به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در سال 2009 مقامات سان‌فرانسیسکو در آمریکا سازندگان موبایل را مجبور کردند تا با نصب برچسب مخصوص این هشدار را به کاربران بدهند تا از خطرات استفاده از تلفن همراه و ایجاد سرطان به دلیل تابش امواج الکترومغناطیسی به مغز آگاه شوند.

اما این برچسب‌های دستوری در سال 2013 طبق قانون جدید از روی تلفن‌های همراه حذف شد تا داستان جنجالی رابطه میان موبایل و سرطان مغزی مردود اعلام شود.

اما...

۱۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در این دیدار وزیر ارتباطات کشورمان با مطرح کردن بحث حاکمیت اینترنت در جهان، گفت: از سوی برخی کشورهای عضو اتحادیه موضوع واگذاری حاکمیت اینترنت به بخش خصوصی مطرح شد که باید این اتفاق تحت نظارت دولت‌ها باشد.

واعظی با اشاره به روابط سیاسی خوب ایران و الجزایر، گفت: بسیار علاقه‌مندیم که سطح روابط دو کشور در همه حوزه‌ها و ازجمله در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گسترش بیشتری یابد.

وی...

۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تست IPv6 بر بستر موبایل برای نخستین بار در ایران توسط اپراتور ایرانسل و با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات، با موفقیت به پایان رسید.

پروتکل اینترنت نسخه ۶ که به اختصار IPv6 نامیده می‌شود، جدیدترین نسخه پروتکل اینترنت است که ارتباط‌های اینترنتی را شکل می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک جایگزین...

۱۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در حال حاضر استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مستلزم اشاره‌های دست و یا صوت هستند، اما فناوری ردیاب چشم می‌تواند بر اساس حركت پلك چشم دنیای مجازی را كنترل كند.

شركت «آی فلوئنس Eyefluence » مستقر در سانفرانسیكو می‌گوید كه فناوری ابداعی محققان این شركت كاربران را قادر می‌سازد كه قصد خود را از طریق چشم‌ها به عمل تبدیل كنند و به‌واقع، در نمایشگر هدست واقعیت مجازی...

۱۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  در زیرساخت ارتباطی کشور به کار گرفته می‌شود. پروژه «توانا» به‌عنوان شبکه انتقال ملی، با به‌کارگیری حداکثر توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی در زمینه تجهیزات فنی و مدیریت شبکه یکپارچه، در بیش از ۱۰ هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری شرکت ارتباطات زیرساخت اجرا می‌شود.

این پروژه ۸۹ نقطه را در ۱۲ استان نیمه شرقی و مرکزی کشور، تحت پوشش قرار می‌دهد.

با اجرای این...

۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ البته این اخبار به‌طور رسمی از سوی فیس‌بوک مالک واتس اپ تأیید نشده است.

ازجمله دیگر تغییرات این برنامه تسهیل قابلیت افزودن سریع دوستان متعدد برای گپ گروهی است. برای این کار به‌زودی می‌توان از کدهای QR، برچسب‌های NFC و لینک‌های موجود استفاده کرد.

در حال حاضر برای ارسال دعوت‌نامه به کاربرانی که از واتس اپ استفاده نمی‌کنند باید از بخش تنظیمات و قابلیت Tell a...

۱۷:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این پردازنده‌ها برای نصب بر روی رایانه‌های عادی طراحی‌شده‌اند تا استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی با صدا و تصویر سه‌بعدی را برای همه افراد ممکن کنند.

عرضه این پردازنده‌های گرافیکی یک ماه بعد از عرضه اولین پردازنده گرافیکی مبتنی بر معماری پاسکال یعنی P100 رخ می‌دهد که از قابلیت خود یادگیری برخوردار است. تراشه‌های مبتنی بر معماری پاسکال از فناوری 16 نانومتری TSMC  بهره می‌گیرند و تعداد...

۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۸/ارديبهشت
حمله به وزارت دفاع سوییس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گای پارملین (Guy Parmelin)، وزیر دفاع سوییس مدعی شده است که وزارت خانه تحت امرش، توسط هکرها مورد تهاجم سنگین سایبری قرار گرفته است. این حمله در ژانویه گذشته و در خلال نشست جهانی اقتصاد (WEF) در این کشور، انجام شد. بر اساس اخبار موجود، ظاهراً در آن زمان، کسپرسکی از احتمال چنین حمله‌ای خبر داده و به مسئولین سوئیسی دراین‌باره هشدارهای لازم را داده است.
البته بنا به ادعای وزیر دفاع سوئیس، این حمله دفع شده و هکرها نتوانسته‌اند اطلاعات حساس و ضروری را از این...

۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ازجمله سیستم‌های خودرو که از این طریق قابل‌کنترل است می‌توان به سیستم‌های تفریحی و شنیداری و همین‌طور سیستم تهویه مطبوع اشاره کرد.

کاربران با استفاده از app یادشده می‌توانند برخی شرایط خودرو مانند سرعت، فاصله طی شده، دمای محیط بیرون و ... را نیز مشاهده و بررسی کنند. این برنامه با استفاده از قابلیت بلوتوث به سیستم‌های مختلف خودرو متصل می‌شود.

برای استفاده از برنامه یادشده بر روی ساعت اپل  همگام‌...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۸/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ پلیس برای این کار از یک متخصص کمک گرفت و موفق شد، قفل گوشی آیفون یادشده را بشکند. اپل تابه‌حال علیرغم فشارهای قضایی زیر بار باز کردن قفل آیفون حتی در صورت دریافت حکم دادگاه نیز نرفته است.

هک کردن گوشی iPhone 5s در این پرونده توسط پلیس نشان می‌دهد که مقامات آمریکایی برای رسیدن به هدف خود به پیمانکاران ثالث روی آورده‌اند و از همکاری اپل قطع امید کرده‌اند.

البته اپل درگوشی‌های جدیدتر فناوری رمزگذاری خود...

۱۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۸/ارديبهشت