به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شورای برنامه‌ریزی ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتباط با تحقق شاخص تأمین امنیت و صیانت از حقوق و حریم‌های فردی و اجتماعی در شبکه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه خود را در قالب یکی از اهداف برنامه ششم توسعه به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعلام کرده است.

قرار است طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال 99 این شاخص به‌صورت 100 درصدی محقق شود.

چهار راهبرد برای...

۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ریکی لاوشایی یکی از محققین شرکت Trend Micro، دو نوع Vertx و کنترل‌کننده‌های EDGE از محصولات HID را بررسی کرد که به سازمان‌ها اجازه می‌دهند دستورالعمل‌های یک درب  را از راه دور کنترل کنند، این دستورالعمل‌ها شامل قفل و باز کردن، فعال و غیرفعال کردن هشدارهاست. 
محققان پی بردند که این کنترل‌کننده‌ها خدماتی بانام discoveryd  ارائه می‌دهند که...

۱۵:۱۸ - ۱۳۹۵/۲۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ بر اساس گفته‌های سیسکو این آسیب‌پذیری به مهاجمان اجازه می‌دهد تا بدافزار را در داخل سامانه‌های حیاتی بدون اینکه کشف شوند، استقرار دهند. این حفره علاوه بر این بر Snort که محبوب‌ترین سامانه تشخیص نفوذ شبکه متن‌باز متعلق به سیسکو است، تأثیر می‌گذارد. 

سیسکو به مشتریان در مورد آسیب‌پذیری CVE-2016-1345 هفته گذشته که آن را به‌عنوان «به‌شدت بالا» طبقه‌بندی کرده بود، هشدار داده است...

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۲۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ این روش سوءاستفاده از آسیب‌پذیریِ عمومی، یک نرم‌افزار روت کننده، به‌طور خصوصی در ۱۵ ماه مارس به‌وسیله محققان Ziperium  اعلام‌شده بود و کمتر از یک ماه بد محققان گروه CORE گزارش دادند که آسیب‌پذیری CVE-2015-1805 که در سال ۲۰۱۴ در هسته لینوکس اصلاح‌شده بود، در دستگاه‌های اندروید نیز دیده می‌شود.

 این اصلاحیه بخشی از انتشار ماهیانه وصله‌های اندروید در...

۱۴:۴۸ - ۱۳۹۵/۲۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تلفن‌های همراه آیفون مدل‌های 6S و 6S پلاس که آخرین نسخه‌ی iOS رادارند و البته قابلیت لمس سه‌بعدی یا 3D Touch در آن‌ها فعال‌شده است، دچار نوعی آسیب‌پذیری شدند که می‌تواند قفل گوشی را دور زده و به عکس‌ها و مخاطبان درون‌گوشی دسترسی یابد.

شرکتی امنیتی در آلمان به نام ...

۱۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۰/فروردين
توسعه باج افزار‌های اینترنتی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  باج‌افزارهایی که امروزه در دنیای اینترنت وجود دارند بسیار پیچیده‌تر از باج‌افزارهای اولیه هستند. این باج‌افزارها با طراحی قوی و پیچیده خود، لایه محافظتی سیستم را دور می‌زنند و می‌توانند هرگونه اطلاعاتی را نابود کنند.

در دو سال گذشته باج‌افزارهایی نظیر TeslaCrypt ،CryptoWall ،TorrentLocker ،Locky و CTB-...

۱۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۲۰/فروردين