به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ فیس‌بوک اشاره‌کرده است که این وب شل به‌وسیله یک محقق دیگر که مشغول تجزیه‌وتحلیل آسیبپذیری‌های فیس‌بوک بوده بارگذاری شده و خاطرنشان کرد که داده‌های کاربران هیچ‌گاه در معرض خطر قرار نگرفته‌اند. 

Orange Tsai، یکی از مشاوران DevCOre در حال تجزیه‌وتحلیل زیرساخت‌های فیس‌بوک بود که به یک دامنه به نام files.fb.com  برخورد کرده است. این دامنه میزبان یک رابط...

۱۷:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت امنیتی فناوری و صاحب گروه NCC در پست وبلاگ خود امروز گفته است که سه روش معمول برای گسترش باج‌افزارها وجود دارد: ارسال در ضمیمه‌ها، از طریق پیوندهای فیشنگ در وبگاههای آلوده و از طریق بدافزارهای تبلیغاتی. بااین‌حال این شرکت می‌گوید که یک روش جدید دیگر نیز یافته است: «فعال کردن یک باج‌افزار از طریق یک کارگزار رومیزی آلوده‌شده‌ی راه دور». 

مهاجمان می‌توانند از این روش...

۱۷:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ آسیبپذیریهای امنیتی که اجازه می‌دهند مهاجمان با حملات مردمیانی، پروندههای آلوده را استفاده و دستورات دلخواه را اجرا کنند را وصله کرده است. 

محصول PL/SQL Developer یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) است که برای توسعه واحدهای ذخیرهشده برنامه در پایگاه‌های داده اوراکل به کار گرفته می‌شود. این ابزار هر بار که راه...

۱۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۹/ارديبهشت
انگلستان بر سر دوراهی امنیت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ قرار است تا ماه آینده، رفراندومی در انگلیس، تکلیف ماندن یا رفتن این کشور از اتحادیه اروپا را مشخص کند. این رفراندوم، شاید یکی از سرنوشت‌سازترین رفراندوم‌های تاریخ انگلستان باشد و قطعاً تأثیر فراوانی در آینده این کشور خواهد داشت. تاکنون مقامات بسیاری، در اروپا و جهان در این رابطه هشدارهایی به دولت انگلستان داده‌اند و از انگلستان خواسته‌اند تا در این اتحادیه بماند؛ چرا که در صورت خروج از اتحادیه اروپا، تهدیدات امنیتی بسیاری، از جمله حملات سهمگین سایبری این کشور را در...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این سرویس اطلاعات مربوط به گواهینامههای حساب کاربری افراد را جمع‌آوری میکند.

شرکت PwnedList در سال ۲۰۱۱ باهدف اینکه به کاربران اجازه دهد تا بدانند که آیا حساب‌های آنها در معرض خطر قرار دارد یا خیر، راه‌اندازی شد. در سال ۲۰۱۳ شرکت InfoArmor خدمات PwnedList را...

۱۷:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آی‌بی‌ام از 35 سال قبل در تلاش برای دستیابی به این فناوری بوده و شاید تا زمان عرضه مدل نهایی یک رایانه کوانتومی به یک دهه دیگر زمان نیاز داشته باشد.

تفاوت اصلی رایانه‌های کوانتومی با رایانه‌های عادی در این است که آن‌ها درآن‌واحد قادر به پردازش بیت‌هایی هستند که به‌طور هم‌زمان مقادیر صفر، یک یا صفر و یک را به خود اختصاص می‌دهند. درنتیجه رایانه‌های دارای پردازشگر کوانتومی می‌توانند وظایف محوله را با سرعت بسیار بیشتری در قیاس با رایانه‌...

۱۷:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ چاپگرهای سه‌بعدی امروزه برای تولید تقریباً همه‌چیز از عروسک و لوازم ساده منزل تا اسلحه و خودرو و حتی قطعات پیش‌ساخته منازل مورداستفاده قرار می‌گیرد و رشد سالانه این بازار حدود ۳۰ درصد برآورد شده است.

ارزش بازار یادشده در سال 2013 حدود چهار میلیارد دلار بوده که در سال 2014 به 6 میلیارد دلار و در سال 2016 به 7 میلیارد دلار می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال‌های 2018 و 2020 برابر با 13 و 21 میلیارد دلار باشد.

40...

۱۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پیش‌ازاین عکاسی از محیط بازی‌های ویدئویی با دشواری و با ابزار محدود و دارای کیفیت پایین صورت می‌گرفت؛ اما این ابزار قادر به متوقف کردن زمان بازی و عکاسی، شخصی‌سازی زاویه عکاسی از محیط بازی و تنظیم کیفیت تصویر با استفاده از فیلترهای مختلف پردازشگر است.

دقت و کیفیت بالای تصاویر تهیه‌شده با Ansel قابل‌مقایسه با دیگر ابزار بی‌کیفیت نیست و بدین شیوه حتی می‌توان تصاویر EXR را با طیف رنگی کامل...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ طبق بخشنامه بانک مرکزی که اوایل اردیبهشت‌ماه سال جاری توسط شاپرک به شرکت‌های psp ابلاغ‌شده است، از تاریخ اول مهرماه سال 1395 استفاده از بستر فعلی ussd برای انجام تراکنش‌های بانکی ممنوع شده و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت صرفاً مجاز به پذیرش و پردازش تراکنش‌های بانکی از روش‌های جایگزین و ایمن خواهند بود.

بنابراین گزارش در این ابلاغیه توضیحی درباره روش‌های جایگزین و ایمن داده نشده و صرفاً به ذکر...

۱۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اسماعيل قره خاني مدير فني اين شركت دانش‌بنیان روز يكشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمي ايرنا بابیان اينكه مدريك در ايران باستان به معناي پسر باهوش بوده است، افزود: اين روبات سيار بسيار هوشمندانه عمل می‌کند و تمام مواردي كه در خانواده روبات سيار يا موبايل روبات به آن نياز است، در اين روبات وجود دارد.

وي بيان كرد: اين روبات می‌تواند اطراف خود را با حس‌گرهای سونار ببيند و زماني كه مسير به آن داده می‌شود تا حركت كند...

۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۹/ارديبهشت