به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ این بدافزار که به‌وسیله ترند میکرو JS_JITON نام‌گرفته است، از طریق وب‌گاه‌های آلوده در روسیه و چند کشور آسیايی دیگر منتشرشده است. هنگامی‌که این وب‌گاه‌های آلوده‌شده از راه دستگاه‌های تلفن همراه بازدید شوند، JS_JITON ارسال‌شده و یک تهدید را که به‌عنوان JS_JITONDNS کشف‌شده است، بارگیری می‌کند، این بدافزار طراحی‌شده تا تنظیمات DNS مسیریابی را که دستگاه‌های آلوده به آن...

۱۸:۳۰ - ۱۳۹۵/۲۵/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ درواقع «نام‌های بزرگ» به‌طور فزاینده‌ای به‌وسیله مجرمان سایبری موردحمله قرار می‌گیرد، بنابراین ما نمی‌توانیم به‌سادگی به آن‌ها اعتماد کنیم. آمازون اکنون آخرین مورد است.

مایک اولسن، از بنیان‌گذاران Proctrorio هشدار داده است که مجموعه‌ای از دوربین‌های امنیتی که او از آمازون خریداری کرده است، با بدافزار آلوده‌شده‌اند. بااتصال آن‌ها به رایانه‌های دوستش او آنچه را که انتظار داشت کاملاً به دست نیاورد، آن‌ها کار می‌کردند اما نه...

۱۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۵/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ TypeC USB3.1 نسل جدید فلش مموری‌ها است که در مقایسه با نسل قبل خود از سرعت بالاتر بهره‌مند بوده و از قابلیت reversible جهت ورود فلش مموری، از هر دو رو، به دستگاه است و مانع آسیب دیدن پورت USB در اثر ورود ناصحیح می‌شود.

فلش مموری AH180 اپیسر دارای دو اینترفیس USB3.1 Gen1 TypeC و USB3....

۱۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۵/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا بابیان اینکه کودکان و نوجوانان مهم‌ترین و بیشترین گروه استفاده‌کننده از فضای مجازی هستند، گفت: خانواده‌ها باید نظارت و دقت بیشتری بر فعالیت فرزندان خود بر این فضا داشته باشند.

سرهنگ دوم علیرضا آذر درخش تصریح کرد: باید توجه کرد که کودکان و نوجوانان استفاده‌کننده از فضای مجازی به‌شدت در معرض تهدیدات و آسیب‌های متفاوت هستند، لذا ضرورت دارد که والدین سطح معلومات و دانش خود از...

۱۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۵/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرهنگ سيد موسي حسيني رئيس پليس فتا استان فارس گفت: در اين پرونده که از سوي يک دانشجو مطرح‌شده است، شاکي براي انجام پروژه دانشگاهي خود به سايتي برخورد می‌کند که ادعا دارد پروژه و مقاله دانشجويي را باقیمتی مناسب انجام می‌دهد.

وي ادامه داد: اين دانشجو پس از واريز مبلغ دو ميليون ريال به‌حساب کلاه‌بردار، وي پل ارتباطي خود را قطع کرده و پاسخگو وي نیست.

رئيس پليس فتا استان با قرار گرفتن...

۱۷:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۵/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مهندسي اجتماعي روشي است تا افراد به دست خودشان اطلاعات مهم و حساس خود را فقط با يک تماس تلفني لو دهند.

سرهنگ حبيب‌الله رجبلي رئيس پليس فتا گلستان با اعلام اين مطلب گفت: اصولاً در روش‌هاي مهندسي اجتماعي ايجاد جذابيت و در مرحله بعد ايجاد اعتماد کاذب باعث می‌شود، تمايلات و گرايش‌هايي مثل کنجکاوي يا طمع‌کاری افراد تحريک شود و اطلاعات حساسي مثل اطلاعات کارت‌های بانکي يا رمزهاي عبور يا اطلاعات خصوصي خود را از طريق تلفن در...

۱۷:۱۸ - ۱۳۹۵/۲۵/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ چند سالی است استفاده از دستگاه‌های شناسایی کننده رانندگان مصرف‌کننده مشروبات الکلی توسط نیروهای پلیس در کشورهای مختلف جهان متداول شده و حال قرار است شیوه مشابهی برای مقابله با متخلفانی که با پیامک زدن در حین رانندگی حادثه‌آفرین می‌شوند به کار گرفته شود.

بر اساس طرح جدیدی که قرار است در آمریکا اجرا شود رانندگان بعد از تصادف رانندگی باید گوشی‌های خود را برای بررسی تسلیم پلیس کنند. ابزاری که به همین منظور طراحی‌شده...

۱۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۵/فروردين
انگلستان، اصلی‌ترین هدف هکرها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ محققان شرکت امنیت سایبری سیمنتک، معتقدند که بر اساس تحقیقات جدید، شرکت‌های انگلیسی بیشتر از شرکت‌های تجاری در سراسر دنیا، هدف حملات سایبری قرار می‌گیرند. بر اساس گزارش سالانه تهدیدات اینترنتی شرکت سیمنتک، حملات فیشینگ بیشتر از هر نوع دیگری، به شرکت‌های انگلیسی هجوم می‌برند. انگلستان از این میزان، هم در اروپا و هم در کل جهان، پیشتاز است.
همچنین بر اساس رتبه‌بندی دیگری، شهروندان انگلیسی، بیشتر از شهروندان دیگر کشورهای اروپایی در شبکه‌های اجتماعی، هدف هکرها قرار...

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۲۵/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ افزوده شدن قابلیتی جدید به این تلویزیون موسوم به Smart Hub کل فرایند تنظیم اولیه تلویزیون و اتصال آن به انواع خدمات و ابزار تعاملی را نیز تسهیل می‌کند.

با همه‌گیر شدن خدمات اینترنت اشیا پلاتفورم خاص دیگری موسوم به SmartThings IoT هم برای این تلویزیون در نظر گرفته‌شده که کنترل ابزار هوشمند خانگی با استفاده از این تلویزیون را ممکن می‌کند.

...
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۵/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این کار به مدد استفاده از ابزاری موسوم به Posting Tail ممکن شده است. Posting Tail یک جلیقه مجهز به دوربین است که می‌توان به تن حیوانات کرد و از ابزار و حسگرهای موجود در آن برای پی بردن به عواطف و احساسات این حیوان استفاده کرد.

به‌عنوان‌مثال، جلیقه یادشده با بررسی سرعت تکان دادن دم توسط سگ پی می‌برد که وی خوشحال است یا خیر. سپس دوربین جلیقه یک تصویر از سگ تهیه‌کرده و...

۱۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۲۵/فروردين