به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ جالب است بدانید ۸۲ درصد از کاربران کروم، آخرین نسخه به‌روزرسانی شده این مرورگر رادارند، درحالی‌که در مقایسه با آن، ۵۸ درصد از کاربران اینترنت‌ اکسپلورر/اج و نیز ۶۶ درصد از کاربران فایرفاکس مرورگر خود را به‌روز کرده‌اند.

مطالعات جدید امنیتی نشان می‌دهد که وقتی سخن از مرورگرها اینترنتی و امنیت آن‌ها می‌شود، به نظر می‌رسد اکثر کاربران به جنبه امنیتی بسیار مهم موضوع توجهی ندارند.

این...

۲۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان دانشگاه واشنگتن با همکاری محققان دانشگاه کارنگی ملون با استفاده از برچسب‌های بسیار کوچک بازشناسی با امواج رادیویی RFID، یک رابط کاربر سبک و تعاملی ساختند که به‌آسانی روی برگه‌های کاغذ قرار می‌گیرد و امکان برقراری ارتباط با دنیای دیجیتال را فراهم می‌کند. کاربردهای این کاغذ هوشمند بسیار متنوع است و مجموعه وسیعی از عملکردهای روزمره، از کنترل صدای موسیقی با استفاده از یک دکمه کاغذی گرفته تا نظرسنجی بلادرنگ در کلاس درس را شامل...

۲۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این ربات انرژی موردنیاز فرد برای راه ‌‌رفتن را به‌طور متوسط به میزان 7.3 درصد کاهش دهد، دستاوردی که امیدهایی را درزمینه کمک به معلولان ایجاد کرده است.

این ربات بدون نیاز به تغییر در تناوب و طول گام‌ها، فشار وارد بر لگن، زانوها و قوزک پاها را کاهش می‌دهد. لگن و قوزک‌ها مجموعاً 80 درصد از توان موردنیاز برای راه رفتن را تأمین می‌کنند.

محققان هاروارد برای انعطاف‌پذیری بیشتر و...

۲۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرعامل جدید شرکت ارتباطات زیرساخت محمدجواد آذری جهرمی در کارگاه آموزشی تبادل ترافیک و همتایی (IXP) با حضور کارشناسان شرکت‌های تأمین محتوا و ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنتی در قامت معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخـت حاضر شد و اظهار کرد: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات بااهمیت و لازم است بومی‌سازی دسترسی به اطلاعات از طریق مراکز تبادل ترافیک در کشور انجام شود.

وی با اشاره...

۲۲:۴۰ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
بسته خبری هفتگی سایبربان
به گزارش سایبربان

امنیت

هراس کاخ سفید از هوش مصنوعی
دولت اوباما با انتشار گزارشی، نگرانی خود از کنترل کامل هوش مصنوعی بر فعالیت‌های انسانی را ابراز کرد.
به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دولت باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا، طی گزارشی مشکلات کوچ کردن دنیا سمت به استفاده از هوش مصنوعی را بررسی کرده و نگرانی خود از تسلط روزافزون این پدیده را ابراز کرد. در گزارش دولت اوباما آمده است:
"با وجود گسترش خدمات مبتنی بر داده و وابستگی هر چه بیشتر ما به...

۱۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
اتهام تنش های سایبری بین دو کره با اتهام جدید سئول
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در ادامه تنش‌های سیاسی بین دو کره و اتهامات مکرر مقامات سئول به همتایان شمالی خود، این بار نیز کره جنوبی، اتهام حمله سایبری به یک شرکت صنایع سنگین در این کشور را به گردن کره شمالی انداخت.
کره جنوبی، مدعی است که شرکت صنایع سنگین هانجین (Hanjin Heavy Industries & Construction)، مورد تهاجم هکرهای دولتی کره شمالی قرار گرفته است؛ حمله‌ای که کره شمالی هرگونه مداخله در آن را رد کرده و این اتهام کره جنوبی را صرفاً موضوعی سیاسی برشمرده است.
رسانه محلی یونهاپ...

۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
حملات دنباله‌دار علیه بانک‌های مرکزی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروه هکری "ناشناس"، چند روزی است که به ادعای خودش، حملاتی را علیه بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف در دنیا آغاز کرده است. بعد از حمله به بانک‌های مرکزی قبرس و یونان، حال ظاهراً دامنه این حملات، قرار است به کشورهای دیگر دنیا نیز کشیده شود و این گروه، تهدید کرده که به‌زودی، بانک‌های دیگری را نیز هدف قرار خواهد داد.
بانک مرکزی قبرس، در بیانیه‌ای دراین‌باره گفت: «این حمله اختلال سرویس توزیع‌شده، تنها برای چند دقیقه ادامه داشت و بلافاصله توسط سامانه دفاعی این بانک پاسخ...

۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
به‌کارگیری سلاح‌های متعارف سایبری علیه داعش!
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در سخنان جدیدی که البته اندکی با سخنان قبلی مقامات آمریکایی متفاوت است، مدعی شد که آمریکا در راه مبارزه با داعش، دقیقاً از همان ابزار سایبری استفاده می‌کند که کشورهای دیگر هم آن‌ها را در اختیار داشته و قادر به بهره‌برداری از آن هستند. این در حالی است که چند وقت پیش، آمریکا مدعی استفاده از بمب سایبری یا در حقیقت همان بمب منطقی، در راه مبارزه با داعش شده بود.
بمب سایبری یا بمب منطقی، ابزاری پیشرفته است که شاید تنها چند کشور محدود در...

۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت