به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا سرهنگ دوم علیرضا آذردرخش بابیان اینکه برخی اپلیکیشن های موبایلی موجود در این سایت‌ها و فروشگاه‌ها از کدهای مخرب استفاده کرده و کنترل گوشی کاربر را در اختیار می‌گیرند، گفت: فهمیدن این موضوع نیز بسیار مشکل است چراکه کدهای این اپلیکیشن ها با ترکیب میلیون‌ها کد مختلف دیگر در سیستم‌عامل باعث می‌گردند تا بتوان از گوشی کاربران جاسوسی نمایند.

وی بابیان اینکه برخی از این اپلیکیشن...

۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یکی از سرشناس‌ترین مهمانان کنفرانس ادوارد اسنودن است. کنفرانس ری‌پابلیکا (re:publica) در برلین گشایش یافت. این کنفراس از سال ۲۰۰۷ در نخستین هفته ماه مه در پایتخت آلمان برگزار می‌شود.

ری‌پابلیکا که باهدف بحث و تبادل‌نظر پیرامون تحولات دنیای دیجیتال، به‌ویژه فعل‌وانفعالات وبلاگ‌ستان کار خود را آغاز کرد، به‌مرور به یکی از مهم‌ترین همایش‌‌های اروپایی برای بررسی فناوری‌...

۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان شرکت امنیتی کسپرسکی لب در حال بررسی این مسئله هستند که چه چیزی دستگاه‌های خودپرداز را به یک طعمه سهل و آسان برای هکرها تبدیل کرده است. آن‌ها دو علت را باعث این ماجرا می‌دانند: هر دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ATM ها دارای ضعف هستند و این مسئله هک آن‌ها را حتمی می‌سازد.

به گفته محققان، دستگاه‌های خودپرداز معمولاً از سیستم‌عامل‌های قدیمی مثل ویندوز XP استفاده می‌کنند و...

۱۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یوبرت آبما و مایکل پرینس هلندی قبل از اینکه معروف شوند، سیستم کالج خود را هک کردند اما ازآنجایی‌که کسی آن‌ها را باور نداشت مجبور شدند به اسم دانشگاه گزارش کشف باگ و خطای نرم‌افزاری را گزارش کنند تا موردتوجه واقع شوند.

آن دو که ۱۹ و ۲۰ ساله بودند توانستند با «باگ‌گیری» از سیستم کالج درامد خوبی کسب کنند و به اصرار والدین کمپانی «هکر وان» را تأسیس کردند.

بعداً به سان‌فرانسیسکو...

۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۷/ارديبهشت
سرقتی به وسعت کل تاریخ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به ادعای یک شرکت امنیت سایبری روسی، اطلاعات حدود 97 میلیون کاربر حساب‌های کاربری پست الکترونیک جیمیل، یاهو و هاتمیل در سراسر جهان به سرقت رفت. این سرقت، ظاهراً بخشی از سرقت بزرگی بوده که قرار بوده تا در آن اطلاعات 273 میلیون کاربر به سرقت برود.

 در این میان، سهم یاهو از اطلاعات مسروقه، 40 میلیون کاربر، هاتمیل 33 میلیون کاربر و جیمیل 24 میلیون کاربر بوده است. البته شرکت امنیتی هولد روسیه (Hold Security) که مدعی بروز ...

۰۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ فهرست این آسیب‌پذیری‌های حیاتی شامل دور جدیدی از آسیب‌پذیری‌های اجرای کد از راه دور در کارگزار چندرسانه‌ای، آسیب‌پذیری افزایش امتیاز دسترسی در خطایاب اندروید، مؤلفه‌های مورداطمینان کوالکام، راه‌انداز وای‌فای کوالکام، هسته و راه‌انداز گرافیکی اِن‌ویدیا می‌شوند. 

آسیب‌پذیری‌های کارگزار چندرسانه‌ای به مهاجم اجازه می‌دهد تا کدی را از راه دور درون بافت کارگزار‌ اجرا کند. ضعف تشدید امتیاز به نرم‌افزار آلوده محلی اجازه می‌دهد تا کد دلخواهی را در بافت...

۰۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۷/ارديبهشت