به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بر اساس گزارش یک روزنامه ژاپنی پلیس شهر توکیو وارد شرکت Nicchu Shinsei شده و  رئیس این شرکت و چند تن از کارکنان آن را دستگیر کرده و علیه آن اعلام‌جرم کرده است.

 از ۱۸ میلیون اعتبارنامه به سرقت رفته، تقریباً ۱.۷۸ میلیون مورد از آن‌ها متعلق به شرکت یاهو در ژاپن (۹۰ درصد)، شرکت تجارت الکترونیک Rakuten، توییتر، فیس‌بوک و دیگر وب‌گاه‌ها بوده است. شرکت یاهو در ژاپن اعلام کرده است که گذرواژه‌های به...

۱۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اینترنت اشیاء درواقع به شبکه‌ای از اشیاء ازجمله لوازم‌خانگی گفته می‌شود که به اینترنت دسترسی دارند. یکی دیگر از اجزای اینترنت اشیاء، لوازم بیمارستانی است؛ بنابراین حتی بحث نفوذ به اینترنت اشیاء مانند یک کابوس است و می‌تواند خسارت‌های بسیار سنگینی به‌جای بگذارد.

پژوهش‌گران شرکت امنیتی ESET به‌تازگی موفق به شناسایی قطعه بدافزاری شده‌اند که باهدف حمله به دستگاه‌های خاص‌منظوره و تعبیه‌شده مانند مسیریاب‌ها و سایر دستگاه‌ها...

۱۸:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ هر چه شرکت‌های آمریکایی با ساخت و ارائه فناوری‌های کارت‌های بانکی chip-pin سعی در مقابله با  بدافزارهای پایانه فروش دارند، مهاجمان نیز سرعت خود را برای سوء‌استفاده از سامانه‌های کارت نوار مغناطیسی که هنوز در برابر بدافزارها آسیب‌پذیر هستند، بیشتر می‌کنند. بر اساس گزارش شرکت FireEye گروهی از نفوذ گرها بانام Bears  (خرس‌ها) در پشت آخرین مورد از این حمله‌ها با استفاده از یک بدافزار پایانه فروش...

۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ باج‌افزار جدیدی به‌تازگی شناسایی‌شده است که به کمک یک پرونده‌ی اجرایی به نام booyah.exe فعالیت‌ خود را آغاز می‌کند. این پرونده‌ی اجرای ظاهراً مانند هر برنامه‌ی دیگری نصب می‌شود و شامل یک dll است که عملیات رمزگذاری را انجام می‌دهد.

پس از این‌که رمزگذاری انجام شد، قربانی یک پرونده‌ی متنی به نام «WHATHAPPENDTOYOURFILES» را مشاهده خواهد کرد که حاوی پیام (انگلیسی) به شرح زیر است...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ الاخبار خاطرنشان کرد که «اینترنت قانونی لبنان از طریق کابلی دریایی که از بندر مرسلیای فرانسه تا طرابلس (شمال لبنان) کشیده شده است، تغذیه می‌شود».

این روزنامه لبنانی تأکید کرد که «باوجود هشدارهای امنیتی نسبت به نفوذ اسرائیل به شبکه‌های اینترنت غیرقانونی در لبنان همچنان برخی گروه‌های سیاسی به دلیل مسائل مالی مانع برخورد با آن شده و طرف‌های امنیتی هم تاکنون از اعلام میزان نفوذ امنیتی گزارشی ارائه نکرده‌اند»...

۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اینترنت اشیا (Internet of Things) یا به‌اختصار IOT به بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامون ما اشاره دارد که به شبکه اینترنت متصل می‌شوند و می‌توانند توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت شوند.

این یخچال با حجم 850 لیتر که (Family Hub) نام دارد و نخستین بار در ماه ژانویه در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی به نمایش...

۱۶:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۴/فروردين
دومین حمله در ماه به وودافون انگلستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این دومین حمله سایبری به وودافون، طی ماه اخیر است. سخنگوی شرکت وودافون در این رابطه گفت: «هکرها موفق شده‌اند به بانک اطلاعاتی قربانیان دسترسی پیدا کنند و شماره‌های همراه و سایر اطلاعات موجود در بانک‌های اطلاعاتی آن‌ها را به سرقت ببرند.» وی در ادامه توضیح داد هکرها موفق شده‌اند از یک منبع ناشناس، نام‌های کاربری و رمزهای عبور را به دست آورده و پس‌ازآن اقدام به سرقت اطلاعات کنند.
بر اساس اطلاعات اعلام شده از جانب مسئولان امنیتی این شرکت، تنها تعداد اندکی از کسانی...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اگر به تلفن همراهی با صفحه‌نمایش بزرگ نیاز دارید که در جیب و یا کیف‌دستی کوچک جا بگیرد، احتمالاً به‌زودی به این گوشی دست می‌یابید.

گوشی (smartlet) در وضعیت تبلت، مجهز به صفحه‌نمایش 7 اینچی است و هنگام تا شدن به 5 اینج می‌رسد.

سامسونگ امسال تولید انبوه تلفن (smartlet) را برای رونمایی و عرضه در سال 2017 آغاز می‌کند...

۱۶:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۴/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به برنامه‌های مدنظر برای پررنگ‌تر شدن فعالیت‌های شورای عالی فضای مجازی گفت: در سال ۹۵ سعی خواهیم کرد حوزه‌های دیگر این شورا به‌عنوان نقطه کانونی فضای مجازی کشور موردتوجه قرار گیرد که این مأموریت هم بیشتر توسط مرکز ملی فضای مجازی هدایت خواهد شد.

 

رصد دقیق و به‌روز فضای مجازی در دستور کار

وی مهم‌ترین ...

۱۶:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۴/فروردين
US, UK to enahace their nuclear bomb programs
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کشورهای آمریکا و انگلیس، از یک مدل موشک زیردریایی مشابه، به نام Trident Class II D5 استفاده می‌کنند که توانایی حمل کلاهک هسته‌ای را دارد. سامانه کنترلی این موشک، نرم‌افزاری است و برد آن نیز به 12 هزار کیلومتر می‌رسد.
شرکت صنایع دفاعی و هوافضایی BAE Systems، وظیفه نگهداری، تعمیر و بروزرسانی سامانه کنترلی این موشک را به عهده دارد. BAE Systems، یک شرکت انگلیسی و دومین شرکت بزرگ نظامی دنیا، پس از لاکهید مارتین آمریکایی است.
مسئولان دولتی انگلیس و سخنگوی نیروی...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۴/فروردين