به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نفوذ به رایانه‌ها، شبکه‌ها و وب‌گاه‌ها می‌تواند به‌راحتی موجب شود که شما تحت پیگرد قانونی قرار گیرید. امّا اگر به‌صورت تمرینی به آزمایش مهارت‌های نفوذ خود در محیطی قانونی بپردازید، آیا بازهم مورد مجازات قرار خواهید گرفت؟

مسابقات Capture the Flag (فتح پرچم) در رخداد‌ها و کنفرانس‌های مختلف امنیتی در گوشه‌کنار جهان ازجمله Def Con برگزار می‌شود تا توجه به حملات سایبری و نفوذهای دنیای واقعی را برجسته و...

۰۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمپانی انویدیا دو کارت گرافیک GTX 1080 و GTX 1070(ارزان‌تر) را معرفی کرد.

مهم‌ترین ویژگی کارت‌های جدید مجهز بودن آن‌ها به معماری پاسکال و استفاده از فناوری ۱۶ نانومتری FinFET است که کارایی را تا ۳ برابر بالابرده (در مقایسه با معماری مکسول) و در ساخت آن ۷.۲ میلیارد ترانزیستور بکار رفته است.

مدل ۱۰۸۰ بیش از...

۰۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت نوکیا با دوربین واقعیت مجازی اوزو (Ozo) توانسته است تا نظر شرکت بزرگ ساخت انیمیشن یعنی والت دیزنی را به خود جلب کرده و با این شرکت قرارداد همکاری به امضا برساند.

ظاهراً اوضاع برای نوکیا به‌شدت در حال بهبود است و در مرکز پیشرفت این شرکت می‌توان با محصولی به نام اوزو روبرو بود.

اوزو که یک دوربین فیلم‌برداری ۳۶۰ درجه است می‌تواند برای ساخت محتوای...

۰۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۲۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی سیسکو، چندین آسیب‌پذیری در نرم‌افزار 7-Zip شناسایی کرده‌اند که به‌منظور پیاده‌سازی حمله‌های سایبری و نفوذ به سامانه کاربر استفاده می‌شود.

اولین آسیب‌پذیری با کد CVE-2016-2335 شناخته می‌شود، یک آسیب‌پذیری سرریز بوده و در تابع مدیریت فایل‌های Universal Disk Format نهفته است. این آسیب‌پذیری با استفاده از هر عملی که دارای ورودی مخرب Long Allocation...

۰۰:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ جالب است بدانید ۸۲ درصد از کاربران کروم، آخرین نسخه به‌روزرسانی شده این مرورگر رادارند، درحالی‌که در مقایسه با آن، ۵۸ درصد از کاربران اینترنت‌ اکسپلورر/اج و نیز ۶۶ درصد از کاربران فایرفاکس مرورگر خود را به‌روز کرده‌اند.

مطالعات جدید امنیتی نشان می‌دهد که وقتی سخن از مرورگرها اینترنتی و امنیت آن‌ها می‌شود، به نظر می‌رسد اکثر کاربران به جنبه امنیتی بسیار مهم موضوع توجهی ندارند.

این...

۲۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان دانشگاه واشنگتن با همکاری محققان دانشگاه کارنگی ملون با استفاده از برچسب‌های بسیار کوچک بازشناسی با امواج رادیویی RFID، یک رابط کاربر سبک و تعاملی ساختند که به‌آسانی روی برگه‌های کاغذ قرار می‌گیرد و امکان برقراری ارتباط با دنیای دیجیتال را فراهم می‌کند. کاربردهای این کاغذ هوشمند بسیار متنوع است و مجموعه وسیعی از عملکردهای روزمره، از کنترل صدای موسیقی با استفاده از یک دکمه کاغذی گرفته تا نظرسنجی بلادرنگ در کلاس درس را شامل...

۲۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این ربات انرژی موردنیاز فرد برای راه ‌‌رفتن را به‌طور متوسط به میزان 7.3 درصد کاهش دهد، دستاوردی که امیدهایی را درزمینه کمک به معلولان ایجاد کرده است.

این ربات بدون نیاز به تغییر در تناوب و طول گام‌ها، فشار وارد بر لگن، زانوها و قوزک پاها را کاهش می‌دهد. لگن و قوزک‌ها مجموعاً 80 درصد از توان موردنیاز برای راه رفتن را تأمین می‌کنند.

محققان هاروارد برای انعطاف‌پذیری بیشتر و...

۲۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرعامل جدید شرکت ارتباطات زیرساخت محمدجواد آذری جهرمی در کارگاه آموزشی تبادل ترافیک و همتایی (IXP) با حضور کارشناسان شرکت‌های تأمین محتوا و ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنتی در قامت معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخـت حاضر شد و اظهار کرد: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات بااهمیت و لازم است بومی‌سازی دسترسی به اطلاعات از طریق مراکز تبادل ترافیک در کشور انجام شود.

وی با اشاره...

۲۲:۴۰ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
بسته خبری هفتگی سایبربان
به گزارش سایبربان

امنیت

هراس کاخ سفید از هوش مصنوعی
دولت اوباما با انتشار گزارشی، نگرانی خود از کنترل کامل هوش مصنوعی بر فعالیت‌های انسانی را ابراز کرد.
به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دولت باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا، طی گزارشی مشکلات کوچ کردن دنیا سمت به استفاده از هوش مصنوعی را بررسی کرده و نگرانی خود از تسلط روزافزون این پدیده را ابراز کرد. در گزارش دولت اوباما آمده است:
"با وجود گسترش خدمات مبتنی بر داده و وابستگی هر چه بیشتر ما به...

۱۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت
اتهام تنش های سایبری بین دو کره با اتهام جدید سئول
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در ادامه تنش‌های سیاسی بین دو کره و اتهامات مکرر مقامات سئول به همتایان شمالی خود، این بار نیز کره جنوبی، اتهام حمله سایبری به یک شرکت صنایع سنگین در این کشور را به گردن کره شمالی انداخت.
کره جنوبی، مدعی است که شرکت صنایع سنگین هانجین (Hanjin Heavy Industries & Construction)، مورد تهاجم هکرهای دولتی کره شمالی قرار گرفته است؛ حمله‌ای که کره شمالی هرگونه مداخله در آن را رد کرده و این اتهام کره جنوبی را صرفاً موضوعی سیاسی برشمرده است.
رسانه محلی یونهاپ...

۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۳/ارديبهشت