجلاس امنیتی کویت, سیسکو, cyberbannews, cyber security, Kuwait Info Security Conference, cisco, KUWAIT
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سیسکو اعلام کرد در اجلاس امنیت اطلاعات کویت که 11 و 12 ماه می و با پشتیبانی آژانس اطلاعات و فناوری این کشور برگزار شد، شرکت کرد. به‌عنوان پشتیبان اصلی این اجلاس، سیسکو مجموعه راه‌حل‌های امنیتی تهدید محور خود را که در شبکه اطلاعاتی سازمان‌ها، قبل و بعد از حمله استفاده می‌شود، به نمایش گذاشت.
سمیر اللحام (Samer Al-Lahham)، مدیرکل سیسکو در کویت، در ابتدای این اجلاس سخنرانی کرد و چشم‌انداز سیسکو در امنیت و همچنین راه‌حل امنیتی جامع رمزنگاری (end-to-end) این شرکت را...

۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۶/ارديبهشت