به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد تعدادی از برنامه‌های همراه موجود در فروشگاه گوگل پلی در اصل برنامه‌های فیشینگ هستند که در قالب برنامه‌های پرداخت آنلاین عرضه می‌شوند.

محققان شرکت امنیتی PhishLabs می‌گویند تابه‌حال و از ابتدای بررسی‌هایشان در سال 2016 یازده برنامه فیشینگ در گوگل پلی شناسایی کرده‌اند که اکثر آن‌ها توسط یک گروه طراحی‌شده‌اند.

این برنامه‌ها ساده ولی مؤثر هستند و صفحات وبی را لود می‌کنند که حاوی فرم‌های...

۲۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ همچنین برای اولین بار از سال 2006 به این‌سو سهم فایرفاکس به زیر 10 درصد رسیده است. گزارش جدید Net Applications نشان می‌دهد سهم مرورگرهای IE  و Edge مایکروسافت در ماه آوریل دو درصد دیگر سقوط کرده است. این پنجمین ماه متوالی است که سهم مرورگرهای یادشده در بازار کاهش می‌یابد. این دو مرورگر درمجموع 41.4 درصد از بازار مرورگرهای اینترنتی را در اختیاردارند.

در همین حال کروم...

۲۲:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بر اساس توافق‌نامه‌ای که در مورد به اشتراک‌گذاری اطلاعات بین گوگل و موسسه دولتی خدمات ملی سلامت امضاشده و به‌تازگی افشاشده حجم زیادی از اطلاعات 1.6 میلیون بیمار انگلیسی که تابه‌حال در بیمارستان‌های لندن بستری‌شده‌اند، در اختیار یک شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی به نام دیپ مایند قرارگرفته که وابسته به گوگل است.

دیپ مایند در حال اجرای یک طرح تحقیقاتی برای طراحی ابزاری به‌منظور تحلیل فعالیت کلیه انسان‌هاست. بر اساس اسناد افشاشده سه بیمارستان...

۲۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ نیک لی هکری است که موفق به این کارشده و البته بررسی‌های وی نشان می‌دهد سرعت اجرای ویندوز 95 بر روی این ساعت کندتر از حد عادی است.

این اقدام نشانگر سیر تحول و قدرتمندتر شدن محصولات فناوری نیز هست؛ زیرا سیستم‌عاملی که زمانی تنها بر روی رایانه‌های شخصی قابل‌اجرا بود، امروزه بر روی یک ساعت کوچک با پردازنده 520 مگاهرتزی، 512 مگابایت رم و 8 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی اطلاعات اجرا می‌شود. البته این ویژگی‌ها همگی فراتر از حداقل نیازمندی‌ها برای...

۲۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ كه بر مبنای آن با استفاده از تكنولوژی كره جنوبی، اینترنت مخابراتی در 18 هزار روستای ایران راه‌اندازی می‌شود.

هان مان جی (han man – gi) مدیرعامل شركت دیجیفای در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت: این شركت از یك تكنولوژی خاص برای برقراری اینترنت مخابراتی استفاده می‌کند كه در انحصار خود است و تاکنون با قراردادهایی كه با كشورهای آمریكا و ژاپن امضا كرده، تنها در این دو كشور این تكنولوژی راه‌اندازی...

۲۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این امکان را به مهاجم می‌دهد تا به‌تمامی حساب‌های کاربری و اطلاعات اعم از پیامهای ایمیل و فایل‌های موجود در سرویس‌های مبتنی بر ابر دسترسی داشته باشد.

مایکروسافت در روز ۵ ژانویه، ۷ ساعت بعدازاینکه محققان یانیس کاکاواس و کلیمن براتک این آسیب‌پذیری‌ را به آن‌ها اطلاع دادند، این خطا را به نسبت کمتر کردند.

کاکاواس و براتک از طریق رایانامه به ThreatPost گفتند: «این حمله بسیار وسیع بوده...

۲۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۳/ارديبهشت
مخترع بیت‌کوین معرفی شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌تازگی یک مرد استرالیایی به نام کرایگ رایت (Craig Wright) مدعی شد مخترع بین کوین بوده و می‌تواند رمزنگاری آن را اثبات کند. رایت خود را طراح واحد پول دیجیتال می‌داند.
هفته‌نامه‌ی اکونومیست انگلیسی (The Economist)، بی. بی. سی و مجله‌ی جی. کیو (GQ Magazine) ادعا می‌کنند که بر اساس تحقیقات آن‌ها، کرایگ رایت همان ساتوشی ناکاموتو (Sataoshi Nakamoto) است و در گذشته از این نام برای مخفی کردن هویت واقعی خود، به‌عنوان مخترع بیت‌کوین استفاده می‌کرد.
بی. بی....

۱۶:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مهم‌ترین نتایج گردهمایی عملیات پدافند سایبری آمریکا به قرار زیر است:
1.    نیاز به همکاری وزارت دفاع آمریکا با بخش صنعتی برای استفاده از فناوری‌های نوین
2.    تلاش برای دستیابی به فناوری اینترنت 2
3.    تلاش برای افزایش امنیت سایبر در نیروی دریایی
4.    استفاده‌ی بخش نظامی آمریکا از ماشین به‌منظور دفاع سایبر
5.    لزوم دقت و سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه‌ی جنگ الکترونیک
6.    لزوم تغییر فرهنگ استفاده از فناوری اطلاعات
7.    ...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۳/ارديبهشت
تحول داستان‌گویی با واقعیت مجازی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ طرفداران فناوری نوظهور واقعیت مجازی اعتقاد دارند که نسل جدیدی از ارتباطات به کمک آن به وجود خواهد آمد. به‌تازگی شرکت سامسونگ از یک فناوری به نام « واقعیت مجازی داستان شب» (Bedtime VR Stories) رونمایی کرد. فناوری معرفی شده توسط سامسونگ با ترکیب واقعیت مجازی و VOIP»1» ایجاد شده است. این فناوری به والدین اجازه می‌دهد تا داستان‌هایی که برای کودکان در هنگام خواب تعریف می‌کنند را در دنیای مجازی بازگو کنند. هدف از ایجاد این فناوری،...

۱۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۳/ارديبهشت
گردهمایی عملیات پدافند سایبری نظامیان آمریکا
به گزارش سایبربان

سندرا ای. فاینان (Sandra E. Finan)، معاون مدیر ارشد اطلاعات در امور فرماندهی و کنترل، ارتباطات و پردازش از دور وزارت دفاع آمریکا در گردهمایی مهم عملیات پدافند سایبری گفت:« برتری الکترونیک آمریکا، با چالش مواجه شده و نیاز است تا طرح‌هایی به‌منظور بازپس‌گیری منافع این کشور در این حوزه، ایجاد شود.» وی افزود وزارت دفاع باید هرچه بیشتر، سریع‌تر و فعالانه‌تر، با بخش صنعتی همکاری کند.
فاینان تصریح کرد: «ما در تلاش هستیم تا خطوط امنیتی را برای همه، افزایش دهیم اما هنوز به‌طور سریع حرکت نکرده‌ایم. دشمن...

۱۱:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۳/ارديبهشت