به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ طرح ساده‌تر و قطعی‌ای برای این کار مطرح شد. سه محقق به‌جای اینکه رمزنگاری، تزریق بدافزار یا حمله‌ی مردِ میانی را روی شبکه بررسی کنند، کشف کردند که چگونه می‌توان با استفاده از جاوا اسکریپت و یک کلیک از جانب کاربر iMessage، از نسخه‌ی رومیزی  OS X سوء‌استفاده کرد.

جو دمسی دستیار امنیتی در Bishop Fox گفت: «پیچیدگی حمله خیلی کمتر از تأثیر شگرف آن حمله است و به همین دلیل این نقص...

۱۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۲۸/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بدتر از آن، راه‌اندازی مجدد رایانه به قول مهاجمان موجب پاک شدن هزار پرونده خواهد شد. علاوه بر آن‌یک تصویر شوم «عروسی بیلی» برگرفته از فیلم ترسناک اره به همراه یک پیام هشدار ترسناک نیز توسط این بدافزار فرستاده می‌شود.  

یادداشت این باج افزار این‌گونه شروع می‌شود: «من می‌خواهم با تو بازی کنم. بگذار تا قوانین را تعیین کنم: همه پرونده‌های تو در حال پاک شدن هستند». 

اما نمایش ترسناک Jigsaw به نظر می‌رسد که در...

۱۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۲۸/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این حکم برای پی بردن به موقعیت جغرافیایی دو دزد از طریق بررسی اطلاعات دکل‌های تلفن همراه در دیترویت صادرشده است.

پلیس برای دستگیری این دو دزد مسلح نیازمند دریافت سوابق موقعیت جغرافیایی آن‌ها از طریق بررسی داده‌های مکان‌یابی تلفن‌های همراه و دکل‌های مربوطه بود و با بررسی‌های انجام‌شده دریافت که این دو مرد در فاصله دو مایلی محل دزدی از گوشی‌های خود استفاده کرده‌اند.

تیموتی کارپنتر و تیموتی سندرز که در این پرونده محکوم‌شده‌اند می...

۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۲۸/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اپل گروهی از کارکنان خود را برای ایجاد تغییرات اساسی در فروشگاه برنامه های همراه خود به کار گرفته و یکی از وظایف این افراد تغییر شیوه و رتبه نمایش برنامه های مختلف پس از جستجو در فروشگاه یاد شده است.

برخی کاربران این فروشگاه معتقد هستند که روش مورد استفاده اپل برای رتبه بندی و مرتب کردن برنامه های همراه از منطق مناسبی برخوردار نیست و جستجوی عمومی در ان باعث یافتن برنامه های دلخواه نمی شود. به عنوان نمونه جستجو برای یافتن برنامه ای در...

۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۸/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امضای تفاهم‌نامه میان شرکت مخابرات ایران و ایتال‌تل ایتالیا با حضور نخست‌وزیر ایتالیا امضا شد.

این تفاهم‌نامه، به‌منظور توسعه و نوسازی شبکه مخابراتی کشور مبتنی بر تجهیزات نسل نو و توسعه سرویس‌های نوظهور ارزش‌افزوده بر اساس آخرین فناوری روز دنیا، به‌صورت فاینانس به امضا رسید.

طبق این تفاهم‌نامه، ایتال‌تل متعهد شد تأمین تجهیزات و پیاده‌سازی شبکه مخابراتی ایران را بر اساس طرح‌های ارائه‌شده از سوی شرکت مخابرات ایران در...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۵/۲۸/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این شرکت قصد دارد این حق را به دست آورد که به کاربران خود بگوید دولت فدرال چه زمانی درخواست برای دریافت داده‌های کاربران را مطرح کرده است. این تازه‌ترین درگیری میان شرکت‌های فناوری و دولت آمریکا بر سر حفظ حریم شخصی کاربران است.

دادخواست مایکروسافت تقدیم یک دادگاه تجدیدنظر در شهر سیاتل آمریکا شده و در آن ادعاشده دولت ایالات‌متحده قانون اساسی آمریکا را نقض کرده، زیرا مانع اطلاع‌رسانی مایکروسافت به کاربران در مورد درخواست دولت برای دسترسی به...

۱۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۸/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گزارشی که دیروز در برخی رسانه‌ها منتشرشده نشان می‌دهد پلیس کانادا بین سال‌های 2010 تا 2012 از کلیدی خاص در تحقیقات جنایی خود برای استراق سمع و جاسوسی از کاربران گوشی‌های بلک‌بری استفاده کرده است. این کلید به‌طور خاص برای مطالعه پیام‌های کاربران خدمات پیام‌رسان بلاک بری موسوم به BBM به کار گرفته‌شده است.

هنوز مشخص نیست پلیس کانادا چگونه به این کلید دست‌یافته، زیرا در اسناد افشاشده بخش‌های مربوط به این موضوع سیاه شده و...

۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۸/فروردين
Cybersecurity insurance
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیت اطلاعات آمریکایی «ان‌تی‌تی کام سکیوریتی» (NTT Com Security) تحقیقی را از شرکت‌های تجاری در کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، سوئد، نروژ و سوییس صورت داده که نشان می‌دهد، حداقل هزینه برای بازیابی خسارت یک حمله سایبری، یک میلیون و 200 هزار پوند است. با این وجود، هنوز اعتمادی به مراکز بیمه امنیت سایبری وجود ندارد. بیمه امنیت سایبری، هزینه خسارت‌های مربوط به نفوذ غیرقانونی، نقض امنیت شبکه، اخاذی سایبری و سرقت اطلاعات را پرداخت می‌کند.
51 درصد شرکت‌های...

۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۲۸/فروردين
 cyber threat hunting
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ موسسه فناوری‌های پیشرفته سنز (SANS)، گزارشی در مورد تأثیر برنامه «شکار تهدیدات سایبری» بر کاهش حملات سایبری منتشر کرده است. 75 درصد از شرکت‌کنندگان در تحقیق سنز، مدعی هستند با به‌کارگیری برنامه شکار تهدیدات سایبری، حملات سایبری به شرکت‌هایشان، کاهش یافته است. 59 درصد نیز افزایش دقت و سرعت در پاسخگویی به حملات سایبری را تجربه کرده‌اند. 52 درصد نیز آسیب‌پذیری‌های قدیمی و ناشناخته سامانه‌ها و شبکه‌های خود را شناسایی کرده‌اند.
متخصص امنیتی، تیم چن (Tim Chen) با اشاره...

۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۲۸/فروردين
سایبربان,امنیت سایبری,نرم افزار,ویدئو پلیر,آسیب پذیری,اپل,ویندوز,وزارت امنیت داخلی,cyberban,DHS,QuickTime,hacking fears,Department of Homeland Security,Apple,Windows customers
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در پی قطع پشتیبانی شرکت اپل از یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای پخش ویدئو، وزارت امنیت داخلی آمریکا به کاربران ویندوز هشدار داد تا از نرم‌افزار QuickTime شرکت اپل استفاده نکنند. بااینکه نقص‌های امنیتی این نرم‌افزار به‌طور پیوسته برطرف می‌شود ولی آخرین نسخه به‌روزرسانی این نرم‌افزار در ماه ژانویه ارائه شده است.
در ادامه استفاده کاربران از نرم‌افزار بدون پشتیبانی، وزارت امنیت داخلی هشدار داد که این کار کاربران را در معرض خطرات امنیت سایبری بیشتری قرار می‌دهد، اعم از...

۱۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۸/فروردين