شبیه‌سازی میدان نبرد برای دانشجویان نظامی آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اعضای تیم‌های قرمز آمریکایی یا همان redteam، در رزمایش دفاع سایبری 2016 آژانس امنیت ملی آمریکا، به تخریب شبکه‌های نظامی آمریکایی پرداختند که توسط دانشجویان نظامی این کشور، محافظت می‌شوند.
در این مانور سالانه که توسط آژانس امنیت ملی آمریکا برگزار می‌شود، قرار بود تا شکارچیان شبکه برای اولین بار، به نبرد با دانشجویان نظامی آمریکایی بروند. آژانس امنیت ملی آمریکا، هدف از برگزاری این رزمایش را، گزینش و جذب نیروهای کار سایبری خودش برای کار در وزارت دفاع این کشور...

۱۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بر اساس آمار منتشرشده از سوی موسسه IDC، در سال گذشته ۵۶ درصد در‌آمد جهانی فروش برنامه‌ها به اپ‌استور اپل تعلق داشته است درحالی‌که سهم گوگل پلی ۳۶ درصد بوده است.

تنها ۱۵ درصد برنامه‌های نصب‌شده مربوط به اپل بوده است اما سهم اپل از درآمد ۳۴.۲ میلیاردی برنامه‌‌ها بیش از دیگر شرکت‌ها بوده است....

۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌تازگی قاضی دادگاهی در آمریکا ضمن به جریان انداختن دعاوی حقوقی علیه فیس‌بوک به اداره‌کنندگان این شبکه اجتماعی هشدار داده که فناوری تشخیص صورت آن با قوانین ایالت ایلینویز مغایرت دارد.

غیرقانونی اعلام شدن این به‌روزرسانی در حالی صورت گرفته که فیس‌بوک چنین هشداری را رد می‌کند.

داستان ازاین‌قرار است که کاربران فیس‌بوک در سراسر جهان روزانه میلیون‌ها تصاویر مختلف را در این شبکه اجتماعی بارگذاری می‌کنند. این شرکت از داده‌...

۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دو طرف پیش‌ازاین نیز در سال 2014 روزهای طولانی را در دادگاه پشت سر گذاردند و درنهایت دادگاه تجدیدنظر اعلام کرد گوگل حقوق مالکیت معنوی برنامه جاوا را با استفاده از 37 بسته کاربردی مرتبط در سیستم‌عامل اندروید نقض کرده است.

اگر منازعه حقوقی جدید دو طرف منجر به پیروزی مجدد اوراکل شود، تبعات امر برای گوگل بسیار وخیم خواهد بود؛ زیرا این شرکت دیگر نخواهد توانست از برخی مؤلفه‌های جاوا در اندروید استفاده کند. اندروید هم‌اکنون 80 درصد از کل...

۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نسخه 12.4 نرم‌افزار خرید و پخش موسیقی و فیلم اپل دارای یک میله ابزار کناری در سمت چپ برای تسهیل دسترسی به برخی اقلام خاص مانند موسیقی، آلبوم‌های مختلف، خوانندگان و ژانرهای گوناگون است.

ویرایش منوها بر مبنای فهرست منتخب و جابجا کردن راحت آهنگ‌های موجود در فهرست ازجمله دیگر مزایای این ابزار است.

اگرچه این نرم‌افزار و خدمت موسیقی هرگز برای اپل چندان پول‌ساز نبوده، اما این شرکت قصد دارد باهدف افزایش دامنه خدمات خود در...

۱۷:۲۰ - ۱۳۹۵/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ به گفته یکی از کارمندان سابق فیس‌بوک با این کار مانع از تبدیل این اخبار به روند غالب شوند.

این فرد که یک روزنامه‌نگار سابق همکار در طرح یادشده است می‌گوید از همین طریق از نمایش گسترده اخبار مربوط به گردهمایی‌های جمهوری خواهان، میت رامنی، راند پاول و دیگر افراد مشابه جلوگیری شده است.

افشای این مسئله در شرایطی صورت می‌گیرد که چندی قبل و پس از افشای سؤال یکی از کارمندان فیس‌بوک از زاکربرگ در مورد ضرورت تلاش برای رأی نیاوردن...

۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۱/ارديبهشت
گرگ‌ها به جان یکدیگر افتاده‌اند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ ایالات‌متحده به تازگی ادعا کرده که توانایی‌های سایبری‌اش در برابر گروهک تروریستی داعش را افزایش خواهد داد. این کشور، هدف اصلی خود از به راه‌اندازی یک جنگ سایبری علیه این گروه را، از بین بردن سامانه‌های ارتباطی و تجهیزات فرماندهی و کنترل این گروهک تروریستی عنوان کرده است. علاوه بر این، آمریکا مدعی است که تجهیزاتی را از پیش در سامانه‌ها و رادارهای این گروهک تروریستی کار گذاشته و هم‌اکنون می‌تواند با استفاده از آن‌ها، به مبارزه سایبری با این گروهک بپردازد.

در...

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل از 75 هزار منبع خبری برای به‌روزرسانی خود استفاده می‌کند، اما معمولاً توجهی به سایت‌ها وبلاگ‌های خبری محلی ندارد و حتی به سایت‌های محلی که می‌توانند در زمان وقوع یک رویداد خبری خاص منبع قابل اتکایی باشند کمتر لینک می‌دهد.

گوگل با افزودن یک برچسب منبع محلی به‌تمامی بخش خبری خود قصد دارد این وضعیت را تغییر دهد و این نوع اخبار را بر مبنای محل نشر دسته‌بندی کند. اخباری که به این شیوه دسته‌بندی شوند در وب و از طریق سیستم‌عامل‌های...

۱۶:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ پلیس و مقامات بانک مرکزی بنگلادش می‌گویند تکنسین‌های سوئیفت بااتصال این شبکه به شبکه بانکی بنگلادش موجب این سرقت شده‌اند، زیرا حفره‌های امنیتی سوئیفت را به آن انتقال داده‌اند.

در مقابل سوئیفت با صدور بیانیه‌ای تصریح کرده که خود را مسئول رویدادهایی که توسط مقامات بنگلادشی بیان‌شده نمی‌داند. در بخشی از این بیانیه که در بلژیک صادرشده، آمده است: بانک بنگلادش به‌عنوان یک کاربر سوئیفت و مانند هر کاربر دیگری مسئول امنیت سیستم‌های خود است که در...

۱۶:۳۸ - ۱۳۹۵/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این تحول ظرف چند هفته آینده رخ می‌دهد و جستجو در میان مجموعه محتوای ارسالی از طریق پهپادها هم به‌سادگی ممکن خواهد بود. کنترل مدت‌زمان پخش تصاویر زنده نیز در این طرح پیش‌بینی‌شده است.

در اولین گام پهپادهای ساخت شرکت DJI در قالب این طرح یادشده مورد پشتیبانی قرارگرفته‌اند و امکان پخش تصاویر ویدئویی آن‌ها در توییتر به وجود آمده است.

به نظر می‌رسد این قابلیت امکانات جالبی را در اختیار کاربران خواهد...

۱۶:۳۰ - ۱۳۹۵/۲۱/ارديبهشت