به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ در سال 2018 مقررات جدیدی در اتحادیه اروپا اجرا خواهد شد که طبق آنها نوجوانان کمتر از 16 سال فقط با موافقت والدین خود می توانند از شبکه های اجتماعی فیسبوک و توییتر استفاده کنند.

تعداد زیادی از افراد نابالغ در بین کاربران شبکه های اجتماعی فیسبوک، توییتر و اینستاگرام وجود دارند.

بر اساس این گزارش، 20 درصد کودکان کمتر از 11 ساله در...

۱۶:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت بارسلونا (Barcelona)، طرحی را ارائه کرد که بر اساس آن گیاهان خانگی به ابزاری برای شارژ تلفن هوشمند تبدیل می‌شوند. این فناوری از لحاظ تئوری نوعی باتری با انرژی نامحدود حساب می‌شود و تنها 112 دلار هزینه خواهد داشت. نام فناوری معرفی شده توسط این شرکت بیو لایت (Bioo Lite) است و از فناوری آرکین (Arkyne Technologies) برای مهار عمل فوتوسنتز گیاهان و تبدیل نور خورشید به انرژی الکتریکی استفاده می‌کند. بیولایت نوعی گلدان است که با قرار گرفتن دو محفظه‌ی کوچک حاوی...

۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطاعات سایبربان؛ تاکنون پوست‌های هوشمندی برای روبات‌ها تولید شده تا بتوانند حس لامسه نسبت به محیط اطراف خود داشته باشند.

پیش از این محققین کره جنوبی و سازمان «دارپا» آمریکا موفق به تولید حسگرهایی بر روی پوست‌های سنتزی روبات‌ها شده بودند؛ اما بکارگیری روش‌های قبلی بسیار هزینه‌بر و انرژی زیادی را در بر می‌گرفت.

در واقع افزایش حساسیت در پوست...

۱۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ همزمان با توسعه خیره‌کننده فناوری پهپادها، نه تنها مردم عادی بلکه شرکت‌ها، مراکز و سازمان‌های زیادی به استفاده از این فناوری نوظهور و کاربردی روی آورده‌اند تا جایی که این نگرانی مطرح می‌شود که پرواز انبوه این سیستم‌های هوایی ترافیک گسترده‌ای را در آسمانه‌ای شهرهای جهان ایجاد کند.

اکنون دانشمندان آژانس فضانوردی آمریکا (ناسا) وارد عمل شده و بر روی نوعی سیستم مدیریت ترافیک هوایی ویژه پهپادها کار می‌...

۱۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در زمان اعلام گزارش عملکرد 3 ماه اول 2016 شرکت الفابت1 (Alphabet)، ساندار پیچای (Sundar Pichai)، مدیرعامل گوگل، در مورد نقش خود در طرح‌ریزی، راه برد 10 سال آینده‌ی الفابت توضیح داد.
پیچای اعلام کرد واقعیت مجازی، پلتفرمی جدید و جذاب است. وی اعلام کرد: «من فکر می‌کنم، در دراز مدت رویکرد تکامل محاسباتی، از رویکرد جهانی از اول-موبایل2 (Mobile-first) به اول-هوش مصنوعی (AI-first) تغییر خواهد کرد.»
پیچای دیدگاه و...

۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ فناوری شناسایی وب‌گاه‌های مخرب1 شرکت گوگل، وبگاه این شرکت را به عنوان منبعی از بدافزارها شناسایی کرد. اگر نام وب‌گاه‌ گوگل به این ابزار داده شود پیغام‌های «تا حدی خطرناک» و «بعضی صفحات گوگل دارای محتوای فریبنده هستند.» را نمایش می‌دهد. در شرح امنیت این وبگاه 4 پیغام نمایش داده‌ها می‌شود که مهم‌ترین را می‌توان جمله‌ی زیر دانست.

«از طریق بعضی صفحات وب‌گاه گوگل، روی رایانه‌ی کاربران، بدافزار مخرب...

۱۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۳/ارديبهشت