به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بر اساس گفته‌های محققان آزمایشگاه بلوکت  (‌Blue Coat Labs)، این تهدید جدید تلفن همراه با باج‌افزارهای رمزگذار متفاوت است و موجب شده این روزها موردتوجه قرار گیرد، اما از همه جالب‌تر نحوه ارسال آن است.  اندرو برانت از آزمایشگاه بلوکت معتقد است که این اولین بار است که یک کیت سوء‌استفاده از آسیب‌پذیری می‌تواند یک برنامه مخرب را روی گوشی‌های تلفن همراه بدون دخالت کاربر نصب کند. 

این باج‌افزار بر روی یک دستگاه آزمایشی، در...

۱۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ باج‌افزارهای معمولی رایانه‌های قربانیان را هدف قرار داده و پرونده‌های موجود در آن‌ها را رمزنگاری می‌کنند، سپس باجی را از قربانی درخواست می‌کنند، چیزی در حدود ۵۰۰ دلار (معمولاً در قالب بیت‌کوین) تا در عوض این مقدار کلید رمزگشایی پرونده‌ّ‌ها را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

فکر می‌کنید هدف بعدی باج‌افزارها چه چیزی باشند؟

بله هر چیزی که به اینترنت متصل است!

بازه‌ی وسیعی از اهداف بالقوه وجود دارند، از دستگاه...

۱۸:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اسنودن می‌گوید از میان همه‌چیزهایی که به آن‌ها متهم شده، بیش از همه به این می‌بالد.

تأثیری که ادوارد اسنودن با افشاگری‌های تکان‌دهنده‌اش بر دنیای پیرامونش گذاشت، با کمتر پدیده مشابهی در دنیای آنلاین و آفلاین قابل قیاس است.

جیمز کلپر، رئیس اطلاعات ملی آمریکا، در اظهارات اخیر خود، این پیمان‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا را متهم کرده که با افشای اطلاعات محرمانه درباره جاسوسی دیجیتال...

۱۸:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ طی سال‌های گذشته با توجه به گسترش استفاده کاربران از تلفن‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی بخش قابل‌توجهی از مکاتبات از این طریق منتقل می‌شود، موضوعی که این تصور را ایجاد می‌کند که فعالیت‌های پستی بر این اساس با کاهش مواجه شوند. بااین‌وجود مسئولان شرکت پست نقطه‌نظر متفاوتی در این زمینه‌دارند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت پست در این خصوص گفت: همگان فکر می‌کردند که آی‌تی، پست را از بین خواهد برد اما قطعاً از این...

۱۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ علی رحمان پور، مجری طرح «شبکه اشیا تهران/ایران» که هم‌اکنون در فاز نخست در منطقه نارمک تهران راه‌اندازی شده است جزئیات پیاده‌سازی و توسعه این شبکه را تشریح کرد.

 

تهران در میان ۵ شهر دارای سرعت‌بالای توسعه TTN

وی بابیان اینکه در حال حاضر اولین درگاه اتصال ویژه شبکه اینترنت اشیاء در منطقه نارمک تهران راه‌اندازی شده است ادامه داد: این درگاه اتصال...

۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به گفته کارشناسان مسائل امنیتی حوزه آی‌تی، از اوایل سال جاری میلادی وجود بدافزارهایی که همچون اپلیکیشن های بانکداری و پرداخت طراحی‌شده‌اند روند صعودی به خود گرفته و با جمع‌آوری اطلاعات شخصی افراد اقدام به دستبرد اینترنتی از حساب‌های آن‌ها می کنند.

به گفته کارشناسان حوزه فضای مجازی، این شیوه جدیدی برای کلاهبرداری اینترنتی نیست اما نکته قابل‌تأمل این است که بدافزارهای نام‌برده به‌صورت رسمی در Google Play...

۱۷:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بازی «نبرد قبایل» (Clash of Clans) که بین ایرانی‌ها فراگیر شده، پس از آمریکا و هند، بیشترین بازدید و بیشترین گیمرها را در ایران دارد.

علاوه بر مسائل مبتلابه اجتماعی و کلاهبرداری از طرفداران این بازی، در دید کلان خروج ارز از کشور از جمله معایب این بازی بوده است.

مانند بسیاری از بازی های دیگر، در جریان بازی Clash of Clans نیز گیمرها اقدام به خرید «جم» می کنند که این خرید...

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اتصال میلیاردها شی‌ء و ابزار به اینترنت به معنای افزایش آسیب‌پذیری‌های امنیتی بالقوه در دنیای مجازی است؛ زیرا تا چند سال دیگر انواع لوازم‌خانگی، خودروها، درها و... هم به یکی از زیرمجموعه‌های صنعت فناوری اطلاعات مبدل می‌شوند.

از سوی دیگر در دنیای اینترنت اشیا ماشین‌ها و سیستم‌ها قادر به تعامل خودکار با یکدیگر هستند و لذا توان هکرها برای سوءاستفاده از آن‌ها و سرقت اطلاعات کاربران افزایش می‌یابد.

بررسی‌های سایت  ...

۱۶:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این ابزار App ساز، PowerApps نام دارد و استفاده از آن در سراسر جهان ممکن است. نسخه بتای خصوصی این برنامه سال گذشته به‌طور محدود توزیع‌شده بود.

PowerApps امکان دریافت داده‌ها از منابع متنوع را دارد و می‌تواند بر همین اساس app هایی خلق کند که به‌راحتی بر روی گوشی‌ها و تبلت ها اجرا می‌شوند بدون آنکه نیازی به هیچ‌گونه کد نویسی باشد. این کار موجب...

۱۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شایعاتی بر سر زبان‌ها افتاده بود که از نشست مشترک تلگرام و گوگل حکایت داشتند و ادعا می‌کردند که شرکت ساکن مانتین ویو قصد داشته در سال 2015 اپلیکیشن پیام‌رسان مذکور را باقیمت یک میلیارد دلار خریداری کند.

مدیرعامل تلگرام، «پاول دورف» به‌صورت رسمی اعلام داشته که هرگز چنین مذاکره‌ای صورت نپذیرفته است و به‌شدت این اخبار را تکذیب نموده. او در مصاحبه خود بیان داشته: «چنین صحبت‌هایی به‌طور کامل بی‌پایه و اساس هستند و ما...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/ارديبهشت