به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ یک توصیه‌نامه که به‌وسیله ابونتو منتشر شد، از کاربران می‌خواهد که اگر آن‌ها نسخه ابونتو ۱۴.۰.۴ LTS یا هر چیزی را که از آن مشتق می‌شود، اجرا می‌کنند، این اصلاحیه‌ها را به کاربندند.

این به‌روزرسانی یک آسیب‌پذیری استفاده پس از آزاد‌سازی را در راه‌انداز هسته CXGB3 را پوشش می‌دهد که به مهاجم اجازه به کار بردن حمله ممانعت از سرویس را داده و موجب اختلال سامانه و در پی آن اجرای کد...

۱۸:۵۰ - ۱۳۹۵/۲۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیتی کارامبا که در سرزمین‌های اشغالی است، از پنهان‌کاری خارج‌شده و اعلام کرده است که ۲.۵ میلیون دلار در بودجه‌بندی خود اضافه کرده است.

محققان در سال‌های گذشته نشان داده‌اند که وسایل نقلیه‌ای چون تویوتا پریوس، تسلا مدل اس، جیپ چروکی و نیسان لیف در برابر حملات نفوذگران برای بهره بردن از نقص‌هایی که در سامانه‌های اتصال آن‌ها به شبکه وجود دارد، آسیب‌پذیر هستند.

شرکت کارامبا، شرکتی است که به‌وسیله گروهی از کارآفرینان و...

۱۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۲۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یکی از راه‌های شناسایی این صفحات آدرس URL سایت است که باید دقت شود همان آدرس اصلی درگاه اینترنتی باشد و حرفی کم یا اضافه نداشته باشد.

پلیس فتای ناجا سرهنگ شاهین حسن وند گفت: در صورت ورود به یک صفحه جعلی و واردکردن اطلاعات حساب بانکی، کاربران این صفحه جعلی اطلاعات حساب شخص را کپی کرده و از آن سوءاستفاده می‌کنند.

رئیس پلیس فتا خوزستان یادآور شد: آدرس سایت‌ها و...

۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۲۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مایکروسافت با این اقدام روشی مشابه با سازندگان مرورگرهای فایرفاکس، کروم و سافاری در پیش‌گرفته که به‌طور پیش‌فرض اجازه اجرای فایل‌های فلاش را نمی‌دهند و از کاربران می‌خواهند خود اجرای این فایل‌ها را به‌طور دستی فعال کنند.

قابلیت یادشده در مرورگر Edge عرضه‌شده همراه با نسخه build 14316 ویندوز 10 فعال‌شده است. گوگل هم از سپتامبر سال 2015 اجرای پیش‌فرض محتوای فلاش را بر روی...

۱۸:۰۹ - ۱۳۹۵/۲۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ انواع سلاح‌های سبک و سنگین مانند مسلسل‌های گوناگون قابل‌نصب بر روی وسایل نقلیه و... از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و برنامه‌های گپ مانند واتس‌آپ و حتی تلگرام به فروش می‌روند.

بررسی‌های موسسه مشاوره Armament Research Services (ARES) نشان می‌دهد این پدیده بعد از سقوط قذافی در لیبی آغاز شد. قذافی در زمان حکومت در لیبی تجارت اسلحه در این کشور را به‌شدت کنترل می‌کرد،...

۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۲۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گزارش تازه‌ای که از فیس‌بوک به اینترنت نشت کرده، به مذاق فیس‌بوک خوش نیامده و گردانندگان این شبکه اجتماعی از وقوع چنین مسئله‌ای ناخشنود هستند.

مسائل و رویدادهای شخصی که کاربران فیس‌بوک از بیان آن‌ها در این شبکه اجتماعی خودداری می‌کنند عبارت‌اند از اعلام نامزدی و ازدواج، بیان رویدادهای جالب و خاطرات زندگی شخصی، صحبت کردن در مورد خانواده و... این روزها کاربران فیس‌بوک ترجیح می‌دهند از این شبکه اجتماعی برای به...

۱۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یکی از رسانه آمریکایی فعال در انتشار گزارش‌های تحقیقی، بر اساس نتایج جدیدترین تحقیقات خود از سرمایه‌گذاری سازمان سیا بر روی یک شرکت تولیدکننده لوازم‌آرایشی برای پیش‌برد اهداف اطلاعاتی و استخراج DNA خبر داده است.

 مقاله مفصل پایگاه خبری - تحقیقی «اینترسپت» (از رسانه‌های به‌نام در افشای جاسوسی آمریکا از شهروندان سراسر دنیا) بر پایه حمایت مالی یکی از شرکت‌های سازمان «سیا» به نام «In-Q-...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دکتر «سید حبیب‌الله کواری» پیشنهاددهنده تأسیس این رشته در ایران با اعلام این خبر افزود: با تأسیس رشته «سایبرنتیک پزشکی» در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کشور، جمهوری اسلامی ایران، بعد از کشورهای آمریکا، انگلستان و فنلاند چهارمین کشور جهان است که این رشته در آن راه‌اندازی شده است.

وی اظهار داشت: رشته «سایبرنتیک پزشکی» رشته بسیار استراتژیک است که اواخر سال ۹۴ پس از تدوین، به وزارت بهداشت ارائه شد و با تصویب...

۱۷:۰۰ - ۱۳۹۵/۲۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نصرالله جهانگرد گفت: مهم‌ترین برنامه‌های سازمان فناوری اطلاعات را برای امسال مربوط به ۳ موضوع شبکه ملی اطلاعات، خدمات دولت الکترونیک و کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات عنوان کرد.

وی گفت: به‌صورت کلی قرار است در سال جاری، توسعه شبکه ملی اطلاعات را دنبال کنیم و بر توسعه خدمات دولت الکترونیک و توسعه کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات تمرکز خواهیم داشت.

معاون وزیر ارتباطات...

۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۱/فروردين
Japan prvides tourists with a fingerprint payment
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تابستان 2016، دولت ژاپن سامانه جدیدی را آزمایش خواهد کرد که به گردشگر‌ان خارجی اجازه می‌دهد، استفاده از کیف پول را کنار بگذارند. با راه‌اندازی این سامانه، گردشگر‌ان می‌توانند از اثرانگشت برای احراز هویت و پرداخت‌های مالی خود استفاده کنند.
به گفته رسانه‌های ژاپنی، هدف دولت از آزمایش این سامانه، آماده‌سازی آن برای بازی‌های المپیک 2020 توکیو است. رسانه‌های ژاپنی ادعا می‌کنند، هدف از راه‌اندازی این سامانه، افزایش امنیت گردشگرانی است که برای دیدن بازی‌های المپیک به این...

۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۱/فروردين