به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین المللی سایبربان؛ سئول وواشنگتن توافق کردند که در همکاری مشترک به توسعه فناوری هوش مصنوعی پیشرفته برای مقابله با تهدیدهای فضای سایبری بپردازند.

براساس بیانیه منتشر شده از سوی وزارت امنیت داخلی آمریکا و وزارت علوم کره جنوبی، این دو کشور در راستای منافع مشترک به دنبال ایجاد حوزه‌های جدید و انجام اقدامات مشترک با هدف همکاری‌های امنیت سایبری هستند.

وزارت علوم کره جنوبی اعلام کرد: در سفر اخیر معاون...

۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛Slack که یک ابزار همکاری تیمی مبتنی بر فضای ابر است، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا بات‌هایی بسازند و برخی از کارهای خود را به‌صورت خودکار انجام دهند. برای مثال، بات‌هایی برای مدیریت پروژه، انجام کارهای خارج از دفتر، بات‌های بازی و حتی بات‌هایی برای یادآوری ورزش کردن نیز وجود دارند. 

در بسیاری از موارد، این بات‌ها به‌عنوان پروژه‌های تفریح و سرگرمی ایجاد می‌شوند و توسعه‌دهندگان متوجه نمی‌شوند که این کدها شامل توکن احراز...

۱۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شما می‌دانید این موضوع بسیار بد است که‌موج یک حملهی سایبری گریبان سازمان پلیس آمریکا را بگیرد. تا به امروز مهاجمان سایبری توانستهاند با استفاده از باج افزارها، از سازمان‌های اجرای قانونی در حداقل ۷ ایالت باجگیری کنند. اطلاعات رایانه‌های این اداره‌ها به‌وسیله‌ی بدافزارهایی رمزنگاری‌شده‌اند و تا زمانی که باج خواسته‌شده به‌صورت بیت کوین پرداخت نشود به همان حالت باقی می‌مانند. بسیاری از این...

۱۷:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۴/ارديبهشت
بهانه جدید آمریکا برای نقض حریم خصوصی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس بازنگری جدیدی که در قوانین جزایی آمریکا صورت گرفته است، ممکن است به زودی اختیاری به نهادهای دولتی آمریکا واگذار شود که بر اساس آن، پلیس و سازمان‌های امنیتی این کشور، اجازه ورود به رایانه‌های افرادی را پیدا کنند که از نرم‌افزارهای مخفی سازی هویت تور و وی پی ان استفاده می‌کنند.
بنیاد مرزهای الکترونیک (EFF)، به‌تازگی اعلام کرده که کاربران وی پی ان و تور، یا هر کسی که از نرم‌افزارهای مخفی سازی هویت در تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کنند، ممکن است که هدف هکرهای...

۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان شرکت گوگل با همکاری دانشمندانی از دانشگاه کالیفرنیا موفق شدند طی یک سال گذشته بیش از ۷۵۰ هزار سایت اینترنتی آلوده را شناسایی کنند.

بررسی‌های گوگل نشان داد ۱۲ درصد سایت‌های اینترنتی که هیچ مشکل امنیتی نداشتند طی دوره زمانی ۳۰ روزه مورد هدف حملات سایبری قرارگرفته‌اند و این در حالی است که مدیران سایت‌ها قادر نیستند تمامی این حملات را شناسایی کنند و در مورد آن‌ها گزارش دهند.

...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یک تجزیه‌وتحلیل از بازار بدافزارهای موبایل که توسط محققان آی‌بی‌ام ایکس فورس  صورت گرفته است نشان داده که مجرمان سایبری به دنبال کسب سود باهدف قرار دادن گوشی‌های هوشمند کاربران هستند و تعداد زیادی محصولات در این زمینه انتخاب کردهاند. 

یکی از خانواده‌های بدافزار تلفن همراه که مدت‌هاست وجود دارد GM Bot نام دارد که به نام‌های MazarBot, SlemBunk, Bankosy, Acecard  و...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مایکروسافت در سال 2015 چند نسخه آزمایشی از این برنامه را عرضه کرده بود. این شرکت بسیاری از قابلیت‌های جدید SQL Server 2016 را در برنامه کلود آزور مورد آزمایش قرار داده بود.

مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود که ارتقای سرعت و امنیت اولویت تازه آن در برنامه SQL Server 2016 است. همچنین قابلیت کار با داده‌های رمزگذاری شده در این نسخه بهبودیافته است. در SQL Server 2016 داده‌...

۱۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این اختراع تحولی اساسی در طراحی گوشی ها را ممکن می کند؛ زیرا دیگر طراحی دکمه ای خاص که لمس آن برای بازکردن قفل گوشی ضروری باشد، اجباری نیست. این اختراع راه را برای افزودن قابلیت هایی همچون ضدآب بودن و ضدگرد و خاک بودن به گوشی های هوشمند هموار می کند.

لمس دکمه برای بازکردن قفل گوشی در برخی مواقع به علت کثیف بودن دست یا تلفن همراه با اختلال هایی هم همراه بود، اما از این پس چنین مشکلی هم دیگر وجود نخواهد داشت. ال جی می گوید در حال...

۱۷:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این هکر که نیکیتا کوزمین نام دارد یکی از سه طراح ویروس مخرب Gozi است که با سوءاستفاده از فایل‌های پی‌دی‌اف رایانه‌های کاربران را آلوده می‌کند.

این ویروس با سوءاستفاده از آسیب‌پذیری برنامه آکروبات به فایل‌های پی‌دی‌اف نفوذ کرده و در آن‌ها لانه می‌کند و وقتی این فایل‌ها توسط کاربران علاقه‌مند بارگذاری شوند، رایانه‌های آن‌ها نیز آلوده خواهد شد.

ویروس Gozi اولین بار در سال 2007...

۱۶:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این گزارش نشان می‌دهد که گروه‌های یادشده بودجه کمی دارند، بسیار پراکنده و غیرمنسجم هستند و به‌طور غیررسمی فعالیت می‌کنند.

بر طبق این گزارش پنج گروه هکری مهم حامی داعش وجود دارند که درگذشته پیکارهایی را برای خرابکاری در فضای مجازی با همکاری یکدیگر سامان داده‌اند؛ اما در زمان اقدام عمدتاً به‌صورت انفرادی عمل کرده‌اند. در اوایل ماه جاری میلادی این گروه‌ها مدعی ایجاد خلافت متحد سایبر شده‌اند.

اگرچه این هکرها درمجموع هنوز غیر...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۴/ارديبهشت