به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بر اساس تحلیل اخیر BI Intelligence  سرمایه‌گذاری روی صنایع پهپاد تا سال 2021 از رقم 12 میلیارد دلار فراتر خواهد رفت.

توسعه سخت‌افزار و نرم‌افزار مرتبط با پهپاد و فهرست شدن مشتریان در بخش‌های کشاورزی، انرژی، ساخت‌وساز و یا مدیریت بر زمین باعث شده تا تمرکز بیشتری روی آن صورت گرفته و سرمایه‌گذاران بیشتری وارد این عرصه شوند.

در گزارش 32 صفحه‌ای پهپادهای تجاری فراتر از پهپادهای...

۱۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ عوامل متعددي منجر به ضعف بينايي می‌شوند و در دنياي امروز ضعف بينايي می‌تواند به معناي ناتواني در استفاده از تلفن‌های هوشمند باشد.

كاربراني كه داراي ضعف بينايي هستند به‌ناچار بايد از ويژگي بزرگنمايي گوشي تلفن همراه استفاده كنند كه منجر به از دست دادن محتوا می‌شود.

محققان هاروارد برنامه‌ای را توسعه دادند كه قادر است نسخه بزرگي از صفحه‌نمایش گوشي تلفن همراه را از طريق عينك...

۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ با هر باج‌افزار جدیدی که ظاهر می‌شود، محققان امنیتی می‌فهمند صرف‌نظر از اینکه ضد بدافزار چقدر سریع به‌روزرسانی می‌شود یا رمزگشاها چقدر سریع ساخته و به اشتراک گذاشته می‌شوند، راه‌های دفاعی همچنان مورد رخنه قرار می‌گیرند.

مشکل این است که بیشتر راه‌های دفاعی برای نمونه‌های خاصی ساخته می‌شوند؛ آزمایشگاه کسپراسکی رمزگشای باج افزاری برای  Cion Vault و Cryptor Bit ساخته است و سیسکو نیز ابزار مشابه ای...

۱۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا سرهنگ دوم علیرضا آذردرخش در تشريح اين مطلب اظهار داشت:  برخی از معتادان وب‌گرد در فضای سایبر بسیار خطرناک برای سیستم‌های اداری هستند. لذا مدیران فنی در این ادارات باید همواره آنتی‌ویروس‌های سیستم‌های تحت نظارت را به‌روز و فعال نمایند، ضمن آنکه استفاده از دیواره آتش برای این مراکز بسیار مهم و حیاتی است.

وی بابیان اینکه معتادان دانلود با توجه به سلیقه و نگاه خود بدون توجه به...

۱۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نتیجه این شکایت ممکن است تمام بازار جهانی تلفن‌های همراه را که به‌سرعت در حال پیشی گرفتن از بازار کامپیوترهای شخصی است، تکان دهد.

یکی از مسئولان اتحادیه اروپا می‌گوید که این غول دنیای فناوری، از قدرت خود برای تحت‌فشار قرار دادن کارخانه‌های تولید تلفن برای نصب موتور جستجوگر گوگل به‌عنوان پیش‌فرض تلفن‌ها سو استفاده کرده است.

خانم مارگارت وستگار می‌گوید که یافته‌های اولیه تحقیقات...

۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ناکامی اف‌بی‌آی در نفوذ به‌نظام رمزگذاری آیفون، برنامه واتس اپ و ... باعث شه تا آن‌ها با توسل به بهانه‌های امنیتی و تأکید بر ضرورت مقابله با تروریست هابه دنبال تصویبی قانونی مجزا به همین منظور باشند.

شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل و... که بعد از افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد همکاری خود با آژانس امنیت ملی آمریکا به‌منظور جاسوسی سایبری از مردم به‌شدت تحت‌فشار بوده‌اند با رمزگذاری شبکه تبادل اطلاعات تولیدات و خدماتشان قصد دارند اعتماد ازدست‌رفته...

۱۷:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت مذکور این سرویس را بر اساس مدل کسب‌و‌کار و در قبال حق عضویت ارائه کرده است.

امیررضا مومن ادعای شرکت نت‌فلیکس (Netflix) در ژانویه 2016 مبنی بر گسترش دامنه ارائه سرویس خود به ١٩0 کشور ازجمله ایران را موردتوجه قرارداد و اظهار کرد: بهره‌برداری از این سرویس مشکلات، فرصت‌ها و تهدیداتی را برای کشورهای جهان ازجمله ایران در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به...

۱۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امیرحسین دوایی مرکزی اظهار داشت: پارک فناوری، محلی برای استقرار شرکت‌های بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) خواهد بود که همگی در یک مکان مشخص جمع شده و به فعالیت درباره توسعه دانش ICT در کشور کمک کنند.

وی گفت: همه زیرساخت‌های لازم برای فعالیت شرکت‌های بخش آی سی تی در این پارک ایجاد خواهد شد تا فعالان این بخش بتوانند در حوزه اینترنت اشیا که آینده آی سی تی جهان است فعالیت کرده و به توسعه آن...

۱۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برای به حرکت درآوردن این ربات تنها کافی است انگشت‌هایتان را حرکت دهید و اگر بخواهید از آن برای انجام حرکات ظریف و پیچیده‌تری استفاده کنید باید کیت حرفه‌ای ربات Ziro را هم خریداری کنید که 229 دلار قیمت دارد.

همراه با این ربات یک برنامه هوشمند تلفن همراه هم عرضه می‌شود که کارکردن با آن برای افراد عادی و غیرحرفه‌ای هم ممکن است. قرار است ربات یادشده در اوایل زمستان در دسترس عموم قرار بگیرد.

با ابزار...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ارائه خدمات اینترنتی و آنلاین Xbox Live هم ادامه می‌یابد و اجرای بازی‌های آنلاین از این طریق هم ادامه می‌یابد. البته روند بازنشستگی برخی خدمات مبتنی بر کنسول یادشده آغازشده است.

ایکس باکس 360 اولین بار در اواخر سال 2005 عرضه شد و جایگزین اولین کنسول بازی مایکروسافت موسوم به ایکس باکس شد. میزان موفقیت این کنسول بازی بسیار زیاد بوده و تاکنون 80 میلیون واحد از آن تولید و روانه بازارهای جهانی شده است.

...
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۶/ارديبهشت