Cyber threat, Obama's new excuse to impose sanctions
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ چندی پیش، اوباما در نامه‌ای نوشت: "فعالیت‌های سایبری مخرب، بسیار مهم هستند و تهدیدی بسیار بزرگ برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا محسوب می‌شوند."
اول آوریل 2015، اوباما دستوری اجرایی صادر کرد که به وزارت خزانه‌داری آمریکا اجازه می‌دهد، افراد و نهادهایی که علیه آمریکا حمله سایبری و جاسوسی سایبری می‌کنند را تحریم کند.
به ادعای رسانه‌های آمریکایی، اوباما با این کار به دنبال تحمیل هزینه به هکرهایی است که چندین سال آمریکا را هدف حمله سایبری قرار داده‌اند...

۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/فروردين
«پردندگان خشمگین» سفیر افتخاری سازمان ملل شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ین فیلم داستانی محصول سه بعدی تولیدات رایانه ای مشترک آمریکا و فنلاند است و بر اساس مجموعه ای از بازی های ویدیویی به همین نام ساخته شده است.
اتنخاب شخصیت رِد برای این عنوان بخشی از کمپین موسوم به «#AngryBirdsHappyPlanet» بود که برای یاری رساندن به سازمان مل جهت ترویج روز جهانی خوشبختی صورت گرفت. در این روز (بیستم مارس) افراد به جدی گرفتن تغییرات آب و هوایی و اثرات ناشی از آن ترغیب می شوند.
اعطای لقب سفیر سبز سازمان ملل متحد به...

۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۱/فروردين
ایران شایسته اعتماد نیست!
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی، صدور کیفرخواست از جانب وزارت دادگستری آمریکا، مبنی بر محکومیت هفت ایرانی به حملات سایبری به این کشور را، نشان دهنده این موضوع دانست که ایران شایسته اعتماد نیست و نمی‌توان به این کشور اعتماد کرد.
چند روز پیش، وزارت دادگستری آمریکا در نشستی خبری از محکومیت هفت ایرانی به اتهام انجام حملات سایبری به آمریکا خبر داد و نسبت به صدور کیفرخواست برای آن‌ها اقدام کرد. میهان در بخش‌هایی از صحبت‌های خود گفت: «برای سال‌ها، ایران اقدام به راه‌...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/فروردين
افزایش حضور گوگل در کوبا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اوباما از دو سال قبل، به‌صورت مخفیانه در تلاش بود روابط دیپلماتیک و تجاری آمریکا با کوبا را بازسازی کند.
اریک اشمیت (Eric Schmidt) مدیر اجرایی گوگل و مدیران چندین شرکت دیگر، با تشویق کاخ سفید، در ژوئن 2014 همراه با هیئت دولت آمریکا به هاوانا سفر کردند تا با مقامات کوبا، درباره‌ی سرعت دسترسی به اینترنت، صحبت کنند.
کاخ سفید در مورد مذاکرات مخفیانه‌ی خود به شرکت گوگل (الفبت فعلی) چیزی نگفته بود؛ اما زمانی که اوباما اعلام کرد روابط...

۱۴:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/فروردين
آزمایش تراشه‌ی بیولوژیکی IBM
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در گذشته ساخته شدن تراشه‌هایی که عملکردی مشابه مغز انسان دارند دور از دسترس به نظر می‌رسید؛ اما امروزه تعدادی از شرکت‌های فناوری اطلاعات مانند آی. بی. ام در حال تولید این تراشه‌ها هستند. آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور آمریکا1  (LLNL) اعلام کرد می‌خواهد با استفاده از تراشه‌های بیولوژیکی شرکت آی. بی. ام در یک ابر رایانه، قدرت الگوریتم یادگیری ماشینی را در موضوع امنیت ملی بررسی کند.
این ابر رایانه از 16...

۱۴:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/فروردين
روبات‌ها؛ معضلی در تلگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شاید تا پیش از ورود روبات‌ها و اتصال روبات‌های خودکار اینترنتی به سرورهای بزرگ این شبکه اجتماعی، این شبکه اجتماعی به‌عنوان یک چالش رو به رشد و خطرناک محسوب نمی‌شد، ولی امروزه با ظهور هزاران روبات در این شبکه و فعالیت مستمر آن‌ها در بخش‌های مبتذل و انحرافی در بسیاری از حوزه‌ها باعث شد این فناوری به یک معضل لجام‌گسیخته تبدیل شده است.
هنگامی‌که به بخش روبات‌های این سایت و سرور مربوطه (Storebot.me) و دسته‌بندی موضوعی آن‌ها در سایت تلگرام رجوع می‌کنیم، مشاهده می‌کنیم...

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/فروردين
آسیب‌پذیری سامانه‌های ارتباطی moduWeb
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت سوئیسی Sauter یکی از شرکت‌های تولیدکننده محصولات صنعتی است که در سامانه‌های اسکادا SCADA و فوق ولتاژ متناوب HVAC مورداستفاده قرار می‌گیرد.مطابق بر محصولات Sauter در بخش امکانات تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرد. این شرکت برآورد می‌کند که محصولاتش در آمریکا ،اروپا و پرتغال مورداستفاده قرار می‌گیرد.
محققان امنیتی شرکت Outpost24 سه آسیب‌پذیری را در محصولات شرکت Vision Sauter moduWeb شناسایی کردند. این شرکت برای به حداقل رساندن این آسیب‌پذیری نسخه سفت افزار (...

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ استقبال کاربران ایرانی از خدمات اپلیکیشن  شبکه‌های اجتماعی در سالی که گذشت با افزایش چشمگیری روبه‌رو شد، به‌نحوی‌که بر اساس تحلیل محتوای صورت گرفته از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران، پیام‌رسان‌های موبایلی توانستند سومین دسته از سایت‌های پربازدید در ایران را به خود اختصاص دهند.

این موضوع البته تنها مختص به کاربران ایرانی نیست و امروزه میلیاردها نفر از مردم دنیا هرروز بااتصال به شبکه‌های اجتماعی از حال یکدیگر...

۱۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۱/فروردين
Hackers, new US ally
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا، قصد دارد سرمایه‌گذاری دولت این کشور در زمینه امنیت سایبری را 19 میلیارد دلار افزایش دهد. به گفته رسانه‌های آمریکایی، مادامی که هکرها، سرمایه‌هایی برای جامعه و امنیت ملی به حساب نیایند؛ آمریکا مشکل کمبود متخصصان امنیت سایبری خواهد داشت.
سال گذشته، مایکل براون (Michael Brown)، رییس شرکت امنیت سایبر سیمنتک، با اشاره به مشکل کمبود متخصصان سایبری، گفت: "جهان تا سال 2019، به 6 میلیون نیروی کار در حوزه امنیت سایبری نیاز خواهد داشت و...

۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/فروردين
فناوری اطلاعات, شبکه های اجتماعی,آسیب ها, خانواده, تهدید,سلامت عمومی,اختلالات رفتاری, سایبربان,Cyberban,IT,social media,vulnerable,public healthy,
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تام اسکالون (Tom Scanlon)، مدیر بهداشت عمومی شهر برایتون (Brighton & Hove) انگلیس، عنوان کرد شواهد نشان می‌دهد که استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر اثرات مضری بر سلامت روانی افراد دارد. این مسئول دولتی انگلیس افزود:«اگرچه رسانه‌های اجتماعی می‌توانند ابزار خوبی باشند ولی شبکه‌های اجتماعی به ترویج بی‌اشتهایی و دیگر اختلالات تغذیه کمک می‌کنند». وی همچنین افزود که مزاحمت‌های سایبری و دسترسی افراد به تصاویر مدل‌های جسمی می‌تواند به ترویج بی‌...

۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/فروردين