به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ فیس‌بوک که این روزها نگران کاهش کاربران خود است، واحد ویژه سخت‌افزار خود را با صرف میلیون‌ها دلار به‌روزرسانی کرده و در اولین اقدام مهم خانم رجینا دوگان را از گوگل گرفته تا بتواند محصولی منحصربه‌فرد تولید و روانه بازار کند.

دوگان که قبلاً مدیر دارپا، مرکز تحقیقات پیشرفته وزارت دفاع امریکا بوده، مدیر تیمی بنام Building 8 می‌شود. این مدیر خلاق روی فناوری‌های جدید تمرکز دارد که از سال 2012 با گوگل...

۱۵:۲۷ - ۱۳۹۵/۲۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پروفسور علی‌اکبر جلالی در جمع خبرنگاران افزود: ایران جزء پنج کشور دنیا است که به این تکنولوژی دست‌یافته است و در حال حاضر در دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در حال تدریس است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علم و صنعت و استاد دانشگاه «وست ویرجینا» ی آمریکا، اضافه کرد: این تکنولوژی جدید فناوری اطلاعات و اینترنت، ارتباط اشیاء با یکدیگر و افراد است، به‌عنوان‌مثال این ارتباط می‌تواند بین یک دستگاه یخچال خانگی و یکی از فروشگاه‌های...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری از آغاز ساماندهی خدمات ارزش‌افزوده پیامکی شامل پیامک‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی و بازی و سرگرمی خبر داده است.

وی دراین‌باره اعلام کرد: با توجه به افزایش خدمات ارزش‌افزوده پیامکی در حوزه‌های مختلف و نارضایتی اعلام‌شده از سوی مردم به رگولاتوری و به‌منظور حفظ حقوق مشترکان، با الزام رگولاتوری، روش‌های ارائه این خدمات از سوی اپراتورها تغییر کرد.

...
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۲۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این دوربين براي تصویربرداری از شی‌ء موردنظر بايد به دور آن پيچيده شود. تصاوير حاصل از اين دوربين به‌گونه‌ای است كه امكان تهيه آن‌ها با استفاده از يك يا چند دوربين عادي وجود ندارد.

دوربین‌های فعلي باوجود اندازه كوچك و كيفيت بسيار بالاي تصاوير، يك نقطه‌ضعف اساسي دارند. اين دوربین‌ها تصاوير را تنها از يك نقطه در فضا ثبت می‌کنند. محققان دانشگاه كلمبيا بر اين باورند كه براي حل مشكل بايد دوربيني ساخته شود كه باوجود...

۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۲۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پیام‌رسان تلگرام از 12 ساعت گذشته تاکنون در ایران دچار اختلال شده است. 

اختلال به‌صورت قطع مقطعی و کندی در ارسال و دریافت پیام است.

این اختلال برای کاربران در اغلب شهرهای ایران محسوس بوده و محدود به برخی شهرها نیست. 

همواره در این مواقع، مدیران تلگرام در پاسخ به گزارش‌های کاربران، ساعاتی بعد علت اختلال را اعلام می‌کنند که هنوز شرکت تلگرام واکنشی دراین‌باره نداشته است؛ اما در اغلب تجربه‌های گذشته که...

۱۴:۲۸ - ۱۳۹۵/۲۶/فروردين
حکم جدید اوباما در حوزه امنیت سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اوباما در حکمی، هفت متخصص امنیت  سایبری و علوم رایانه جدید را به عضویت در کمیسیون ارتقاء امنیت سایبر ملی در آورد. در این افراد، نام اعضای شاخصی، همچون کیث الکساندر، رییس سابق آژانس امنیت ملی آمریکا به چشم می‌خورد.
این کمیسیون، صرفاً نقش مشاور در موضوع امنیت سایبری در آمریکا را ایفا می‌کند. وظایف این کمیسیون، ایفای نقش مشورتی در مواردی نظیر امنیت عمومی، حریم خصوصی و افزایش همکاری‌ها در بین بخش‌های مختلف دولتی است.
انتصاب افراد بلندپایه نظامی همچون کیث...

۱۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۶/فروردين
بیت کوینی‌ها در معرض خطر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یک شرکت دیگر ارائه‌دهنده خدمات پول الکترونیکی بیت کوین، به علت حمله سایبری و سرقت اطلاعات، خدمات خود را متوقف کرد. شرکت بیت کوینی کوین والت (CoinWallet)، چهارمین پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات بیت کوین است که طی ماه گذشته هدف حملات سایبری قرارگرفته و از دسترس خارج می‌شود. ماه گذشته نیز شرکت خدمات کوین کیت (Coinkite) به علت حمله اختلال سرویس توزیع‌شده از دسترس خارج شد.
به‌تازگی برخی از کاربران این شرکت پول الکترونیکی، بسته‌های به‌روزرسانی را از منابع ناشناسی دریافت...

۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۶/فروردين
اختلال در سامانه کنترل ترافیک هوایی سوئد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ حمله سایبری منتسب به روس‌ها، مسبب اختلال در عملکرد سامانه کنترل ترافیک هوایی متعلق به دولت سوئد اعلام شد. پیش‌ازاین، این اختلال در عملکرد، به یک طوفان خورشیدی نسبت داده شده بود.
در نوامبر سال 2015، سازمان هواپیمایی کشوری سوئد در خبری اعلام کرد که یک طوفان خورشیدی سبب بروز اختلال در سامانه کنترل ترافیک هوایی این کشور شده است. همین موضوع سبب شد تا این سازمان بسیاری از پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه‌های سوئدی را تعلیق کند. این موضوع بیش از یک ساعت ادامه پیدا کرد...

۰۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۲۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، بدافزار اتمس (Atmos) که بر اساس بدافزار سیتادل (Citadel) توسعه یافته است، در حال گرفتن قربانیان خود است. این در حالی است که طراح اصلی بدافزار سیتادل هم‌اکنون در زندان است. بدافزار اتمس بانک‌های فرانسه را هدف قرار داده است و از باج افزار تسلاکریپت نیز استفاده می‌کند.

البته بدافزار اتمس از سال 2015 مشغول به فعالیت بوده ولی به‌تازگی کشف شده است. بدافزار سیتادل نیز در سال 2011 با استفاده از کدهای...

۰۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۶/فروردين