پیش نویس تحریم سایبری آمریکا به کنگره
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ سناتور مایک راوندز «Mike Rounds» سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی پیش‌نویس گزارش لایحه تحریم سایبری ایران را به کنگره ارائه کرد که در این گزارش آمده است ایران در حال برنامه‌ریزی برای تضعیف امنیت سایبر آمریکا است. وی افزود برخی از جدیدترین تهدیدات پیش روی ایالات‌متحده امروز حملات سایبری هستند. ایران و دشمنان ما در حال حاضر از فنّاوری‌های پیشرفته علیه زیرساخت‌های سایبری دولت آمریکا استفاده می‌کنند. همچنین اذعان داشت که با استفاده از این گزارش‌ها ماقبل از وقوع حملات سایبری...

۱۵:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۹/فروردين
افزونه‌های فایرفاکس، مخفی کنندگان بدافزار ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ افزونه‌های مورد اعتماد فایرفاکس با میلیون‌ها کاربر فعال برای حملاتی که می‌توانند به صورت بی‌‌سر و صدا دستگاه‌ها را به خطر اندازد و آزمون‌های امنیت خودکار و دستی موزیلا را دور بزنند، دری را باز می‌کنند.
این افزونه‌ها از نقاط ضعف در ساختار فایرفاکس بهره‌برداری کرده به طوری که فعالیت مخرب آن‌ها می‌تواند پشت عملکرد مشروع دیگر افزونه‌ها پنهان بماند.

 

...

۱۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۹/فروردين
تغییر سیاست‌های سایبری در اوکراین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ استانداردها و راهبرد امنیت سایبری جدید اوکراین، برای مقابله با تهدیدات سایبری روسیه تنظیم شد. اوکراین همچنین خرید محصولات نرم‌افزاری از روسیه را متوقف کرد. سخنگوی دفتر پروشنکو، رییس‌جمهور اوکراین، علت تهیه راهبرد جدید امنیت سایبری در این کشور را مقابله با حملات سایبری روزافزون به بخش‌های زیرساختی اوکراین، نظیر فناوری اطلاعات و زیرساخت‌های اجتماعی در ماه‌های اخیر اعلام کرد.
کارشناسان امنیتی اوکراینی می‌گویند راهبرد جدید با استانداردهای اتحادیه اروپا و ناتو...

۱۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۹/فروردين
کسپرسکی، مهمان ویژه سنگاپور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یوجین کسپرسکی، کارشناس امنیت سایبری روس و مدیر شرکت امنیتی کسپرسکی، به عضویت مجمع بین‌المللی مشاوران که جزئی از برنامه تحقیق و توسعه امنیت سایبری ملی سنگاپور است پیوست.
این طرح در سنگاپور، حاصل همکاری هفت نهاد دولتی است. این هفت نهاد عبارت‌اند از: بنیاد تحقیقات ملی (NRF)، وزارت دفاع سنگاپور (MINDEF)، وزارت کشور (MHA)، مرکز همکاری‌های امنیت ملی، سازمان توسعه اینفوکام، آژانس امنیت سایبری و هیئت توسعه اقتصادی.
مقامات امنیتی سنگاپوری تأکید کردند که هدف از تشکیل...

۱۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۹/فروردين
دوگانگی در سخنان مقامات آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با توجه به گزارش‌های ارائه‌شده توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا خطر حمله هکرهای دولتی و آزاد بر روی شبکه‌های برق در آمریکا بسیار کم شده است.
بر اساس گزارشی که در ماه ژانویه ارائه شد اکثر فعالیت‌های مخرب علیه بخش انرژی آمریکا صورت گرفته که سطح پایینی از جرائم اینترنتی را در فضای سایبری دارد و این نشان می‌دهد که حملات مخرب نیستند.
با توجه به گزارش ارائه‌شده توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا بیشتر حملات سایبری اجراشده بر روی زیرساخت‌های انرژی با سطح پایینی صورت می‌...

۱۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۹/فروردين
پهپادهای دارو رسان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت بین‌المللی Zipline، این هفته اعلام کرد که راه‌اندازی پرواز هواپیماهای بدون سرنشین خود را در رواندا در ماه جولای، تحت همکاری با دولت این کشور آغاز خواهد کرد. این وسایل نقلیه مستقل بدون سرنشین، خون و غذا را به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی سراسر کشور شرق آفریقا خواهد برد.
به گفته مقامات این دولت، این هواپیماهای بدون سرنشین اولین سیستم تحویل در جهان هستند که در مقیاس ملی به کار گرفته شده‌اند.رواندا یکی از فقیرترین کشورهای جهان است و نرخ مرگ‌ومیر...

۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۹/فروردين
پیامک‌های نوروز باز هم کاهش یافت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رگولاتور ارتباطی اعلام کرد: حجم اینترنت مصرفی مشترکان اپراتورهای تلفن همراه در بازه زمانی تعطیلات نوروزی ۲۹ اسفند سال ۹۴ تا ۶ فروردین سال ۹۵، با افزایش سه و نیم برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷ هزار و ۹۲۵ ترابایت رسید.
علی‌اصغر عمیدیان با اشاره به این موضوع گفت: این افزایش به دلیل توسعه شبکه اپراتورها در نسل‌های 2، 3 و 4 و همچنین ارائه بسته‌های تشویقی از سوی اپراتورها و تمایل مشترکان به استفاده از خدمات نوین است.
وی با اشاره به تشکیل کمیته ستاد...

۱۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۹/فروردين
درگیری سایبری بین ارمنستان و ترکیه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروهی از هکرهای ترک به نام ترک هک تیم (Turk Hack Team)، با حمله به سرورهای وبگاه‌های ارمنستانی، در حقیقت یک جنگ سایبری را بین دو کشور آغاز کردند. گروهی از هکرهای ارمنی نیز به مقابله با هکرهای ترک پرداخته‌اند. این گروه هکری ارتش سایبری مونته ملکونیان (Monte Melkonian) نام دارد و در تلافی اقدام هکرهای ترک، تعدادی از وبگاه‌های ترک را هک کردند.
گروه THT ترک، به انجام حملات هکری اختلال سرویس توزیع‌شده قدرتمند معروف هستند. یکی از معروف‌ترین حملات این گروه هکری نیز،...

۱۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۹/فروردين
آسیب‌پذیری سامانه‌های روشنایی ایتون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت آمریکایی ایتون «Eaton» از چندی پیش فعالیت خود را به صورت جهانی آغاز کرد. محصول آسیب‌پذیر این شرکت کنترل وب EG2 و WiFi LAN است که به‌عنوان اتصال به شبکه iLumin مورداستفاده قرار می‌گیرد علاوه بر این محصولات شرکت در نرم‌افزارهای صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این شرکت برآورد می‌کند محصولاتش به‌صورت جهانی مورداستفاده قرار می‌گیرند.
محققان امنیتی آسیب‌پذیری را در سیستم نرم‌افزاری کنترل نور EG2 این شرکت شناسایی کرده‌اند. برای کاهش این آسیب‌پذیری شرکت سفت افزار...

۰۹:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۹/فروردين