به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس پلیس فتای استان ایلام سرگرد کسانی گفت: این کار با جعل نماد اعتماد الکترونیک صورت می‌گیرد و در مورد سوءاستفاده و کلاه‌برداری اطلاعات بانکی افراد از طریق ساخت صفحات جعلی به کاربران اینترنتی هشدار داد.

به گفته‌ی سرگرد علی کسانی، به‌تازگی برخی از سودجویان فضای مجازی با جعل نماد الکترونیک (e-namad) اقدام به سرقت اطلاعات بانکی طعمه‌های خودکرده‌اند.

رئیس پلیس...

۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۷/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در عصر جدید دیجیتال، حمله سایبری بخشی از جامعه مدرن به نظر می‌رسد. نیروی برق تبدیل به جریان زندگی در جنبه‌های مختلف زندگی مردم شده است و بیش‌تر مردم آماده نیستند که این منابع برق قطع‌شده و یا از بین بروند. اعلان عمومی آن باید دست‌کم یک هفته قبل صورت گیرد و بیش‌تر مردم درصورتی‌که شبکه برق به ناگهان قطع شود، در معرض آسیب‌پذیری قرار دارند.

 سال گذشته لیود (Lioyd) گزارشی را منتشر کرد با عنوان «خاموشی در تجارت» و در آن تحلیل‌...

۱۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۷/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرپرست اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا ناجا، سرگرد حمید کیانی بابیان برقراری تماس‌های جعلی از طریق شماره‌های بدون هویت از سوی سودجویان سایبری گفت: یکی از روش‌هایی که مدتی است توسط مجرمان سایبری مورداستفاده قرارگرفته، برقراری تماس‌هایی مبنی بر برنده شدن در برنامه‌های رادیویی است.

وی در تشریح این شگرد گفت: این افراد با استفاده از سیم‌کارت‌هایی که بدون سند بوده و یا به نام افرادی دیگر است که وجود خارجی ندارند، اقدام به...

۱۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۷/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت به دنبال طراحی یک کیت است که با استفاده از آن بتوان خودروهای عادی را هم به خودروهای نیمه‌هوشمند تبدیل کرد تا رانندگی در بخش‌هایی از مسیر بدون نیاز به راننده و به‌طور خودکار ممکن شود.

هاتز فعالیت خود در این زمینه را از اکتبر سال گذشته آغاز کرد و در اولین گام یک خودروی 2016 Acura ILX، چند دوربین و برخی تجهیزات دیگر خریداری کرد و کار برای ساخت خودروی هوشمند را از گاراژ محل سکونت خود در شهر سان‌فرانسیسکو...

۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۷/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تویوتا همکاری یادشده و محصول نهایی آن را منحصربه‌فرد توصیف کرده است.

بر همین اساس فناوری هوش مصنوعی به کار گرفته خواهد شد که به خودروها امکان می‌دهد مقصد نهایی خود را از قبل تشخیص دهند و خدماتی را به متناسب با مسیر و مقصد به رانندگان ارائه دهند. به‌عنوان‌مثال اگر راننده قصد حضور در یک محل برای تمرین یا مسابقه ورزشی را داشته باشد خودرو به وی پیشنهاد خواهد داد تا در حین مسیر در یک رستوران توقف کند تا قبل از آغاز بازی غذای مناسبی میل...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۷/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ برخی نیروهای وابسته به طالبان با طراحی یک برنامه تلفن همراه اندرویدی آن را برای استفاده کاربران در فروشگاه Play Store گوگل عرضه کردند.

برنامه یادشده در تاریخ اول آوریل در فروشگاه گوگل عرضه‌شده بود و این شرکت بعد از چند روز متوجه موضوع شده و آن را از Play Store حذف کرد. یک سخنگوی گوگل ضمن تأیید موضوع از حذف برنامه همراه طالبان خبر داده، اما از ارائه جزییات بیشتر در این زمینه خودداری کرده است....

۱۶:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۷/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مقر این مرکز شهر Corsham در Wiltshire است. پیش‌ازاین هم برخی واحدهای دیگر وزارت دفاع انگلیس در همین منطقه مستقر و تأسیس‌شده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به یک مرکز ارتباطات 690 میلیون پوندی اشاره کرد.

بر اساس برنامه امنیتی و دفاعی استراتژیک دولت انگلیس که در ماه نوامبر منتشر شد، قرار است ظرف 5 سال آینده سرمایه‌گذاری 1.9 میلیارد پوندی برای حفاظت از این کشور در برابر حملات سایبری و ارتقای توانمندی‌های...

۱۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۷/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ آل سعود به علت سیاست‌های تروریست پرورانه و جنگ افروزانه‌اش در جهان با مشکلات اقتصادی مواجه شده درصدد راه‌اندازی یک صندوق ذخیره ارزی و افزایش نفوذ در شرکت‌های بزرگ جهان است.

حاکمان سعودی به دنبال تأسیس یک صندوق ذخیره ارزی با سرمایه 1.4 تریلیون دلار هستند تا بتوانند اتکای خود به درآمدهای نفتی را کاهش داده و نقش بیشتری در اقتصاد جهانی ایفا کنند.

مغز متفکر این طرح محمد بن سلمان شاهزاده جنگ‌طلب و تندروی سعودی است که با به خاک و...

۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۷/فروردين
How do you tackle cyber attacks
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ گزارش دولت انگلیس از حملات سایبری به این کشور در سال 2015 نشان می‌دهد، 90 درصد شرکت‌های بزرگ و 75 درصد شرکت‌های کوچک، حداقل یک‌بار در این سال، هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند؛ حملاتی که همگی موفقیت‌آمیز بوده‌اند. آمارهای سال 2014 تأییدی بر گزارش دولت انگلیس است. سال 2014، 81 درصد شرکت‌های بزرگ انگلیسی از حمله سایبری آسیب دیده بودند که در قیاس با سال 2015، 9 درصد کمتر بود. بر اساس گزارش دولت انگلیس، خسارات مادی این حملات بسیار زیاد بوده است. به صورت میانگین، هر حمله...

۱۵:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۷/فروردين
درگیری سایبری در منطقه قره‌باغ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ با تشدید درگیری‌ها در منطقه ناگورنو-قره باغ، ظاهراً جنگ اطلاعاتی رخ‌داده بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان نیز تشدید شده است. یکی از کارشناسان امنیتی ارمنی دراین‌باره مدعی شد که تعدادی از هکرهای آذربایجانی، با هک کردن رسانه‌های اجتماعی و خبری ارمنستان، اقدام به انتشار اخبار کذب و آمار دروغ از وضعیت میدانی در منطقه جنگی کرده و با ارائه آمار خلاف واقع در مورد تعداد کشته‌های ارمنستان، تلاش می‌کنند تا روحیه ارتش ارمنستان را تخریب کنند.
از طرف دیگر، ارتش سایبری...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۷/فروردين