به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تأثیر فضای مجازی در افزایش شبهات دینی و وجود انگیزه‌های سیاسی برای تزریق افکار منحرف و غلط در ذهن جوانان تأکید کردند: این میدان، میدان واقعی جنگ است و روحانیون و طلاب باید مسلح و آماده، وارد عرصه مقابله با شبهات و تفکرات غلط و انحرافی شوند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مدیران، مدرسان و طلاب حوزه‌های علمیه تهران، «هدایت فکری و دینی»، «هدایت سیاسی و بصیرت افزایی» و «...

۱۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۲۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کمیسیون تجارت فدرال (FTC) از غول‌های فناوری هم‌چون اپل، بلک‌بری، گوگل، اچ‌تی‌سی، ل‌جی امریکا، مایکروسافت، موتورولا و سامسونگ آمریکا خواسته ‌است اطلاعاتی را در حوزه امنیتی در اختیار این سازمان قرار دهند.

کمیسیون تجارت فدرال یک آژانس مستقل از دولت آمریکا است که در سال ۱۹۱۴ تأسیس شده و ماموریت اصلی آن ارتقای سطح محافظت از مشتری و جلوگیری از راهکارهای تجارتی غیررقابتی مانند مونوپولی (تک قطبی شدن) است.

برخی...

۱۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ با این اتهام روبروست که در فرایند حمله به وزارت دفاع، آژانس حفاظت از محیط‌زیست و وزارت نیروی آمریکا و حتی ناسا دست داشته است. 

در اکتبر سال 2013، آژانس جرائم ملی بریتانیا (معادل بریتانیایی FBI)، به منزل لاو یورش برد و رایانه شخصی و دیسک‌های ذخیره‌سازی موجود در منزل او را توقیف و ضبط کرد. این در حالی است که برخی از دستگاه‌های الکترونیکی لاو از قابلیت رمزگذاری داده‌ها بهره می‌بردند و امکان دسترسی به داده‌های آن‌ها وجود...

۱۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۲۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ منتظر دریافت توافق‌نامه جانبی این قرارداد برای تضمین سطح خدمات و باثبات بودن حجم آن هنگام بهره‌برداری هستیم.

کابل افزود که قرار بوده است توافق‌نامه جانبی این قرارداد از سوی تهران تنظیم و به کابل ارسال شود که تاکنون به دست ما نرسیده است و ما همچنان منتظر دریافت آن هستیم.

وی درعین‌حال گفت که شرکت زیرساخت مخابرات ایران و شرکت «افغان تلکام» افغانستان، سرگرم کارهای فنی انتقال...

۱۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اگر ازجمله کاربرانی هستید که نمی‌خواهید دیگران از وای‌فای‌ شما استفاده کنند در ادامه این آموزش با ما همراه باشید.

آیا به این موضوع شک کرده‌اید که همسایه‌تان به شبکه وای‌فای شما متصل می‌شود؟ اگر افراد دیگر نیز از اینترنت شما استفاده کنند قطعاً سرعت اتصال شما کاهش خواهد یافت و بدتر از آن حجم بیشتری از اشتراک شما مصرف می‌شود. در شرایط بدتر حتی امکان دارد اتصال شما به اینترنت قطع شود. اگر شخص دیگری به شبکه وای‌فای شما متصل...

۱۸:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۵/ارديبهشت
حملات ده‌ساله هکرهای چینی به تایوان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ خبرهای منتشرشده، مبنی بر انجام حملات سایبری گسترده از طرف چینی‌ها به این کشور، موجی از نگرانی را در بین مقامات تایوانی به راه انداخته است. مرکز امنیت ارتباطات و اطلاعات ملی تایوان در گزارشی دراین‌باره، می‌گوید که با توجه به اوضاع داخلی تایوان و نبود تخصص و توان فنی و مالی، کنترل اوضاع کنونی، هزینه زیادی را بر دوش مقامات تایوانی تحمیل کرده ولی اوضاع تحت کنترل است.
بر اساس گزارش مقامات امنیتی تایوانی، بخش‌هایی در این کشور، نظیر سامانه‌های دفاعی ملی، هسته‌های...

۱۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اوایل اسفندماه سال گذشته مجوز بهره‌برداری از خدمات VOD تحت عنوان سامانه سند از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شش شرکت اعطاء شد که لینک خبر آن به شرح «شش شرکت مجوز بهره برداری VOD گرفتند» است.

این شش شرکت تا مراسم رونمایی از سامانه مذکور پیش آمدند اما بعد از صدور پروانه‌های رسمی بهره‌برداری از VOD، هفت پروانه صادر شد که به گفته مدیرعامل رسانه...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۵/۲۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ Francesco Cetraro رئیس واحد عملیات ثبت .cloud اعلام کرده که در 24 ساعت ابتدایی آغاز ثبت دامنه‌های .cloud تعداد ثبت این دامنه‌ها از مرز 20 هزار مورد گذشته است.

این دامنه‌ها برای ارائه خدمات کلود یا تخصیص فضای موردنیاز برای ارائه این خدمات کاربرد دارند. انتظار می‌رود در آینده هم تعداد بیشتری از صاحبان مشاغل برای در اختیار گرفتن این نوع دامنه‌ها اقدام کنند تا بر حضور...

۱۷:۱۵ - ۱۳۹۵/۲۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ افزودن نرم‌افزار پیام‌رسان به برنامه‌های همراه محبوب اندک‌اندک در حال تبدیل‌شدن به یک‌روند است و یوتیوب تازه‌ترین سایت پرطرفداری است که قابلیت یادشده را به برنامه همراه خود افزوده است.

یوتیوب امیدوار است با این کار میزان به اشتراک‌گذاری ویدئوهای این سایت هم افزایش یابد و دامنه بازدیدکنندگان از آن بیشتر شود. رقابت با فیس‌بوک یکی دیگر از اهداف این کار تلقی می‌شود؛ زیرا فیس‌بوک هم با افزودن مسنجر مجزا، تنوع خدمات ویدئویی خود را گسترش...

۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۲۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هدف از این کار افزایش امنیت گوشی‌های ویندوزی اعلام‌شده است. اسکنر اثرانگشت لاگین سریع و ایمن با استفاده از اثرانگشت را ممکن می‌کند. یگانه بودن اثرانگشت هر فرد کاربرد این روش درگوشی‌ها و تبلت ها و... را تسهیل و متداول کرده است.

ویندوز 10 موبایل قبلاً به قابلیت تأیید هویت بیومتریک هم مجهز شده بود. کاربران گوشی‌هایی همچون Lumia 950  و  950 XL می‌توانند به خدمات یادشده دسترسی پیدا کنند.

...
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۲۵/ارديبهشت