وقتی واژه‌ها، کم می‌آورند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کارشناسان امنیتی آمریکایی معتقدند، واژگان و اصطلاحات امروزی برای توصیف چگونگی و میزان پیچیدگی حملات سایبری فعلی مناسب نیست. فیلیپ کوید (Philip Quade)، دستیار ارشد بخش نیروهای سایبری آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA)، دراین‌باره معتقد است: «ما همگی معنی بدافزار (malware) را می‌دانیم؛ اما باید تلاش کنیم تا معنی "میلور" (milware) را بفهمیم. این یک واژه علمی نیست، اما میزان پیچیدگی حملات را مشخص خواهد کرد. فرقی نمی‌کند که کجا را مورد تهاجم قرار دهد. خواه یک سامانه دفاعی باشد...

۱۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت آمریکایی DroneRafts وسیله‌ای را بانام  WaterStrider ساخته که دارای ۴ شناور دایره شکل از جنس فیبر کربن است که نقش پایه‌های زیرین پهپادها را ایفا می‌کنند.

شناورهای قسمت جلو پهپاد دارای عرض بیشتری نسبت به شناورهای پشت هستند تا بتوان دوربین را در قسمت جلو تعبیه کرد.

وزن این پایه‌های شناور کمتر از ۳۰۰ گرم است و قابلیت جدا شدن...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی که برای دیدار با مقامات جمهوری آذربایجان در این کشور به سر می‌برد در آخرین دیدار خود به ملاقات رامین قلی زاده وزیر ارتباطات و فناوری‌های نوین جمهوری آذربایجان رفت و با وی به گفت‌و‌گو پرداخت.

در این دیدار طرفین با توجه به اهمیت فناوری اطلاعات و جایگاه آن در جهان، توسعه کشورها و حوزه ارتباطات دو کشور و ضرورت افزایش ارتباطات دو کشور و ایجاد امنیت بیشتر به مذاکره پرداختند.

...
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت اوراکل مطابق روند همیشگی بسته‌های به‌روز رسان سه‌ماهه خود را عرضه کرده است. بیش از یک‌سوم بسته‌های به‌روز رسان امنیتی در این مجموعه برای برنامه‌های جاوا، MySQL،  و  Oracle Database Server عرضه‌شده‌اند.

برخی از این آسیب‌پذیری‌ها بسیار خطرناک هستند و به کاربران هشدار داده‌شده که در صورت عدم نصب وصله‌های عرضه‌شده اجرای کدهای مخرب از راه دور بر روی رایانه‌های آن‌ها ممکن است.

...

۱۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/ارديبهشت
سایبربان,امنیت سایبری,فیس بوک,واتس اپ,بی اعتمادی کاربران,شبکه تور,هویت ناشناس,Facebook,cyberbannews,Tor,WhatsApp,encryption
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در حال حاضر بیش از یک‌میلیون کاربر، ماهانه برای اتصال به فیس‌بوک از نرم‌افزارهای ناشناس مانند تور استفاده می‌کنند.
 با رمزگشایی تلفن همراه شرکت اپل، شرکت‌های فناوری اطلاعات یکی پس از دیگری به فکر ارتقای امنیت اطلاعات خود برآمده‌اند. فیس‌بوک در این میان از قافله جا نماند و در همان ماه‌های اولیه تنش میان اپل و اف.بی.آی اقدام به راه‌اندازی سامانه دومرحله‌ای امنیتی در وبگاه خود کرد. اقدامی که عملاً موج بی‌اعتمادی کاربران را به این شبکه اجتماعی، کم نکرده است.
سال...

۱۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/ارديبهشت
GCHQ continues spying
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ متخصص انگلیسی و استاد دانشگاه کمبریج، راس اندرسون (Ross Anderson) باور دارد، با جداسازی فعالیت‌های «ستاد ارتباطات دولت انگلیس» (GCHQ) به دو بخش جداگانه حمله و دفاع سایبری؛ بخش دفاعی راحت‌تر می‌تواند با شرکت‌های دولتی و خصوصی همکاری کند و در نتیجه عملیات خود را راحت‌تر انجام خواهد داد.
اندرسون با اشاره به قابل‌اعتماد نبودن دولت انگلیس، گفت: "مشکل اینجا است که دولت انگلیس چندین بار ثابت کرده، قابل‌اعتماد نیست. اسناد منتشرشده توسط اسنودن نشان می‌دهد، دولت انگلیس به...

۱۵:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ یکی از ابزار توسعه خط فرمان (command line developer) موجود در سیستم‌عامل مک حاوی نسخه‌ای قدیمی از سیستم مدیریت کدهای منبع گیت یا Git است که اجرای کدهای مخرب هکرها را از راه دور ممکن می‌کند.

کلاینت گیت به توسعه‌دهندگان و برنامه نویسان امکان تعامل با مخازن کد منبع را می‌دهد و البته بر روی سیستم‌عامل مک به‌طور پیش‌فرض نصب نشده، اما دربسته ابزار Command Line برای...

۱۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ جیمز کلاپر مدیر این آژانس نامه‌ای از گروهی 14 نفره از نمایندگان کنگره آمریکا دریافت کرده است. هشت نماینده دموکرات و شش نماینده جمهوری‌خواه در نامه یادشده خواستار ارائه ارقام برآوردی در این مورد شده‌اند که داده‌های چند نفر از شهروندان آمریکایی بر اساس بخش 702 از قانون کنترل اطلاعات خارجی جمع‌آوری‌شده است.

بخش 702 این قانون توجیه قانونی برای بسیاری از برنامه‌های تهاجمی و جنجالی آژانس امنیت ملی آمریکا ازجمله برنامه پریسم محسوب می‌شود؛ اما...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/ارديبهشت
Cyber attacks are like atomic bombs
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ استیو وازنیک (Steve Wozniak)، یکی از مؤسسان اپل، در مصاحبه‌ای اذعان کرد، حملات سایبری از لحاظ میزان ترس، وحشت و تهدید، مانند بمب‌های اتمی هستند.
وازنیک با اشاره به خاطرات دوران جنگ سرد، گفت: "زمانی که جوان بودم، از بمب‌های هسته‌ای می‌ترسیدم. آن روزها، روزهای ترس و وحشت بود. اما حالا باید از حملات سایبری بترسیم. دفعه نوبت چه کسی است که هدف حمله سایبری قرار بگیرد؟ آیا تهدید حمله سایبری به من نزدیک شده است؟ آیا به من حمله سایبری خواهد شد؟ آیا هکرها می‌توانند سامانه‌...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اين مسابقه به‌منظور معرفي عملي رابط‌های BCI برگزارشده است. اين نوع رابط‌ها كه درواقع فناوري ارتباطي مغز و كامپيوتر هستند، اساساً براي مقاصد پزشكي طراحی‌شده‌اند، اما براي توسعه كاربرد آن‌ها در بين عموم مردم، محققان سعي دارند تجهيزات جديدي را با استفاده از اين فناوري توليد كنند.

بيش از يك قرن است كه محققان امواج مغزي را شناسايي کرده‌اند و در حال حاضر از فناوری‌های ارتباط بامغز براي كنترل...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/ارديبهشت