به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ لایحه ضد رمزنگاری ایالات‌متحده می‌تواند حریم خصوصی را از بین ببرد.

سناتور ریچارد بور و دیان فینستین نسخه‌ی رسمی از لایحه‌شان را امروز منتشر کرده‌اند تا پاسخی برای نگرانی‌ها درباره مجرمان و تروریست‌ها باشد، چراکه گفته می‌شود آن‌ها به‌طور فزاینده‌ای از دستگاه‌های رمز شده برای پنهان کردن برنامه‌ها و نقشه‌هایشان از چشم مقامات امنیتی استفاده می‌کنند.

همان‌طور که از نام این لایحه یعنی «موافقت با احکام دادگاه» برمی‌آید بدین‌وسیله...

۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد سایبربان؛ این‌که این شرکت از سال ۲۰۱۰ تاکنون یک درپشتی را برای مجریان قانون فراهم کرده است.

در پشتی روشی است که سازنده از آن مطلع است و ممکن است برای سوء‌استفاده از امکانات تعبیه‌شده‌ی امنیتی از آن بهره ببرد. در اغلب موارد این در پشتی به درخواست سازمان‌های دولتی ایجاد می‌شود تا دسترسی بدون محدودیت را در اختیار این سازمان‌ها قرار دهد. 

بر اساس اخبار منتشرشده این کلید رمزگشایی از سال ۲۰۱۰ در اختیار پلیس سلطنتی کانادا (RCMP...

۱۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کوتاه کننده آدرس‌های اینترنتی (URL ها) بااینکه راحت هستند اما مدت‌زمان طولانی است که متخصصان امنیتی را عصبانی کرده است چون تعیین اینکه این آدرس کوتاه شده شمارا به کجا می‌برد مشکل است.

دو پژوهش‌گر امنیتی دلایلی برای ترس از کوتاه کننده‌های URL به‌ویژه آن‌هایی که اطلاعات را روی خدمات ابری ذخیره و به اشتراک می‌گذارند ارائه دادند.

پژوهش‌گری به نام  مارتین جورجیو به همراه استاد دانشگاه...

۱۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد شرکت خودروسازی BMW یکی از مشتریان بزرگ خدمات پردازش ابری آن محسوب می‌شود و این اتفاق در راستای افزایش تمایل مشتریان BMW به استفاده از خدمات اینترنتی و فناوری‌های نوین در نسل جدید اتومبیل‌ها صورت می‌گیرد.

همکاری‌های این دو شرکت بزرگ اهمیت فراوان دارد؛ زیرا شرکت خودروسازی آلمانی تا پیش‌ازاین به‌صورت گسترده خدمات پردازش ابری...

۱۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۳۰/فروردين
قطع ارتباط کاربران وارکرافت با شرکت بلیزراد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ طی چند روز گذشته، کاربران بازی آنلاین وارکرافت (Warcraft) و دیابلو 3 (Diablo III) برای چندین ساعت متمادی امکان دسترسی به حساب‌های کاربری خود را از دست دادند. این بازی‌ها، از جمله بازی‌های آنلاینی است که توسط شرکت بازی‌سازی بلیزارد، پشتیبانی و اجرا می‌شود. کارشناسان امنیتی، علت بروز این اختلال را حملات اختلال سرویس توزیع شده‌ای دانسته که سرورهای شرکت بلیزارد را مورد تهاجم قرار داده‌اند. البته این‌چنین حملاتی، در دنیای بازی‌سازها، یک اتفاق روزانه و معمولی محسوب می‌شود...

۱۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ متأسفانه در سالهای اخیر هرچند بانکها تلاش کردهاند با تعریف خدمات ویژه خود خصوصاً بر بستر تلفن همراه یا اینترنت از بار ترافیک در شبکه شاپرک بکاهند اما نبود نیازسنجی درست و درگیر شدن بانکها در ارائه خدمات مشابه به فاصله کمی از رقیب و همچنین علاقه عجیب مسئولان شرکت شاپرک برای قرار گرفتن هر چه بیشتر در متن همه تحولات پرداخت الکترونیکی کشور بر بار ترافیکی در این...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، هواوي VR به هدست واقعيت مجازي Gear VR سامسونگ شباهت دارد و به‌جای صفحه‌نمایش در قسمت جلوي دستگاه از تلفن هوشمند p9 يا p9 plus استفاده می‌کند كه به‌عنوان صفحه‌نمایش و مغز كامپيوتر دستگاه است.

اين دستگاه مانند هدست Gear VR مجهز به صفحه لمسي در یک‌طرف دستگاه است و زماني كه در داخل باكس هدست قرار می‌...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۵/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بحث بر سر نحوه فعالیت نرم‌افزارهای ارتباطی در ایران موضوع جدیدی نبوده و طی دو سال گذشته بارها و بارها این مسئله از سوی نهادهای مختلف موردبررسی قرارگرفته است.

در این میان باوجوداینکه درگذشته به‌طورمعمول با این شبکه‌ها به شیوه سلبی برخورد شده و فعالیت آن‌ها محدود می‌شد دولت جدید تلاش‌های متعددی کرده تا فعالیت این شبکه‌ها در ایران استمرار پیدا کند.

بر همین اساس در مقاطع زمانی...

۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری و اطلاعات سایبربان؛ اپل می‌گوید سال گذشته با بازیافت گوشی‌ها، تبلت ها و دیگر اقلامی که خود تولید کرده و حالا مستعمل محسوب می‌شوند توانسته است بیش از یک‌تن طلا به دست آورد.

اپل می‌گوید بخش اعظم این اقلام یا محصولات قدیمی فروشگاه‌های این شرکت هستند که به فروش نرفته‌اند یا مشتریان به هر علت آن‌ها را برگردانده و مورداستفاده قرار نداده‌اند. به‌عنوان‌مثال هر گوشی آیفون حاوی تقریباً 25 میلی‌گرم طلاست که ارزش آن تقریباً یک دلار است.

اگر قیمت...

۱۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این پلاتفورم از معماری جدیدی در ارتباط با پردازنده‌های Apollo Lake  برخوردار است و در آن از نسل جدید هسته‌های پردازش گرافیکی برای ارتقای عملکرد استفاده‌شده است.

Apollo Lake  برای استفاده در رایانه‌های کم‌مصرف و با توان پردازش پایین قابل‌استفاده است و در نوت‌بوک ها و تبلت ها هم می‌تواند مورداستفاده قرار بگیرد. انتظار می‌رود Apollo Lake  در نیمه دوم سال 2016 در دسترس...

۱۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۳۰/فروردين