حمله هکری احتمالی، پشت‌صحنه افشاگری‌های موساک فونسکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ صبح امروز خبری در رسانه‌های جهان منتشر شد که نشان از افشاگری جدیدی در دنیای سیاست داشت. در این افشاگری، حدود 11.5 میلیون سند، از یک شرکت پانامایی سرمایه‌گذاری به سرقت رفته است که در آن‌ها، نام برخی از رهبران فعلی و گذشته جهان به اتهام پول‌شویی به چشم می‌خورد. برخی کارشناسان امنیتی معتقدند یک عملیات هکری در پشت‌صحنه این افشاگری وجود دارد. ظاهراً هک شدن ایمیل سرور متعلق به این شرکت پانامایی، سبب سرقت این 11 میلیون سند شده است.
بر اساس برخی اخبار، در این حمله 2.6...

۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ برخلاف باج‌افزارهای قدیمی که به فریب کاربران برای کلیک بر روی یک پیوست آلوده رایانامه یا بازدید از یک وب‌گاه آلوده بستگی داشتند  این نوع باج‌افزارهای جدید با سوءاستفاده‌ی مجرم سایبری از آسیب‌پذیری‌های وصله نشده کارگزار نصب می‌شوند. تا به امروز تنها بیمارستان‌ها هدف این دو باج‌افزار بوده‌اند.
کریگ ویلیامز، رهبر ارشد فنی در Cisco Talos گفت: «درگذشته باج‌افزارهایی مثل CryptoLocker و TeslaCrypt...

۱۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه‌های اجتماعی تأثیری روزافزون بر زندگی روزمره و رفتار اجتماعی مردم‌دارند و با رشد و توسعه فزاینده، بیش‌ازپیش در شکل‌گیری فرهنگ و رفتار اجتماعی مؤثر هستند.

بدون وجود چارچوب‌های اخلاقی و قواعد پذیرفته‌شده عمومی، این ابزار می‌تواند نقش مخربی در جوامع ایفا کند و سبب بروز مسائل فرهنگی و اجتماعی گسترده شود.

در این گزارش قصد داریم به تبیین چارچوب‌های اخلاقی در شبکه‌های اجتماعی...

۱۸:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ویندوز که روزگاری حاکم بلامنازع دنیای سیستم‌های عامل بود این روزها رتبه‌ای بهتر از سوم ندارد.

بررسی‌های موسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می‌دهد که مایکروسافت تا سال 2017 قادر به برطرف کردن بخشی از این مشکل و بازپس‌گیری مختصری از سهم خود از این بازار نخواهد بود. روند نزولی ویندوز از سال 2013 و با افزایش محبوبیت گوشی‌های هوشمند و سیستم‌عامل‌های همراه آغاز شد.

مایکروسافت با درک این...

۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۶/فروردين
توافق زیرزمینی هکرهای روسی و برزیلی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ظاهراً مجرمان سایبری قصد دارند تا تفاوت‌های زمانی و مکانی را کنار گذاشته و با یکدیگر برای ساخت بدافزارهای مشترک، به جهت استفاده در حملات سایبری متحد شوند. به‌تازگی محققین آزمایشگاه امنیت سایبری کسپرسکی، به بررسی باندهای جرائم سایبری و زیرزمینی دو کشور پرداخته و متوجه روابط پنهانی مجرمین سایبری دو کشور با یکدیگر شده‌اند. در این توافق پنهانی، هکرهای برزیلی با جستجوی فروم ها و انجمن‌های پنهانی روسی، اقدام به خرید جاسوس‌افزارها و بدافزارهای مربوط به خودپردازهای بانکی از...

۱۷:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حسگرهای مورداستفاده در پوشیدنی‌های هوشمند باید از توان پردازش و سرعت بالایی برخوردار باشند و حسگرهایی که فعلاً در بازار موجود هستند چنین توانایی را ندارند.

متخصصان پیش‌بینی می‌کنند در سال‌های آینده حتی لباس‌های موجود در بازار هم دارای لایه‌ای سیلیکونی خواهند بود که بسیاری از کارکردهای گوشی‌های هوشمند، وسایل پخش چندرسانه‌ای و... را در خود خواهند داشت.

این البسه هوشمند که...

۱۷:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ نشریه آلمانی Süddeutsche Zeitung بزرگ‌ترین افشاگری در دنیای روزنامه‌نگاری را با انتشار بخشی از اسناد پول‌شویی و فرار مالیاتی ده‌ها سیاستمدار و سرمایه‌دار بزرگ جهان رقم‌زده است. این نشریه 11.5 میلیون سند را که از طریق منبعی ناشناس دریافت کرده منتشر خواهد کرد.

این اسناد مربوط به یک شرکت حقوقی پانامایی به نام Mossack Fonseca  هستند و درک برخی از روش‌...

۱۷:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ جان دی. هریس (John D.Harris)، مدیر ارشد اجرایی بین‌الملل شرکت ریتیون (Raytheon)، درباره‌ی درس‌هایی که ملت‌ها و بخش‌های صنعتی دیگر می‌توانند از موفقیت‌های استونی در عرصه‌ی سایبری بگیرند گفت: «در قلمروی سایبری کنونی، هر همسایه‌ای، یک همسایه‌ی سرسخت است؛ اما استونی توانست با چالش‌ها با موفقیت روبه‌رو شود و به یک نمونه‌ی بی‌نظیر برای کشورهایی تبدیل شود که می‌خواهد از جوامع الکترونیک، محافظت کنند.» همچنین وی با اشاره به گسترش اینترنت اشیا، از این بستر، به‌عنوان جدیدترین...

۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بین برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای سال 95 به رونمایی از دولت الکترونیک اشاره‌کرده است.

یکی از مصادیق نمایان دولت الکترونیک در وزارت ارتباطات، پورتال ایران دات آی آر (iran.ir) است که از سال 86 با عنوان «درگاه ملی خدمات الکترونیکی ایران» آغاز به کارکرده است.

آن‌طور که در اهداف راه‌اندازی این پورتال اعلام شد، «درگاه ایران...

۱۶:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی افغانستان برای سرگرمی با جعل اسناد، شایعاتی را به نقل از «محمد اشرف‌غنی» رئیس‌جمهور این کشور منتشر کردند.

دریکی از این دستورهای جعلی که از طرف برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، «ملاعمر» رهبر سابق طالبان افغانستان توسط محمد اشرف‌غنی به‌عنوان شهید وحدت ملی لقب گرفته است.

دفتر ریاست‌جمهوری افغانستان نیز با انتشار بیانیه‌ای به کاربران شبکه‌...

۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۶/فروردين