به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرهنگ دوم علیرضا آذر درخش رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت: این مجرمان با ارسال پیامک‌هایی با موضوع برنده شدن در قرعه‌کشی، از قربانیان درخواست دارند در صورت تمایل به دریافت جایزه، کد ۴ رقمی که برای آن‌ها ارسال می‌شود را به همین شماره ارسال (forward) کنند.

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا ادامه داد: پیامک مذکور دارای محتوایی به این صورت است...

۱۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به نوشته «روزنامه محلی مینگ پائو»، رئیس دانشگاه پست و مخابرات پکن که از وی به‌عنوان طراح اصلی نرم‌افزار فیلترینگ Great Firewall of China یاد می‌شود در حال سخنرانی فنی در انستیتو تکنولوژی هاربین بود و از سیستم فیلترینگ خود سخن می‌گفت و روی این موضوع تمرکز کرد که کره جنوبی تلاش می‌کند تا سیستم فیلترینگ چین را کپی‌برداری کند و سعی کرد وب‌سایت کره‌ای را نشان دهد که ناگهان صفحه فیلترینگ و مسدودسازی حکومتی را مشاهده کرد....

۱۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این مشکل برای اولین بار سال گذشته به گوگل گزارش شد که بیشتر می‌توان به آن ضعف امنیتی گفت و فراتر از یک آسیب‌پذیری نرم‌افزاری ساده است.

آسیب‌پذیری BAndroid در نشست امنیت اندروید که سپتامبر گذشته در وین برگزار شد، به‌وسیله Victor van der Veen از دانشگاه Vrije آمستردام نشان داده‌شده است. 

در وب‌گاه BAndroid (که شامل ویدئو و پرسش و پاسخ نیز...

۱۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۲۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان دانشگاه ساسكس انگلستان در تلاش‌اند تا با ادغام قابلیت‌های حسگرهای لمسی بدون استفاده از لرزش یا فشار و به‌طورکلی تماس تجهیزات باپوست، از كف دست به‌عنوان یك رابط تعاملی با سیستم‌های كامپیوتری استفاده كنند.

روش مورداستفاده آن‌ها كه با عنوان SkinHaptics شناخته می‌شود، از یك مجموعه فرستنده مافوق صوت تشکیل‌شده است كه در پشت دست قرار می‌گیرد و امواجی را به كف دست ارسال می‌کند كه توسط اعصاب...

۱۷:۵۵ - ۱۳۹۵/۲۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ «بونی دوچتری» محقق ارشد بخش تسلیحات دیده‌بان حقوق بشر گفت: انسان‌ها باید كنترل سیستم‌های تسلیحاتی و حملات انفرادی را بر عهده داشته باشند و مدیریت كنترل انسانی به جلوگیری از تهدیدها علیه اصول اساسی اخلاقی در مقابل تصمیم به استفاده از قوه قهریه كمك خواهد كرد.

وی هشدار داد كه تهدید واقعی بشریت، خودداری از كنترل چنین روبات‌هایی و اعتماد به ماشین‌ها در تصمیم‌گیری‌هایی حیاتی است.

...
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ روزنامه آلمانی «زوددویچه» در گزارشی درباره اسناد پاناما و اطلاعاتی که به‌تازگی درباره سوءاستفاده شماری از مقامات جهان از شرکت‌های برون‌مرزی در راستای پنهان کردن فساد مالی نوشت که مأموران مخفی و افرادی که برای آن‌ها کار می‌کرده‌اند استفاده گسترده‌ای از خدمات شرکت (موساک فونسکا) داشته‌اند و با گشایش شرکت‌هایی بر اقدامات خود سرپوش می‌گذاشتند. در میان این افراد واسطه‌هایی از سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) هم به چشم می‌خورد.

این روزنامه 11.5 میلیون...

۱۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۲۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ خودروهای خودران برای حرکت در تاریکی نیازمند استفاده از حسگرهای متعددی برای حرکت هستند. در این شرایط دوربین‌های نصب‌شده بر روی ماشین‌های مذکور چندان کار آیی ندارند ولی حسگرهای lidar که با استفاده از نور اشعه لیزر کمک می‌کنند به کمک سرنشینان خودروها می‌آیند.

در آزمایش انجام‌شده خودروی هوشمند ساخت فورد از حسگرهای lidar برای تعیین موقعیت خود بر روی نقشه و حرکت در تاریکی مطلق و بدون روشن کردن...

۱۷:۱۲ - ۱۳۹۵/۲۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ باج‌افزار پتیا حدود یک ماه است که در فضای مجازی منتشرشده و از طریق هرزنامه‌های ایمیلی با موضوع شغل یابی با سرعت‌بالا گسترش می‌یابد. علت خطرناک بودن این باج‌افزار آن است که با نگارش محتوای خود بر روی master boot record (MBR) هارددیسک، اجرای درست سیستم‌عامل نصب‌شده را غیرممکن می‌کند.

دست‌کاری کدهای درست MBR که برای اجرای بی‌دردسر سیستم‌عامل ضروری است با کدهایی که...

۱۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فیس‌بوک و توییتر به همین منظور مذاکراتی را با شرکت کارت اعتباری مستر کارت به عمل‌آورده‌اند تا خدمات یادشده را به میلیون‌ها کاربر خود ارائه دهند.

آن کارینز مدیر بازارهای بین‌المللی مستر کارت در کنفرانسی موسوم به Money 2020 Fintech در شهر کپنهاک دانمارک در این مورد گفته است: ما کارخواهیم کرد تا مشخص شود با همکاری هم چه اقداماتی می‌توانیم انجام دهیم. شبکه ما می‌تواند چه نقشی در فضای این شبکه‌ها بازی کند و چه...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۴/فروردين
تنگ شدن گریزگاه‌های مالیاتی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ بر اساس قانون جدید کمیسیون اروپا، احتمالاً در آینده نزدیک، شرکت‌های بزرگ اقتصادی از جمله فناوری اطلاعات در جهان، نظیر گوگل، فیس بوک و آمازون ناچار شوند تا اسناد فعالیت‌های پنهان مالیاتی خود در گریزگاه‌های مالیاتی اروپایی را منتشر کنند. این قانون جدید کمیسیون اروپا، بعد از انتشار اسناد پول‌شویی شرکت موساک فونسکا تصویب شد و به نظر می‌رسد تا سر و صدای بسیاری از شرکت‌ها را در بیاورد.
از این به بعد و بر اساس قانون جدید، شرکت‌هایی که میزان درآمد سالانه آن‌ها بیش‌تر...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۴/فروردين