به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تأیید شد که از 62 میلیون کاربر فعال تلگرام بیش از 38 درصد مربوط به کاربران ایرانی است که با یک محاسبه سرانگشتی به رقم 23 میلیون رسیدیم.

اما امروز با تأیید خبر افزایش تعداد کاربران فعال ماهانه تلگرام به 100 میلیون از سوی مدیران تلگرام و تأیید هفته گذشته دوروف مبنی بر حضور 20 میلیون کاربر فعال ایرانی، ما را بر آن داشت تا سری به آمار رسمی بر اساس تعداد مراجعات به سرورهای تلگرام زده تا آمار جدید به دست آید که...

۱۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وب پر است از اطلاعات سودمند و مفید، اما هم‌چنین تله‌ها و وب‌گاه‌های تقلبی بسیاری نیز وجود دارند که کاربران ناآگاه را هدف قرار داده‌اند. مهندسی اجتماعی روش‌‌هایی که در آن وب‌گاه‌های مختلف کاربران را فریب می‌دهند تا بر روی پیوندهای بد و مخرب کلیک کنند و یا چیزهایی را بارگیری کنند که قصد این کار را نداشته‌اند.

گوگل با توسعه‌ی مرور امن  خود به مبارزه با چنین روش‌هایی در مهندسی اجتماعی پرداخته‌ است و حالا می‌‌خواهد ویژگی‌های این مرور امن...

۱۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ كشف جدید دانشمندان بر اساس يك نوآوري، معروف به «مدارهاي راديويي يكپارچه دوطرفه» نانومقیاس ابداع‌شده است.
اين مدار به‌طور هم‌زمان و با استفاده از يك فركانس، مي‌تواند ارسال و دريافت را انجام دهد كه اين موضوع توانايي مدار را دو برابر مي‌كند.
ارسال و دريافت هم‌زمان و با يك فركانس تا سال گذشته ناممكن به نظر مي‌رسيد و تصور مي‌شد كه ارسال‌کننده و دریافت‌کننده در زمان‌هاي مختلف و يا در یک‌زمان اما در...

۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت سیمانتک، خالق نرم‌افزار امنیتی نورتون آنتی‌ویروس در گزارش خود که بر مبنای استفاده از اطلاعات جمع‌آوری‌شده در سال ۲۰۱۵ تنظیم‌شده، توانسته ۷۴ هزار حفره امنیتی متفاوت را در وب‌سایت‌های مختلف شناسایی کند.

بر اساس جدیدترین گزارشی که از سوی شرکت سیمانتک منتشرشده، ۷۵ درصد از وب‌سایت‌های قانونی و رسمی از وجود حفره‌های امنیتی که ممکن است اطلاعات موجود در آن‌ها و حتی اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان را به‌راحتی در معرض دسترسی...

۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ امروزه شمار استفاده‌کنندگان از تلفن‌های همراه بیش‌ازپیش رشدی صعودی داشته و علت این امر را می‌توان دسترسی آسان به اینترنت، کاربرد آسان و... دانست اما یکی از عواملی که موجبات استقبال هم‌وطنان از این ابزار هوشمند را زیاد کرده، تنوع اپلیکیشن های کاربردی ویژه تلفن همراه است.

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به روند رو به رشد استفاده از تلفن‌های هوشمند گفت: اگر شما از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنید،...

۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون رگولاتوری گفت: با ساماندهی خدمات پیامکی و امکان غیرفعال سازی پیامک‌های ناخواسته، پیامکی‌های بانکی جزو پیامکی‌های کنشی محسوب می‌شود و نباید قطع شود.

با توجه به افزایش خدمات ارزش‌افزوده پیامکی در حوزه‌های مختلف و نارضایتی اعلام‌شده از سوی مردم، وزارت ارتباطات اخیراً خدمات پیامکی ارزش‌افزوده را ساماندهی کرد.

وزارت ارتباطات اعلام کرد: «به‌این‌ترتیب روش فعال‌سازی و غیر...

۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این به‌روزرسانی به مالکان ساعت‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل اندروید ویر امکان می‌دهد تا ایمیل‌های اوت‌لوک را از همین طریق مشاهده کرده و به آن‌ها پاسخ دهند و برای انجام چنین اموری به گوشی یا تبلت خود نیازی نداشته باشند.

کاربران این خدمات نه‌تنها می‌توانند با استفاده از پیام‌ها و template های از قبل مشخص‌شده به دیگران پاسخ دهند، بلکه می‌توانند پاسخ‌های خود را به‌طور شفاهی تنظیم و ارائه کنند...

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از این فناوری‌های مخابراتی که عمدتاً با استفاده از امواج الکترومغناطیسی به تبادل اطلاعات می‌پردازند، از طرفی رشد استفاده از چنین وسایل ارتباطی باعث ایجاد نگرانی‌هایی در سطح جامعه شده است به‌گونه‌ای که برخی شهروندان بر این باورند ارتباط مستقیمی بین افزایش ابتلا به سرطان‌های مختلف و استفاده از تجهیزات موبایل و مودم‌های وای‌فای وجود دارد.

در این یادداشت قصد دارم با ارائه الگوهای آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان...

۱۶:۲۳ - ۱۳۹۵/۲۹/فروردين
معضلی به نام حملات سایبری در قاره سیاه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بر اساس گزارش‌های موجود، بیش از 70 درصد این حملات، موفقیت‌آمیز بوده و توانسته بیش از 450 میلیون دلار به اقتصاد نیجریه خسارت وارد کند. نیجریه، یکی از کشورهایی است که در قاره آفریقا، تلاش بسیاری را طی چند ماه گذشته برای ارتقاء امنیت سایبری انجام داده و در این راه، قراردادهای گسترده‌ای را نیز با کشورهایی نظیر آمریکا، منعقد کرده است.
یکی از مقامات دولتی نیجریه دراین‌باره گفت: «ما باید مردم را برای مبارزه با جرائم سایبری آماده کنیم. هر دو بخش خصوصی و دولتی باید در...

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۲۹/فروردين
Japan to expand its cyber capabilities
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به تازگی، مجلس ژاپن قانونی را به تصویب رسانده که دولت ژاپن را موظف به استخدام متخصصان امنیت سایبری این کشور می‌کند. به گفته مسئولان ژاپنی این طرح تا سال 2020 متخصصان امنیت سایبری این کشور را استخدام خواهد کرد.
به ادعای مسئولان ژاپنی، هدف از تصویب این قانون، مقابله حملات سایبری فزاینده به این کشور است. آن‌طور که مسئولان ژاپنی ادعا می‌کنند، سال 2015 بیش از 54 میلیارد حمله سایبری به ژاپن صورت گرفت. این آمار، دو برابر تعداد حملات در سال 2014 بود.
قانون جدید، پس...

۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۲۹/فروردين