به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌تازگی قابلیت جدیدی به دوربین اوزو شرکت نوکیا افزوده‌شده است که به‌موجب آن می‌توان محتوای واقعیت مجازی را به کمک این دوربین به‌صورت زنده و آنلاین پخش کرد.

شرکت نوکیا معنای کامل سقوط از عرش به فرش بوده است و در طول چند سال از باارزش‌ترین برند دنیا به یک نام نوستالژیک بدل شده است.

...

۱۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در سال‌هایی نه‌چندان دور هر فردی برای کسب اطلاعات موردنیاز خودسری به کتابخانه‌های مرکزی شهر خود می‌زد تا با دستیابی به منابعی مناسب در خصوص موضوع تحقیقش مطالب خود را کامل کند، شاید ساعت‌ها طول  می‌کشید تا به کتابخانه مرکزی برسد؛ ولی با ورود وسایل ارتباطی و فناوری اطلاعات مانند اینترنت با یک جستجوی ساده و عرض چند دقیقه می‌توان به‌راحتی به منابع موردنیاز و مطالب دلخواه خود دست‌یافت؛ اما در کنار این راحتی  و آسایش ناهنجاری‌ها و معضلاتی نیز وجود...

۱۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اتحادیه جهانی مخابرات در این گزارش سرمایه‌گذاری برای تکمیل پوشش شبکه‌های باند پهن را ضروری دانست اما درعین‌حال خواستار توجه نهادهای تنظیم مقررات (رگولاتورهای مخابراتی) به موضوع اینترنت اشیا و تنظیم مقررات برای مواجهه با چالش‌های آن در سال‌های آتی شد چراکه توسعه سریع اتصال تجهیزات به شبکه در صورت عدم توجه رگولاتورها می‌تواند چالش‌هایی را برای کشورهای توسعه‌یافته و درحال‌توسعه فراهم سازد.

در سال‌های آینده موج...

۱۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۵/ارديبهشت
گزیده اخبار سایبربان در فروردین 1395+ویدئو
به گزارش سایبربان

سر خط مهم‌ترین اخبار منتشره در این ویدئو به شرح زیر است:
آشکار شدن ضعف امنیتی نیروگاه اتمی بلژیک و سامانه‌های اسکادا،
تهاجم مهاجمان ناشناس به شرکت مخابراتی ورایزن،
اصابت ترکش‌های حملات تروریستی استانبول و بروکسل به کشور استونی
 و...
شما بیننده محترم می‌توانید ویدئوی ((گزیده اخبار سایبربان در فروردین 1395)) را...

۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این گروه در دره سیلیکون در آمریکا مستقرشده‌اند که محل فعالیت دیگر شرکت‌های فناوری فعال در همین زمینه و ازجمله طراحی و ساخت خودروهای هوشمند است. ازجمله این شرکت‌ها می‌توان به گوگل اشاره کرد.

قرار است تعداد اعضای این تیم تا قبل از پایان سال 2016 افزایش‌یافته و محققان و مهندسان دیگری به آن‌ها اضافه شوند. بایدو تلاش در این حوزه را یک سرمایه‌گذاری درازمدت توصیف کرده و جدیت خود در این زمینه را ثابت کرده است.

جینگ وانگ مدیر...

۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این سیستم‌عامل با عنوان کامل Windows 10 Mobile Insider Preview Build 14327 در اختیار آزمایش دهندگان خاص محصولات مایکروسافت قرارگرفته است و نشان می‌دهد که این شرکت برای افزایش تعداد کاربران ویندوز 10 برنامه‌های متنوعی در دست اجرا دارد.

پیام‌رسان تازه ویندوز 10 برای تسهیل تبادل پیام Messaging Everywhere نام دارد که دریافت و ارسال پیام توسط کاربران ویندوز 10 موبایل با استفاده از رایانه‌های...

۱۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ زمانی که افراد کم‌بینا به صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند نگاه می‌کنند فقط قسمت کمی از صفحه گوشی برای آن‌ها نمایان است.

 این گروه تحقیقاتی آمریکایی با توسعه نرم‌افزاری برای گوشی‌های هوشمند این امکان را برای افراد کم‌بینا فراهم کردند که با استفاده از عینک هوشمند گوگل، صفحه‌نمایش گوشی به‌اندازه‌ای بزرگنمایی می‌شود که کار کردن افراد کم‌بینا با آن را آسان می‌کند.

این نرم‌افزار،...

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۵/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اجرای این طرح با موافقت دولت و عوامل دولتی در حال انجام است. افشای اسناد مربوط به این فرایند جدید جاسوسی و کنترل توسط یک گروه مدافع حقوق مدنی به نام Privacy International و با دسترسی به برخی احکام دادگاه در این زمینه صورت گرفته است.

بر اساس اعلام این گروه، سابقه اسناد یادشده به سال 1998 بازمی‌گردد و حاوی جزییاتی مفصل در مورد میلیون‌ها نفر و ازجمله اطلاعات گذرنامه‌ای و پیام‌های ردوبدل شده میان آنان با دیگر افراد است. ستاد...

۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/ارديبهشت
Skull sound to authenticate
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به نظر می‌رسد ترکیب نام کاربری و کلمه عبور دیگر جایی در آینده روش‌های احراز هویت نداشته باشد. بعد از اثرانگشت، چهره، چشم و ...، به نظر می‌رسد نوبت به جمجمه رسیده تا پا به عرصه روش‌های احراز هویت بیومتریک بگذارد.
گروهی از دانشمندان آلمانی به تازگی پی برده‌اند، انعکاس صدای تولیدشده در جمجمه، برای هر شخص، منحصر به ‌فرد است و قصد دارند از این قابلیت برای احراز هویت کاربران استفاده کنند. در این روش، ابتدا صدایی در گوش شخص پخش می‌شود. این صدا در بازگشت، ارتعاشی تولید می...

۱۵:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/ارديبهشت
سایبربان, امنیت سایبری, راهبرد انگلیس, گزارش سالانه, دستاوردهای سایبری, Cyber Security Strategy, UK, cyber-crime, cyberspace, CERT-UK, cyberbannews
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در آوریل سال جاری مقامات انگلیسی گزارش راهبردی امنیت سایبری خود را منتشر کردند. این گزارش مربوط به فعالیت‌های سال‌های 2011 تا 2016 است. این گزارش شامل دستاوردها و تأثیر برنامه‌های امنیت سایبری این کشور و همچنین چشم‌انداز پیش رو در تحولات آینده است.
برنامه‌های امنیت سایبری انگلیس اهداف زیر را دنبال می‌کند:
- مقابله با جرائم اینترنتی و تبدیل انگلیس به یکی از امن‌ترین مکان‌های جهان برای انجام تجارت در فضای مجازی.
- منعطف کردن انگلیس برای حملات سایبری و...

۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۵/ارديبهشت