به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ از این ۹ حفره امنیتی، ۶ مورد به وسیله محققان خارج از شرکت گزارش داده شدند و شامل ۴ حفره پرخطر و ۲ حفره با خطر متوسط بودند. گوگل اعلام کرده است که این شرکت ۱۴۰۰۰ دلار جایزه برای محققانی که این حفره‌ها را در گوگل کروم ۵۰ کشف کرده‌اند، پرداخت کرده است و به طور متوسط برای هر حفره پرخطر ۳۰۰۰ دلار و برای هر کدام از حفره‌های با خطر متوسط ۱۰۰۰ دلار جایزه پرداخت شده است. 

اولین حفره از ۴ حفره پرخطر که در این به روزرسانی وصله شده است، یکی حفره نوشتن...

۲۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ مهاجمانی که پشت این طرح هستند، URL هایی برای  دامنه‌ی خود مشابه با آپدیت‌های گوگل را انتخاب می‌کنند به این امید که کاربرانی که آگاهی کمتری دارند را به دام بی‌اندازند. 

محققان Zscaler طی گزارشی گفتند که مهاجمان به‌سختی در مورد این روش در حال تحقیق و بررسی‌اند تا بتوانند نرم‌افزار امنیتی و کنترل URL بروی دستگاه را  دور بزنند.

Zscaler...

۲۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مطالعه روی والدین 107 كودك و نوجوان نشان می‌دهد كه بسیاری از والدین با صرف وقت زیاد در شبکه‌های اجتماعی، در این زمینه به الگوی نامناسبی برای فرزندان خود بدل می‌شوند.

محققان انگلیسی از شرکت‌کنندگان در این مطالعه خواستند مدت‌زمانی را كه خود و فرزندانشان برای استفاده از تكنولوژی، مشاهده تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، بازی‌های ویدیویی و شبكه اجتماعی صرف می‌کنند، اعلام كنند.

بر...

۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل بعد از ثبت لنزهای هوشمند خود که به‌منظور کمک به بینایی افراد در داخل چشم تعبیه می‌شود این بار می‌خواهد بر روی پروژه جدید خود با عنوان «رایانه چشمی» کار کند.

به گفته مسئولین شرکت گوگل این ریزتراشه در داخل چشم تزریق می‌شود و انرژی خود را به‌وسیله کپسولی که در اندازه نانو در آن قرارگرفته با ارتباط برقرار کردن با گجت های هوشمند تأمین می‌کند.

در این رایانه چشمی فناوری...

۲۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش  واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ استفاده از موس همواره برای کاربران به‌عنوان امری چالش‌برانگیز محسوب می‌شود اما این بار یک شرکت اروپایی هدست هایی را طراحی کرده که به سیستم ردیاب چشم مجهز هستند و از آن می‌توان به‌عنوان موس‌های نسل جدید بهره برد.

با ورود این موس‌های هدستی به دنیای فناوری، کار کردن با رایانه‌ها راحت‌تر خواهد بود.

این موس هدستی منحصربه‌فرد GlassOuse نام دارد و به‌وسیله...

۲۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اجلاس جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات موسوم به WSIS 2016 به‌عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی جهانی سالیانه‌ سیاست‌گذاران حوزه‌ ارتباطات و فناوری اطلاعات در ژنو سوئیس برگزار می‌شود و محمود واعظی برای حضور در این اجلاس به سوئیس سفرکرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این اجلاس ضمن ارائه گزارش پیشرفت‌های اخیر ایران در حوزه جامعه اطلاعاتی، به سخنرانی نیز می‌پردازد و...

۲۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مایکروسافت به کاربرانی که از آزور استفاده‌های آموزشی می‌کنند نیز اطلاع داده که دیگر نباید برخی هزینه‌های معمول را برای استفاده از آن پرداخت کنند.

این خدمات تنها به کاربران آزور در آمریکای شمالی و اروپا ارائه می‌شود که توافقنامه‌های خدمات آموزشی یا Education Solutions (EES) با مایکروسافت امضا کرده‌اند و از دیتاسنترهای آزور در آمریکا و اروپا استفاده می‌کنند.

این شرکت تا 15...

۲۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این پسر بانام جانی که نام خانوادگی‌اش افشا نشده راهی برای نفوذ به سرورهای اینستاگرام و پاک کردن متن پست‌های ارسالی کاربران پیداکرده است که یک آسیب‌پذیری بسیار جدی در این شبکه اجتماعی به اشتراک‌گذاری عکس محسوب می‌شود.

جانی در قالب برنامه اعطای جایزه فیس‌بوک به یابندگان آسیب‌پذیری‌های محصولات و خدمات این شرکت ۱۰ هزار دلار جایزه دریافت کرده است. این پسر در مصاحبه‌ای اعلام کرده که به‌سادگی می‌تواند هر آنچه کاربران در پست‌های خود در این سایت می‌...

۲۱:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ عضو شورای عالی فضای مجازی رضا تقی پور با اشاره به اینکه آمار کاربران ایرانی اینترنتی موجود است افزود:‌ اکنون شبکه اجتماعی پیام‌رسان «تلگرام» بیشترین کاربر را در کشورمان دارد.

وی افزود: آخرین آمار رسمی تعداد کاربران این پیام‌رسان را 25 میلیون و یک مرجع غیررسمی، آن را بیش از 40 میلیون نفر اعلام کرده درحالی‌که تعداد کاربران کل این شبکه پیام‌رسان در جهان کمتر از صد میلیون نفر است.

...
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۵/ارديبهشت
ای لوران، ناجی کشتی‌ها کره‌ای
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کره جنوبی به دنبال ساخت سامانه‌های مکان‌یاب ماهواره‌ای جدیدی است که به‌راحتی قابل هک شدن نباشند. این طرح از زمانی مورد توجه مقامات کره‌ای قرار گرفت که برای اولین بار، سامانه‌های ردیاب ماهواره‌ای این کشور، مورد تهاجم هکرها قرار گرفت. این عملیات هکری، به هکرهای دولتی کره شمالی، نسبت داده شد.
سامانه‌های ردیاب جهانی یا همان جی‌پی‌اس، آسیب‌پذیری بالایی در برابر امواج ساتع شده از جانب خورشید، امواج رادیویی و ماهواره‌ای و امواج مخربی دارند که به صورت عمدی و برای...

۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۵/ارديبهشت