به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امنیت سایبری و روش‌های مقابله با حملات سایبری را باید در بین نفوذگران جست‌و‌جو کرد. مسابقات امنیت سایبری این فرصت را فراهم می‌کند که با جدید‌ترین ترفندهای نفوذگران و روش های برخورد با این مخاطرات امنیتی آشنا شد. تیم ASIS از چهارسال پیش با برگزاری اولین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی امنیت سایبری یا CTF تلاش کرد گستره‌ی فعالان امنیت سایبری را افزایش دهد و این فرصت را برای عموم فراهم نماید تا دانش امنیت سایبری...

۱۸:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این کلاه‌برداران امروز با تغییر شگرد مجرمانه خود تجار و بازرگانان بین‌المللی را هدف اعمال مجرمانه خود قرار داده‌اند و به دنبال کلاه‌برداری از تجار هستند.

«کلاه‌برداری نیجریه‌ای» به شکلی از کلاه‌برداری گفته می‌شود که از طریق ایمیل صورت می‌گیرد، در این روش از کلاه‌برداری، کلاه‌بردار با ارسال ایمیل به افراد قربانی و جعل عناوین مختلف ازجمله تاجری ورشکسته، شاهزاده‌ای مخلوع و یا وکیل خانواده‌ای که بزرگ آن خانواده فوت کرده و یا...

۱۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امیررضا مؤمن، نت فلیکس را ارائه‌دهنده سرویس برای تماشای ویدئو بر پایه تقاضا دانست و گفت: شرکت مذکور این سرویس را بر اساس مدل کسب‌وکار و در قبال حق عضویت ارائه کرده است.

وی ادعای شرکت نت فلیکس (Netflix) در ژانویه ۲۰۱۶ مبنی بر گسترش دامنه ارائه سرویس خود به ۱۹۰ کشور، ازجمله ایران را موردتوجه قرارداد و افزود: بهره‌برداری از این سرویس مشکلات، فرصت‌ها و تهدیداتی را برای کشورهای جهان ازجمله...

۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از این به بعد کاربرانی که دارای حساب کاربری Exchange باشند می‌توانند با استفاده از آن از خدمات جیمیل بهره بگیرند. این پشتیبانی محدود به گوشی‌های نکسوس نیست و باعرضه برنامه جیمیل نسخه 6.4 دامنه آن به گوشی‌های غیرنکسوسی هم کشیده شده است.

گوگل از کاربران خواسته با نصب فایل APK جدید برنامه جیمیل از این خدمات استفاده کنند. این شرکت امیدوار است ارائه این خدمات به‌خصوص با استقبال صاحبان مشاغل...

۱۷:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت که نگران کاهش به اشتراک‌گذاری مطالب و عکس‌های شخصی از سوی کاربران خود است امیدوار است با توسل به چنین شیوه‌هایی شرایط را به روال سابق بازگرداند.

یکی از قابلیت‌های این برنامه عکاسی، مشابه با Snapchat است که تهیه عکس فوری و سپس حذف آن را ممکن می‌کند. از این برنامه می‌توان برای ضبط ویدئو و پخش زنده آن‌هم استفاده کرد.

طراحی این برنامه همراه هنوز در مراحل اولیه خود است و البته ممکن است...

۱۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در حال حاضر 60 درصد از انگلیس تحت پوشش این خدمات است و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، این رقم تا سال 2017 به 92 درصد و تا سال 2020 به 95 درصد خواهد رسید.

بدین منظور 750 سایت جدید مخابراتی در نقاط مختلف این کشور ایجاد می‌شود که بخش عمده آن‌ها در نقاط روستایی و دورافتاده تأسیس می‌شوند. این سرمایه‌گذاری بسیار فراتر از برنامه‌ریزی‌های اولیه دولت انگلیس خواهد بود؛ زیرا دولت انگلیس قبلاً قصد داشت تا سال 2017 حدود 90 درصد از مردم این کشور...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ غول بزرگ رسانه‌ای و تفریحی آمریکا توافقنامه‌ای چندساله با نوکیا امضا کرده تا از دوربین فوق پیشرفته جدید نوکیا برای تهیه تصاویر 360 درجه بهره بگیرد.

نوکیا ضمن تأیید این خبر می‌گوید دیزنی از دوربین‌های OZO نوکیا و نرم‌افزار مرتبط با آن برای تهیه ویدئوهای 360 درجه استفاده خواهد کرد و این ویدئوها در فیلم‌های آتی ساخت دیزنی و همین‌طور برای بازاریابی مورداستفاده قرار خواهند گرفت.

دیزنی اخیراً از این...

۱۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اورنج تسای محقق امنیتی شرکت DevCore اعلام کرده که توانسته به جزییات مفصلی از اطلاعات پرسنلی هزاران نفر از کارکنان فیس‌بوک دسترسی پیدا کند. این اطلاعات محدود به کارکنان و نه اعضای فیس‌بوک است.

وی افزوده که بعد از کشف کردن یک‌راه نفوذ یا backdoor در شبکه داخلی فیس‌بوک که توسط فرد دیگری به وجود آمده بود توانسته به این شبکه نفوذ کند. این محقق امنیتی می‌گوید با توجه به شغل خود موظف به انجام این نوع...

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌روزرسانی جدید برای iOS،  Android و نسخه رومیزی توئیتر در دسترس است و کاربران با استفاده از آن می‌توانند در صورت مشاهده چند پیام یا توییت مزاحم گزارش این موضوع را به‌طور یک‌باره برای مدیران توئیتر ارسال کنند.

توئیتر امیدوار است از این طریق راحت‌تر بتواند افرادی را که در این شبکه اجتماعی برای دیگر کاربران مزاحمت ایجاد می‌کنند، شناسایی کند. گروه امنیتی این سایت همچنین می‌گویند از این طریق...

۱۶:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ تمامی دولت‌های عضو و شرکت‌های سازنده این محصولات باید از قوانین یادشده تبعیت کنند تا نحوه مالکیت داده‌های تولیدشده از این طریق، دسترسی و استفاده مجدد از آن‌ها مشخص شود.

حسگرهای مورداستفاده در خودروهای خودران و محصولات سازگار با اینترنت اشیا داده‌های زیادی با دیگر سیستم‌ها و ابزار محیطی رد‌وبدل می‌کنند و مدیریت این حجم عظیم اطلاعات و تصمیم‌گیری در مورد نحوه نگهداری و استفاده از آن‌ها در حال حاضر نیز به یک دغدغه جدی مبدل شده است.

...
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۷/ارديبهشت